چهارشنبه , 30 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / وزیر خارجه مالزی : غرب باید به استانداردهای دوگانه علیه ایران پایان دهد

وزیر خارجه مالزی : غرب باید به استانداردهای دوگانه علیه ایران پایان دهد

بیا تو مالزی -

" رییس یتیم " وزیر امور خارجه مالزی امروز در یك كنفرانس خبری گفت: غرب باید به اعمال استانداردهای دوگانه علیه فعالیت‌های هسته‌ای ایران پایان دهد…

به گزارش ایرنا ، رئیس یتیم كه در كنفرانس تشریح سیاست‌های خارجی مالزی سخن می‌گفت، افزود: ایران سابقه چندین ساله در زمینه فعالیت‌های هسته ای داشته و بارها اعلام كرده كه این فعالیت‌ها صلح آمیز است.

وی ادامه داد: بدیهی است كه ایران حق دارد به فعالیت‌های صلح آمیز خود ادامه دهد.

وزیر امور خارجه مالزی در پاسخ به خبرنگار ایرنا در مورد بسته پیشنهادی ایران به كشورهای غربی گفت: من از این بسته پیشنهادی ایران اطلاع دقیقی ندارم اما نفس این كار بسیار مفید است و می‌تواند به حل مساله كمك كند.

رئیس یتیم اضافه كرد: غرب باید این پیشنهاد را بدقت بررسی كند زیرا این پیشنهاد این بار از سوی ایران ارائه شده و می‌تواند بسیار موثر باشد.

وی تاكید كرد: غرب باید به اعمال استانداردهای دوگانه علیه ایران پایان دهد و آنها باید بپذیرند كه اعمال این استانداردهای دوگانه باعث كاركرد كشورهایی مانند كره شمالی ، هند و پاكستان شده كه به صورت محرمانه به فعالیت‌های هسته‌ای خود ادامه داده و به سلاح هسته‌ای دست یافته اند.

به گفته وزیر امور خارجه مالزی ، غرب باید همچنین فعالیت‌های هسته ای اسرائیل را نیز درنظر داشته باشد، آنگاه به بررسی برنامه‌های هسته ای ایران بپردازد.

وی در این كنفرانس خبری با اشاره به روی كار آمدن دولت جدید در این كشور گفت: دولت جدید مالزی از حمایت اكثریت بالایی در پارلمان برخوردار است و هیچ كس نباید آنرا به خاطر نتایج انتخابات پارلمانی اخیر نكوهش كند به گفته رئیس یتیم ، دولت مالزی همانند گذشته با اتخاذ یك دیپلماسی فعال همچنان به تلاش خود برای ارتقای جایگاه خود در منطقه و جهان ادامه خواهد داد.

وی سفر خود به سنگاپور ، پاكستان مصر و نیز شركت در چندین كنفرانس بین المللی را در همین راستا اعلام كرد.

وزیر امور خارجه مالزی با تاكید بر مخالفت خود با نظریه برخورد تمدن های هانتینگتون، نظریه پرداز آمریكایی گفت: جهان به گفت وگوهای سازنده برای ایجاد هارمونی و اصلاح برداشت آنها از اسلام نیاز دارد و به همین منظور مالزی در ماه ژوئن سال جاری كنفرانسی در مورد گفت و گوهای اسلام و غرب برگزار خواهد كرد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب