یکشنبه , 3 مرداد 1400
خانه / اخبار مالزی / ویزای سفر ایرانیان به مالزی سه ماهه شد

ویزای سفر ایرانیان به مالزی سه ماهه شد

بیا تو مالزی -

خبرگزاری فارس: در پی بازنگری در قوانین اعطای ویزای در بدو ورود مالزی، اعطای ویزا به مسافران برخی كشورها محدود ولی ویزای مسافران ایرانی به مالزی از دو هفته به سه ماه افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار فارس از شرق آسیا، پیش از این مسافران ایرانی مالزی تنها می‌توانستند در بدو ورود از یك ویزای دو هفته‌ای توریستی بهره‌مند شوند ولی با قانون جدید به مسافران ایرانی مالزی در بدو ورود یك ویزای سه ماهه اعطا خواهد شد.
این در حالی است كه اداره روادید مالزی این هفته اعلام كرد كه 20 هزار نفر از مسافرانی كه طی سال گذشته با ویزای توریستی از كشورهای مختلف وارد مالزی شده‌اند از بازگشت به كشورشان خودداری كرده‌اند.
از این رو این اداره اعطای ویزای توریستی به مسافرانی كه از جنوب هند به مالزی می‌آیند را تا روشن شدن تكلیف مسافران قبلی كه در مالزی مانده‌اند، متوقف كرد.
پیش از آن نیز مالزی محدودیت‌هایی را برای اعطای ویزای كار به برخی از كشورها به دلیل روشن نبودن تكلیف مسافران قبلی به حالت تعلیق درآورده بود.
علی‌رغم این مشكلات و با بررسی این موضوع كه عدم بازگشت در بین مسافران ایرانی نزدیك به صفر است این تصمیم جدید را اتخاذ كرده است.
مالزی مجازات‌ بسیار شدیدی برای اقامت بدون مجوز در این كشور اعمال می‌كند كه میزان آن بین 10 هزار رینگیت مالزی جریمه نقدی و 5 سال حبس و اخراج از این كشور است كه حد آن به وسیله قاضی مشخص می‌شود.

منبع : خبر گزاری فارس

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

یک دیدگاه

  1. این خبرو از كجاتون در اوردید سفارت میكه ٢ هفته بیشتر نمیدن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب