سه شنبه , 4 آبان 1400
خانه / اخبار ایران / ٣۵ معدن‌کار جان خود را از دست دادند + گزارش تصویری

٣۵ معدن‌کار جان خود را از دست دادند + گزارش تصویری

بیا تو مالزی - در آخرین آمار از قربانیان حادثه انفجار در معدن زغال سنگ در استان گلستان در ایران، وزیر کار جمهوری اسلامی گفته است که در این حادثه ٣۵ معدن‌کار جان خود را از دست داده‌اند. این حادثه واکنش‌های متفاوت جناح‌های مختلف جمهوری اسلامی و نامزدهای آنها در انتخابات ریاست جمهوری را در پی داشته است.

در مورد قربانیان این انفجار، صبح پنجشنبه، ١۴ اردیبهشت (۴ مه)، پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گلستان به نقل از مدیرکل مدیریت بحران استان گزارش کرد که حدود ۳۵ نفر در حادثه انفجار در زمستان یورت آزادشهر محبوس شدند که امدادگران، پیکر بی‌جان ۲۱ نفر را پیدا کردند و احتمالا ۱۴ نفر دیگر همچنان محبوس هستند. آمار جدیدی که در مورد تلفات این حادثه داده شده است این گزارش را تایید نمی‌کند اما به گفته منابع محلی، با ادامه عملیات جستجو، احتمال تغییر در این ارقام منتفی نیست.

به گفته منابع محلی، حدود ساعت ١٢ روز گذشته انفجار در این معدن باعث شد شماری از کارگران در داخل تونل‌های عمیق آن محبوس شوند.

برخی منابع گفته بودند که اجساد ٢١ نفر از معدن کاران یافت شده که متعلق به کسانی است که برای کمک به همکارانشان داخل معدن شده بودند و ٣٣ نفر دیگر هنوز در داخل معدن گرفتار هستند که احتمالا آنان هم جان خود را از دست داده‌اند.

در مورد زخمی‌های این واقعه آمار متفاوتی منتشر شده و رئیس خانه صنعت و معدن گلستان شمار مصدومان را تا کنون نزدیک به ٧٠ نفر اعلام کرده است.

هنوز منابع رسمی در مورد علت وقوع این حادثه اظهار نظری نکرده‌اند و به گزارش منابع خبری، محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعزام هیئتی از این وزارت‌خانه به منطقه، دستور بررسی این حادثه را داده است.

علی ربیعی، وزیر کار که به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهوری به منطقه اعزام شده، گفته است که کمیته‌ای برای یافتن علت این حادثه تشکیل یافته است.

پیشتر، خبرگزاری تسنیم در مورد عامل انفجار در این معدن گفته بود که یکی از لوکوموتیوهای حمل و نقل در داخل تونل خاموش شده بود و هنگام روشن کردن لوکوموتیو به شیوه باطری به باطری، گاز متان انباشت شده در داخل معدن در اثر جرقه منفجر شد.

به گفته مقامات دولتی، عملیات امدادرسانی در جریان است و مدیرکل بحران استان گلستان گفته است که گرچه دیواره‌های داخلی معدن به دلیل انفجار فرو ریخته و هنوز میزان گاز منوکسید کربن در داخل معدن بسیار زیاد است اما آوار برداری برای دستیابی به انتهای تونل و اکسیژن رسانی ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، در پی وقوع این حادثه، علی ربیعی، وزیر کار، به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهوری همراه با محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان گلستان رفته‌اند.

در استان گلستان سه روز عزای عمومی اعلام شده است./بی بی سی

بعد قبل
بعد قبل
منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب