یکشنبه , 4 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / وزیر آموزش مالزی: شماردانشجویان خارجی كشور تا سال ‪ ۲۰۱۰‬دوبرابر می‌شود

وزیر آموزش مالزی: شماردانشجویان خارجی كشور تا سال ‪ ۲۰۱۰‬دوبرابر می‌شود

بیا تو مالزی -

وزیرآموزش عالی مالزی شمار كنونی دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل دراین كشور را حدود ‪ ۵۲‬هزارنفر اعلام كرد و گفت : دولت مصمم به جذب یكصد هزار دانشجوی خارجی تا سال ‪ ۲۰۱۰‬میلادی است…

خبرگزاری رسمی مالزی (برناما) روزچهارشنبه به‌نقل از"مصطفی محمد" تبدیل شدن مالزی به مركز منطقه‌ای درامرآموزش عالی را یكی‌از اهداف مهم كوالالامپور در "چشم‌انداز ‪ "۲۰۲۰‬ونیز ازاجزای اصلی "برنامه ملی استراتژیك آموزش عالی" این كشور ذكر كرد.

وی اظهار داشت : حضور دانشجویان خارجی درمالزی نه‌تنها از نظر ارزآوری مهم می‌باشد، بلكه این مساله در ارتقای ابعاد بین‌المللی دانشگاههای مالزی و نیز بخش آموزش عالی كشور تاثیرگذار است.

وزیر آموزش عالی مالزی استانداردسازی دانشگاههای این كشور از بعد بین- المللی آن به ویژه در عصر كنونی جهانی‌سازی در ایجاد فضای باز آموزشی را برای تربیت متخصصان و فرهیختگان داخلی و خارجی حائز اهمیت دانست.

بنابه این گزارش، وزیر آموزش عالی مالزی این سخنان را در مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه بین‌المللی "توین تك تكنولوژی" (‪ (IUCTT‬در روز سه‌شنبه ایراد كرد.

به گزارش ایرنا، آمارهای رسمی از اشتغال به تحصیل بالغ بر چهار هزار دانشجوی ایرانی در دانشگاهها و مراكز آموزش عالی مالزی حكایت دارد كه این رقم باتوجه به‌وجود زمینه‌های ترغیبی و مناسب برای ادامه تحصیل دراین كشور، همچنان با رشد تصاعدی همراه است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب