چهارشنبه , 30 مهر 1399
خانه / اخبار ایران / وزیر علوم: دانشگاه مجازی در كشور راه‌اندازی می‌شود

وزیر علوم: دانشگاه مجازی در كشور راه‌اندازی می‌شود

بیا تو مالزی -

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از راه‌اندازی دانشگاه مجازی در اولویت برنامه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت علوم خبر داد…

"محمدمهدی زاهدی" در حاشیه مراسم اختتامیه اولین همایش بین‌المللی ژنومیكس و بیوتكنولوژی سلامت در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار آی تی ایرنا افزود: راه‌اندازی دانشگاه مجازی كشور به دانشگاه پیام نور واگذار شده است.

وی اظهار داشت: اكنون هر دانشگاه به طور مجزا به ارایه آموزش با شیوه مجازی می‌پردازد، اما این دانشگاه به طور مختص مجازی خواهد بود.

وزیر علوم در ادامه به ایجاد پنج دیتاسنتر در نقاط مختلف كشور اشاره كرد و گفت: این دیتاسنترها قرار است در فاز اول، سایت تمامی دانشگاه‌های كشور را میزبانی كنند.

وی با اشاره به اینكه تمامی این پنج دیتاسنتر تا پایان سال ‪ ۸۷‬راه- اندازی خواهد شد، توضیح داد: هم اكنون یكی از این دیتاسنترها در تهران راه اندازی شده است.

دیتاسنترهای یاد شده همچنین امنیت تمامی شبكه‌های درون وزارت علوم را نیز بر عهده خواهند داشت.

وزیر علوم به میزبانی اغلب سایت‌ها در خارج از كشور اشاره كرد و ادامه داد: این موضوع امنیت اطلاعات را به ویژه در دسترسی به اطلاعات محرمانه در كشور به خطر می‌اندازد.

زاهدی افزود: حتی در دستكاری اطلاعات معمولی نیز می‌توان به امنیت یك كشور خدشه وارد كرد كه این موضوع وجود دیتاسنترهای داخلی را بااهمیت تر می كند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب