سه شنبه , 7 بهمن 1399
خانه / اخبار مالزی / پادشاه مالزی دست‌اوردهای ایران اسلامی را در عرصه‌فناوری‌های مختلف،

پادشاه مالزی دست‌اوردهای ایران اسلامی را در عرصه‌فناوری‌های مختلف،

بیا تو مالزی -

پادشاه مالزی با حضور در محل اقامت سفیر جمهوری اسلامی ایران درآن كشور دست‌آوردهای ایران اسلامی را در عرصه فناوریهای مختلف، ستود…

به گزارش ایرنا، "سلطان میزان زین العابدین" كه به همراه ملكه مالزی شامگاه دوشنبه هنگام ورود به اقامتگاه سفیر ایران مورد استقبال "مهدی خندق آبادی" و همسرش قرار گرفت، پس از استماع سخنان سفیر كشورمان در تشریح دستاوردهای علمی، فرهنگی و اقتصادی در طول سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی، آشنایی با فرهنگ كشورهای مختلف را بسیار خاطره انگیز و نشاط آور توصیف كرد.

پادشاه مالزی در سخنانی با ابراز شگفتی از دستاوردهای ایران در عرصه فناوریهای مختلف، جمهوری اسلامی را كشوری پهناور و بسیار مستعد از جمله در زمینه اقتصاد و كشاورزی دانست.

میزان زین العابدین، فرهنگ ایرانی را فرهنگی باستانی و صلح‌آمیز با سبقه دیرینه تمدنی توصیف كرد و افزود : جای بسی خوشحالی است كه همه طوایف در ایران براحتی و آرامش و شادی در كنار یكدیگر زندگی می‌كنند.

پادشاه مالزی همچنین ضمن ابراز خوشوقتی از حضور فعال، با نشاط و منحصر به فرد زنان ایرانی در همه عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، علمی، هنری و ورزشی، نقش آنان را در نیل به توسعه همه جانبه كشور تعیین‌ كننده ، توصیف كرد.

پادشاه مالزی در این دیدار همچنین از نمایشگاه صنایع دستی مستقر در محل، دیدن كرد و با نمونه‌هایی از فرهنگ و هنر اصیل ایرانی از جمله با كالی گرافی (سبك تركیب خط و نقاشی) آثار استاد "امیرحسین ذكرگو" كه شماری از آثار بی‌بدیلی این هنرمند ایرانی مقیم مالزی در این محل در معرض دید قرار گرفته بود، آشنا شد.

میزان زین العابدین در پایان این دیدار در ضیافت شام سفیر ایران حضور یافت.

روابط و مناسبات همه جانبه ایران و مالزی در طول سالهای پس از انقلاب اسلامی با گسترش روز افزون همراه بوده است.

مالزی همواره به عنوان یكی از مدافعان جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های سیاسی بویژه در مخالفت با سیاستهای سلطه جویانه برخی كشورهای غربی مطرح بوده است.

این كشور بویژه در خصوص برنامه‌های هسته‌ای ایران از استفاده صلح‌آمیز كشورمان از این فناوری حمایت كرده و معتقد است كه این ، حق مسلم همه كشورهایی است كه با امضای معاهده منع گسترش سلاحهای اتمی و تحت نظارت آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای، بتوانند از این انرژی پاك بهره‌مند شوند.

مالزی با انتقاد از انحصار طلبی شماری از كشورهای غربی در استفاده از فناوریهای پیشرفته از جمله در زمینه انرژی هسته‌ای، همواره از حق قانونی ایران حمایت كرده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب