سه شنبه , 11 آذر 1399
خانه / اخبار مالزی / وزیرآموزش عالی مالزی با رییس دانشگاه علوم پزشكی تهران دیداركرد

وزیرآموزش عالی مالزی با رییس دانشگاه علوم پزشكی تهران دیداركرد

بیا تو مالزی -

وزیرآموزش عالی مالزی با رییس دانشگاه علوم پزشكی تهران دیداركرد , لاریجانی خبرداد: اعطای كرسی استاد وابسته به رییس دفترسازمان بهداشت جهانی درمنطقه مدیترانه شرقی…

دكتر داتو مصطفی محمد، وزیر آموزش عالی مالزی و هیات همراه با رییس دانشگاه علوم پزشكی تهران دیدار و گفت‌وگو كردند.

به گزارش سرویس صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دكتر لاریجانی رییس دانشگاه علوم پزشكی تهران در این جلسه با ارایه گزارشی از توانمندیهای دانشگاه، از سفر قریب الوقوع رییس دفتر سازمان بهداشت جهانی در منطقه مدیترانه شرقی به ایران و دیدار از دانشگاه علوم پزشكی تهران خبر داد و اضافه نمود: در این سفر ضمن آشنایی بیشتر دكتر جزایری با فعالیتهای آموزشی تحقیقاتی و درمانی دانشگاه، كرسی استاد وابسته دانشگاه نیز به وی اعطا می‌شود.

وی در خصوص امكان تبادل دانشجو در دوره های كوتاه مدت و بلند مدت بین دو كشور گفت: برای دوره های كوتاه مدت و دوره های تكمیلی براحتی می توانیم برنامه ریزی داشته باشیم.

وی به برنامه های آموزشی پیشگیری و درمان مالاریا ، MPH و دوره های اخلاق پزشكی اشاره نمود و گفت برای ارایه این آموزش ها مشكل زیادی وجود ندارد و براحتی می توانیم در این زمینه ها تبادل دانشجو داشته باشیم.

دكتر لاریجانی از تمایل دانشگاه برای ایجاد دوره‌های منجر به صدور double degree از طرف دانشگاه علوم پزشكی تهران و دانشگاه های مالزی خبر داد و درخصوص دوره های post doctorate و تكنولوژی پزشكی نیز اظهار تمایل كرد تا با دانشگاه های مالزی همكاری های خود را توسعه دهیم.

دكتر داتو مصطفی محمد وزیر آموزش عالی مالزی نیز در این دیدار اظهار كرد: ما تمایل به همكاری بیشتر و نزدیك تر با كشور ایران را در زمینه های مختلف علمی داریم و علاقمندیم با دست پر از این سفر به خانه خود برگردیم.

وی تاكید كرد زمینه های مختلفی برای همكاری دو كشور در حوزه علوم وجود دارد. ما برنامه های دیگری نیز برای دیدار از مراكز علمی ایران داریم.

وزیرآموزش عالی مالزی به علاقه مندی كشورش برای تبادل دانشجو در دوره های post graduate اشاره نمود و اظهار امیدواری نمود این ملاقات بتواند به همكاری های علمی گسترده ای منجر شود.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب