دوشنبه , 10 آذر 1399
خانه / اخبار مالزی / وزیر آموزش عالی مالزی خبر از تشکیل کمیته ای ویژه برای حل مشکلات دانشجویان خارجی داد

وزیر آموزش عالی مالزی خبر از تشکیل کمیته ای ویژه برای حل مشکلات دانشجویان خارجی داد

بیا تو مالزی -

وزیر آموزش عالی مالزی که روز دوشنبه در جمع کارکنان وزارت امورخارجه، دیپلمات های خارجی و مسولین کالج های خصوصی … وزیر آموزش عالی مالزی که روز دوشنبه در جمع کارکنان وزارت امورخارجه، دیپلمات های خارجی و مسولین کالج های خصوصی سخن می گفت از تشکیل کمیته ای ویژه برای حل مشکلات دانشجویان خارجی در این کشور خبر داد.

داتوک مصطفی محمد گفت: در زمانی که حضور دانشجویان خارجی در مالزی افزایش یافته است، بدیهی است که برخی از آنان با مشکلات و گرفتاریهایی روبرو می شوند.

وی ادامه داد: از این رو برای شناسایی مشکلات و یافتن راه حل مناسب برای آنها کمیته ای تشکیل یافته است که نمایندگان سفارتخانه های خارجی و نهادها و موسسات ذیربط نظیر اداره مهاجرت در آن عضویت دارند.

وزیر آموزش عالی مالزی به صراحت اعلام کرد: من به تمامی سفارتخانه ها تضمین می دهم که مشکلات موجود که بعضا دانشجویان علاقمند به تحصیل برای مدت طولانی با آن دست به گریبان بوده اند برطرف خواهد شد.

وی تاکید کرد: این کمیته این شانس را برای سفارتخانه ها به وجود می آورد تا مشکلات خود را با سازمانها و نهادهای دولتی نظیر اداره مهاجرت و پلیس را به طور مستقیم با اعلام مشخصات و نام دانشجو اعلام کنند و پیگیر مشکلات دانشجویان خود باشند.

منبع : خبر گزاری ایران مالزیا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب