دوشنبه , 10 آذر 1399
خانه / اخبار مالزی / وزرای کشاورزی گروه دی 8 در مالزی گردهم می آیند

وزرای کشاورزی گروه دی 8 در مالزی گردهم می آیند

بیا تو مالزی -

نشست وزرای کشاورزی هشت کشور در حال توسعه اسلامی موسوم به "دی 8" از تاریخ 25 الی 27 فوریه در مالزی برگزار می شود…به گزارش ایرنا، این اجلاس با هدف مقابله با آثار سوء بحران اقتصادی کنونی بر تأمین مواد غذایی در جهان و شناسایی راهکارهای مقابله با کمبود مواد غذایی متأثر از آن بویژه در کشورهای اسلامی تشکیل می شود.

سه محور اصلی مذاکرات وزرای کشاورزی گروه دی 8 با عنوان "همکاری کشورهای عضو در زمینه امنیت غذایی" بر بررسی راههای افزایش ظرفیت تولیدات مواد غذایی در قالب سه گروه کاری بانک غلات، کود و غذای حیوانات استوار خواهد بود.

اجلاس وزرای کشاورزی گروه دی 8 قرار است روز پنجشنبه آتی کار خود را با سخنرانی عبدالله احمد بداوی، نخست وزیر مالزی و نیز با حضور بخشهای دولتی و غیر دولتی فعال در عرصه کشاورزی از این کشورها آغاز کند.

تاکنون کشورهای ایران، اندونزی، مالزی، پاکستان و نیجریه حضور خود را در سطح وزیر تأیید کرده و کشورهای مصر، بنگلادش و ترکیه نیز در سطوح کارشناسی در این اجلاس شرکت خواهند داشت.

از جمهوری اسلامی ایران محمدرضا اسکندری، وزیر کشاورزی به همراه هیأتی بلند پایه متشکل از معاونان وی و تیمهای کارشناسی از وزارت جهاد کشاورزی و نیز نمایندگان بخش خصوصی مرتبط با محورهای اصلی اجلاس در این دوره حضور می یابند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب