خانه / اخبار ایران / پذیرش دانشجویان دوره دکتری سایر دانشگاهها در دانشگاه هرمزگان به صورت بورسیه

پذیرش دانشجویان دوره دکتری سایر دانشگاهها در دانشگاه هرمزگان به صورت بورسیه

بیا تو مالزی -

رئیس دانشگاه هرمزگان از آمادگی این دانشگاه برای پذیرش دانشجویان دکتری سایر دانشگاهها را به صورت بورسیه خبر داد…

 

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر احمد نوحه گر امروز در افتتاحیه سی و پنجمین گردهمایی معاونین آموزشی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در دانشگاه هرمزگان گفت : پتانسیل استان هرمزگان به جهت آب، خاک و … برای کشاورزی و صنعت مناسب است. همچنین با وجود 14 هزار جزیره در خلیج فارس و تنگه هرمز در استان هرمزگان، این استان به عنوان گلوگاه سیاسی اقتصادی کشور محسوب می شود از این رو مراکز آموزش عالی در این استان می توانند به عنوان عامل اصلی توسعه در مباحث مربوط به رقابت های شرایط فعلی نقش پررنگی را داشته باشد.

وی با اشاره به تاریخچه این دانشگاه و تاسیس آن افزود: دانشگاه هرمزگان در سال 1371 بر اساس سیاست نظام جمهوری اسلامی ایران مبنی بر توسعه آموزش عالی عاملی برای توسعه مملکت با 300 دانشجو فعالیت خود را آغاز کرد.

رئیس دانشگاه هرمزگان اضافه کرد : این دانشگاه که در ابتدا نیاز شدیدی به توسعه فیزیکی و کمی داشت.  تا سال 1379 تلاشهای خود را در این راستا ادامه داد به همین جهت ساختمان موجود در آن سال کفاف توسعه کمی دانشگاه را نداشت و به ناچار به محل فعلی منتقل شد. هم اکنون این دانشگاه با 4 هزار دانشجو در تمامی مقاطع تحصیلی به ویژه کارشناسی، با یک دوره دکتری مشترک با کشور استرالیا فعالیت می کند.

نوحه گر، این دانشگاه را قطب علمی استان ذکر کرد که نیازمند توسعه کیفی و کمی است و گفت: از این رو بحث مربوط به توسعه تحصیلات تکمیلی در راستای برطرف کردن نیازهای استان در دانشگاه هرمزگان ضروری است.

وی اضافه کرد: استان اگر در بخش کشاورزی با چالش هایی مواجه می شود، به دلیل عدم امکانات در حوزه های پژوهش و آموزش است که دانشگاه هرمزگان تلاش کرده است با ایجاد رشته های مختلف و توسعه برخی امکانات امیدهایی را در دل مردم منطقه به وجود آورد.

نوحه گر گفت: دانشگاه هرمزگان با توسعه شتابان صنعت در استان مواجه است. استان هرمزگان دومین استان دارای فرآورده های نفتی است. هم اکنون شاهد پالایشگاه نفت در بندر عباس هستیم که در آینده ای نزدیک به سه پالایشگاه افزایش می یابد به همین جهت اگر بخواهیم حرفی برای گفتن داشته باشیم باید مراکز تحقیقاتی، پژوهشی و آموزشی خود را توانمند کنیم تا به راحتی مسائل و مشکلات منطقه را برطرف کنیم.

وی اضافه کرد : همچنین جزایر 14 گانه استان به عنوان مسائل بکر آموزشی و پژوهشی پیش روی ما هستند که باید به آنها پرداخته شود.

رئیس دانشگاه هرمزگان با بیان اینکه دانشگاه هرمزگان در حال حاضر پروژه های متعددی را در دست ساخت دارد، گفت: برای پیشبرد دانشگاه باید در زیر ساختهای فیزیکی، توسعه رشته ها و برطرف کردن نیازهای استان تلاش کنیم. هم اکنون ما در ابتدای راه هستیم و برای رفع چالشها، باید توسعه تحصیلات تکمیلی را سرلوحه خود قرار دهیم.

وی تاکید کرد : دانشگاه هرمزگان توانمندی های بسیاری را در ایجاد رشته هایی مانند دریا و ساحل، صنعت و کشاورزی برای رفع نیازهای استان دارد.

به گزارش مهر، دانشگاه هرمزگان هم اکنون دارای 106 عضو هیئت علمی که از این تعداد، 80 نفر حضور فعال و تعدادی به صورت بورسیه فعالیت می کنند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب