سه شنبه , 29 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / وزیر خارجه مالزی: غرب باید از اعمال استانداردهای دوگانه علیه ایران خودداری كند

وزیر خارجه مالزی: غرب باید از اعمال استانداردهای دوگانه علیه ایران خودداری كند

بیا تو مالزی -

وزیر خارجه مالزی تصریح كرد: غرب باید از اعمال استانداردهای دوگانه علیه ایران خودداری كند…به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره كل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، در دیدار «خندق آبادی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی با وزیر خارجه این كشور، پیرامون پرونده صلح‌آمیز هسته‌ای ایران و مدیریت راه‌های حل و فصل مسالمت‌آمیز آن بحث و تبادل نظر شد.

در این دیدار خندق آبادی روند همكاری‌های كشورمان با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی طی 4 سال گذشته را تشریح و با اشاره به خاتمه سوء تفاهمات از رهگذر مدالیته، گفت: این اقدام مشترك ایران و آژانس،‌ مبنای اتهامات و دروغ پردازی‌های آمریكا علیه ایران را فرو ریخت و پرونده هسته‌ای ایران را به یك موضوع عادی كه باید در آژانس مورد بررسی قرار گیرد، تبدیل كرد.

وی ادامه تعامل با بحث هسته‌ای ایران در شورای امنیت را خلاف همه اصول و مقررات بین‌المللی توصیف كرد و گفت: این گونه اقدامات قدرت‌های بزرگ، برد و كارایی سازمان‌های بین‌المللی حافظ امنیت جهان را كاهش داده و زمینه را برای سوء استفاده آمریكا و اسرائیل و حمایت آنها از ترور و ناامنی و ادامه اشغال فراهم می‌آورد.

سفیر كشورمان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با خلع سلاح هسته‌ای، افزایش امنیت در جامعه بین‌الملل، رفع بی عدالتی و ممانعت از آپارتاید علمی دیدگاه‌های خویش را به طور شفافی مطرح كرده و ایران از این طریق، درصدد ترویج ثبات، امنیت، عدالت و رفاه بوده است.

«رئیس بتیم» وزیر امور خارجه مالزی نیز متقابلا با استقبال از ابتكار ایران در ارائه بسته تشویقی به قدرت‌های بزرگ، گفت: معتقدیم فعالیت‌ هسته‌ای ایران صلح آمیز است و بدیهی است كه ایران حق دارد به این فعالیت ادامه دهد.
وی ارائه بسته تشویقی را كاری بسیار مفید خواند كه می‌تواند به حل و فصل مسائل كمك كند.

بتیم در ادامه افزود: غرب باید این پیشنهاد ایران را به دقت بررسی كند زیرا این اولین بار است كه بسته تشویقی از سوی ایران ارائه می‌شود و می‌تواند بسیار موثر باشد.

وزیر خارجه مالزی در پایان گفت: غرب باید از اعمال استانداردهای دوگانه علیه ایران خودداری كند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب