خانه / اخبار مالزی / وزیر صنایع: تولید خودروی اسلامی در گروه دی هشت پیگیری می شود

وزیر صنایع: تولید خودروی اسلامی در گروه دی هشت پیگیری می شود

بیا تو مالزی -

وزیر صنایع بابیان اینكه بحث تولید خودروی مشترك اسلامی بین چند شركت عضو گروه «دی هشت» مطرح است گفت: این موضوع در سازمان كنفرانس اسلامی نیز طرح شده و در حال پیگیری است…به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، علی اكبر محرابیان در حاشیه امضای تفاهم‌نامه همكاری بین شركت سایپا و خودروسازی پروتون مالزی در جمع خبرنگاران اظهار داشت:در حال حاضر ایران، مالزی و تركیه در بین 56 كشور اسلامی از ظرفیت‌ مناسبی برای تولید خودرو و قطعه، طراحی موتور و بدنه خودرو برخوردارند و مطالعات خوبی نیز برای تولید و طراحی خودرو در این كشورها صورت گرفته است.

محرابیان ادامه داد: سایپا و پروتون در زمینه تولید موتور و قطعه دارای ظرفیت‌هایی هستند كه در همكاری مشترك دو شركت از این توانمندیها استفاده خواهد شد و هم‌اكنون این شركتها در حال طراحی یك خودروی ارزان قیمت هستند كه قابلیت عرضه در بازار ایران، مالزی و همچنین كشورهای دیگر را داشته باشد.

وی همچنین با تاكید بر لزوم گسترش همكاریهای اقتصادی ایران و مالزی تصریح كرد: تعمیق روابط با كشورهای دوست و بویژه كشورهای اسلامی به عنوان یكی از راهبردهای اساسی و سیاست خارجی ایران محسوب می‌شود و در این میان، مالزی كشوری پیشتاز در علم، فناوری و تكنولوژی به شمار می‌رود.

وی با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور به مالزی اظهار داشت: هر چند این سفر بسیار كوتاه بود ولی توافقات خوبی برای توسعه روابط دو كشور صورت گرفت.

به گفته وی استفاده از ظرفیت مشترك شركت‌های سایپا و پروتون باعث ایجاد بازار مناسبی برای فروش محصولات جدید این دو شركت خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به كاهش تولید برق كشور بدلیل بروز خشكسالی تصریح كرد: براساس توافقی كه بین وزارت صنایع و نیرو صورت گرفته قرار شد قطع برق صنایع در اولویت آخر قرار گیرد و صنایع حساس نیز قطع برق نداشته باشند.
وی با بیان اینكه میزان قطع برق در شهركهای صنعتی به حداقل میزان ممكن رسیده است گفت: ساعت قطع برق صنایع به یك روز در هفته كاهش یافته تا به این ترتیب از ضرر و زیان واحدهای صنعتی در اثر قطع بیشتر برق جلوگیری شود.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب