خانه / اخبار ایران / وقتی تلویزیون با یک حقه‌باز به اسم کارآفرین نیم‌ساعت مصاحبه می‌کند، چرا مجرمان در دادگاه نخندند؟

وقتی تلویزیون با یک حقه‌باز به اسم کارآفرین نیم‌ساعت مصاحبه می‌کند، چرا مجرمان در دادگاه نخندند؟

بیا تو مالزی - غلامحسین دوانی، مدرس سابق دانشگاه شریف در روزنامه شرق نوشت: اخبار رسانه‌ای دادگاه برخی متهمان فساد ارزی نشان از تبسم و خنده آقایان دارد و همه در این فکر هستند که آنها به چه کسی یا کسانی و برای چه چیزی می‌خندند!

غلامحسین دوانی، مدرس سابق دانشگاه شریف در روزنامه شرق نوشت: اخبار رسانه‌ای دادگاه برخی متهمان فساد ارزی نشان از تبسم و خنده آقایان دارد و همه در این فکر هستند که آنها به چه کسی یا کسانی و برای چه چیزی می‌خندند!

عده‌ای هم از منظر روان‌شناسی اعتقاد دارند این خنده‌ها از پس ترس و نگرانی است. بررسی‌های اولیه متکی بر تجارب قبلی کشور و متهمانی نظیر بابک زنجانی و شهرام جزایری و ده‌ها بزرگ‌بدهکار متهم و مجرم دیگر نشان داده که قبح خلاف و تقلب و فساد آن‌چنان ریخته شده که این موارد امروزه به یک امتیاز اجتماعی در خواستگاری تبدیل شده به‌طوری‌که ماهرویان این آب و خاک که زمانی با عمال فساد و تخلف و جنایت نرد عشق نمی‌باختند، امروزه با کمال میل عکس‌های سلفی با بزرگ‌زادگان فاسد و منفور در شبکه‌های اجتماعی منتشر و به آن افتخار هم می‌کنند.

در واقع وقتی رسانه‌های ملی و تصویری بیش از نیم‌ساعت وقت و زمان سیمای ملی! را به مصاحبه با مجرمی که 13 سال به‌عنوان مختلس و متخلف و… زندان بوده به‌منزله کارآفرین و مرشد بیل گیتس اختصاص می‌دهند تا این بچه‌هیولا به پاک‌طینتان کشور آموزش کلاهبرداری در قالب کارآفرینی بدهد اما همین رسانه‌ها دریغ دارند 10 دقیقه وقت را در اختیار رتبه نخست کنکور امسال که از شهرستان‌های محروم بی‌آب و برق سیستان‌و‌بلوچستان بوده قرار دهند یا وقتی که هیچ‌گاه این صداوسیما مراسم فارغ‌التحصیلی نخبگانی که شهره عالم و آدم هستند (دانشگاه شریف) را به نمایش نگذاشته تا مردم بدانند هستند کسانی که با ضریب هوشی بسیار بالاتر از این کلاهبرداران که بی‌کار هستند، شاهد این خنده‌ها هم خواهیم بود. در واقع مسئولان و دولتمردان باید به خود آیند که چنین صحنه‌هایی در کشوری صورت می‌گیرد که روزگاری میدان مین دشمن با تن جنگاوران بی‌نام و نشان پاکسازی می‌شد!

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب