سه شنبه , 7 بهمن 1399
خانه / اخبار مالزی / وزیر علوم از انحراف دانشجویان ایرانی در مالزی خبر داد

وزیر علوم از انحراف دانشجویان ایرانی در مالزی خبر داد

بیا تو مالزی -

 وزیر علوم گفت: در سفری که رییس‌جمهوری به مالزی داشت، همچنین سفری که خودم به بلاروس داشتم گزارشات خیلی بدی از این کشورها و اوکراین و حتی هند داشتیم، متوجه شدیم دانشجویان به انحراف كشیده شده‌اند و گفتیم کاری کنیم تا می‌توانیم این دانشجویان را به داخل کشور بیاوریم.

وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری افزود: ولی این نباید به یک سنت تبدیل شود تا هر کس در دانشگاه‌های کشور قبول نشد از طریق ایمیل پذیرش در دانشگاه‌های خارجی بگیرد و به ما مراجعه کند و بگوید من می‌خواهم به ایران منتقل شوم، ما بخشنامه انتقالی‌ها را فقط برای کسانی اجرا كرده‌ایم که قبلا بدون اطلاع این کار را انجام داده بودند و بدین ترتیب حدود 10 هزار دانشجو از سراسر دنیا را به دانشگاه‌های ایران منتقل کرده‌ایم و به دلیل این که کسی پارتی بازی نکند این انتقال را دانشگاه‌ها انجام نداده‌اند و خودمان انجام داده‌ایم.

وی تصریح کرد: واقعا مواردی را داشتیم که دانشجو به معنای تمام حزب‌اللهی بوده حتی پیش‌نماز بوده ولی کم کم این دانشجو را به راهی کشانده‌اند که راه بازگشتی برایش نمانده است.

زاهدی در خصوص قانون انتقال دانشجو از خارج به ایران گفت: اگر دانشجوی لیسانس 12 واحد، فوق لیسانس 6 واحد، و در مقطع دکترا، یک سال در خارج تحصیل کرده باشد، می‌تواند درخواست انتقال برای بازگشت به ایران بدهد که قبلا این قانون در مورد مقطع لیسانس 24 واحد بود.

به گزارش ایسنا، وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری در خصوص سن دانشجویان اعزامی گفت : سعی كرده‌ایم متوسط سن دانشجویان اعزامی را به 26 سال برسانیم و تصمیم گرفته‌ایم که بیشتر جوانها به میدان بیایند و در اعزام بورسیه‌ها تاکید ما بر جوانان است.

وی خاطرنشان کرد: برای دانشجویان بورسیه‌ای 7 میلیارد تومان به حساب خزانه ریخته‌ایم که باید در این خصوص دانشجویان توجه داشته باشند و رایزن‌های علمی پیوسته از دانشجویان گزارش‌گیری کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب