سه شنبه , 29 مهر 1399
خانه / گزارش تصویری / پا روی دم من نگذار!

پا روی دم من نگذار!

بیا تو مالزی -

مواظب باشید! خیلی به این جانورها نزدیک نشوید و سر به سرشان نگذارید.

مواظب باشید! خیلی به این جانورها نزدیک نشوید و سر به سرشان نگذارید؛ چون اینها سمی‌ترین جانورهای دنیا هستند و اگر عصبانی‌شان کنید، از سیستم دفاعی قوی‌ای که دارند استفاده می‌کنند.

باید در برخورد با آنها احتیاط کرد و از راهش به آنها نزدیک شد؛ البته بعضی از این جانورها خیلی باهوش‌اند و دوست را از دشمن تشخیص می‌دهند.

قیافه این ماهی خیلی خنده‌دار است؛ وقتی خودش را باد می‌کند، بامزه‌تر هم می‌شود؛ اما یادتان باشد اگر زیر آب بودید و چنین ماهی‌ای دیدید، به آن نزدیک نشوید. این ماهی بعد از قورباغه طلایی سمی، دومین مهره‌دار سمی در دنیاست که سمش حتی از طریق تماس با پوست هم منتقل می‌شود. جالب است بدانید همین ماهی سمی را در کره و ژاپن به روشی پاک می‌کنند و می‌خورند!
پا روی دم من نگذار!
تا به حال می‌‌دانستید قورباغه‌‌ها هم ممکن است سمی باشند؟ سمی که در بدن گونه‌ای از قورباغه‌ها وجود دارد، برای از بین بردن 20 انسان کافی است. رنگ این قورباغه‌ها به گونه‌ای است که راحت در بین علف و چمن قابل تشخیص هستند؛ البته بعضی از آنها آن‌قدر کوچک‌اند (5/1 سانتی متر) که ممکن است دیده نشوند!
پا روی دم من نگذار!
اگر آدم جان‌دوستی هستید، پیشنهاد می‌کنم پا روی دم این مار نگذارید. مار شاه‌کبری بسیار خطرناک است و سم بسیار مهلکی دارد که حاوی ماده‌ای به نام نوروتوکسین است. این ماده وقتی وارد بدن ‌شود، به تدریج عضله‌ها را فلج می‌کند و در نهایت باعث مرگ می‌شود. شاه‌کبری‌ها بین 5/3تا 5/5 متر طول دارند و خانه اصلی‌شان تایلند، مالزی، فیلیپین و هند است.
پا روی دم من نگذار!
به این جانور زیبا اختاپوس طوق آبی می‌گویند؛ یکی از سمی‌ترین آبزیان که بین 15 تا 20 سانتی‌متر است و سم بسیار کشنده‌ای دارد که می‌تواند انسان را از پا
در بیاورد. اختاپوس‌ها بسیار باهوش‌اند و انواع زیادی دارند که فقط این‌گونه برای انسان خطرناک است.
پا روی دم من نگذار!
نمی‌شود از جانورهای سمی صحبت کرد و نامی از عقرب‌ها نبرد. بعضی از این جاندارها که بیشتر در مناطق گرمسیر زندگی می‌کنند و لابه‌لای صخره‌ها این طرف و آن طرف می‌روند، فقط شب‌ها از لانه‌هایشان بیرون می‌آیند. نکته مهم درباره سم این بندپا این است که وقتی وارد بدن انسان شود، درد خیلی زیادی به وجود می‌آورد و بعد از 24 تا 72 ساعت باعث مرگ می‌شود.
پا روی دم من نگذار!

منبع : همشهری

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

آجیلی که فروش نمی رود/تصاویر

بیا تو مالزی - بی‌رغبتی مردم برای خرید آجیل عید… باتوجه به افزایش بسیار زیاد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب