یکشنبه , 4 آبان 1399
خانه / اخبار ایران / وزیر علوم: امكان اجرای طرح افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو وجود ندارد

وزیر علوم: امكان اجرای طرح افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو وجود ندارد

بیا تو مالزی -

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در شرایط فعلی امكان اجرای طرح افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در كشور وجود ندارد…

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا ، محمد مهدی زاهدی كه در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس حضور یافته بود، گفت: در صورت تصویب طرح دو فوریتی افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های مادر و ممتاز و درجه یك درسال ‪۱۳۸۷‬ نیاز به حداقل ‪ ۸۵‬درصد جابجایی داوطلبان را داریم كه عملی شدن آن دراین ترم تحصیلی ممكن نیست.

وی اظهار داشت: برای اجرایی كردن این طرح دوباره باید انتخاب رشته انجام شود و حداقل یك ماه فرصت برای اعلام نتایج نهایی فرصت نیاز داریم و همه اینها به مفهوم تعطیل شدن ترم تحصیلی جاری در دانشگاه‌های كشور است.

زاهدی با رد این ادعا كه درباره نحوه پذیرش دانشجو اطلاع رسانی دقیق و به اندازه كافی نبوده است، گفت: با زبان روزه سخن می‌گویم و می‌خواهم باور كنید كه اطلاع رسانی مثل سال‌های قبل بلكه بیشتر از آن بوده است.

وی افزود: شرایط پذیرش دانشجویان در سه رشته به ویژه رشته‌های برتر نظیر برق، پزشكی و حقوق نیز هم چون سال‌های گذشته انجام شده و اتفاق جدیدی رخ نداده است.

وزیر علوم با اشاره به درخواست دوهفته قبل مجلس برای تجدید نظر در افزایش ظرفیت ویژه داوطلبان دارای رتبه زیر هزار در آزمون سراسری سال جاری، اعلام كرد: با هدف تعامل مثبت با مجلس شورای اسلامی، طی دو روز فشرده كاری توانستیم برای داوطلبان دارای رتبه زیر هزار، بستر جدیدی را در برخی رشته ها فراهم كنیم.

وی گفت: ظرفیت پذیرش برای این افراد را به میزان ‪۱۰‬درصد و در رشته‌های پزشكی، دندانپزشكی، داروسازی دانشگاه‌های علوم پزشكی تهران، ایران و شهید بهشتی، همچنین در رشته‌هایی مثل برق ، مكانیك و عمران در دانشگاه های شریف و تهران افزایش داد.

بنا به گفته وزیر علوم افزایش ظرفیت ‪ ۱۰‬درصدی برای داوطلبان گروه علوم انسانی در رشته حقوق دانشگاه تهران، علامه و شهید بهشتی نیر پیش از این انجام شده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب