چهارشنبه , 30 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / وزیر خارجه مالزی : قرآن سوزی را متوقف کنید

وزیر خارجه مالزی : قرآن سوزی را متوقف کنید

بیا تو مالزی - وزیر امور خارجه مالزی از مقامات آمریکایی درخواست کرد که اقدامات مناسب .

 

وزیر امور خارجه مالزی از مقامات آمریکایی درخواست کرد که اقدامات مناسب را برای جلوگیری از مراسم توهین آمیز قرآن سوزی که قرار است در یکی از کلیساهای ایالت فلوریدای آمریکا صورت بگیرد انجام دهند.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از روزنامه استار،”عنیفه امان ” ا مروز پنجشنبه در این زمینه اعلام کرد که به این اقدام به عنوان حمله ای علیه مسلمانان نگاه می شود که خشم آنان را در سراسر جهان برخواهد انگیخت.
 
امان هم چنین گفت که این عمل بسیار تکان دهنده و غیرقابل‌باور است زیرا هیچ فرد یا نهاد مذهبی دارای حسن شهرت هیچگاه به خود حتی اجازه فکر کردن به چنین کاری را نمی دهد.

وی که در یک کنفرانس مطبوعاتی سخن می گفت افزود که نه تنها مسلمانان، بلکه پیروان بسیاری از ادیان دیگر نیز نارضایتی خود را از این اقدام ابراز کرده اند و مالزی نیز در فرصت مناسب احساس خود را در مورد این موضوع بیان خواهد کرد.

تصمیم تری جونز، کشیش کلیسایی کوچک در ایالت فلوریدای آمریکا برای سوزاندن قرآن در روز 11 سپتامبر با انتقاد فرمانده نیروهای نظامی آمریکا در افغانستان، کاخ سفید، وزارت خارجه ایالات متحده و بسیاری از رهبران مذهبی این کشور روبرو شده است. با این حال وی گفته است که اقدام خود را عملی خواهد کرد.

منبع : خبرگزاری مهر

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب