یکشنبه , 3 مرداد 1400
خانه / اخبار ایران / پذیرش ملی مس در بورس مالزی تا پایان سال

پذیرش ملی مس در بورس مالزی تا پایان سال

بیا تو مالزی -

خبرگزاری فارس: معاون سازمان خصوصی‌سازی گفت: شركت ملی مس به عنوان اولین شركت ایرانی تا پایان سال مورد پذیرش بورس مالزی قرار خواهد گرفت…

مهدی عقدایی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در رابطه با آخرین وضعیت پذیرش شركت ملی مس در بورس مالزی ابراز داشت: درخواست حضور این شركت در بورس مالزی مورد تائید سازمان خصوصی‌سازی قرار گرفته و در این رابطه نامه‌نگاری‌هایی نیز انجام شده است.
وی ادامه داد: اگر مسئولین این شركت دیگر مراحل را طی كنند تا پایان سال ملی مس به عنوان اولین شركت ایرانی در بورس مالزی مورد پذیرش قرار خواهد گرفت.

*مهلت یك ماهه خریداران بلوكی تمدید نمی‌شود

عقدایی در پاسخ به این سوال فارس كه آیا مهلت یكماهه خریداران بلوكی و 20 درصدی ملی مس تمدید خواهد شد گفت: این مهلت به هیچ وجه تمدید نخواهد شد و خریداران بلوك ملی مس باید حداكثر تا ششم آبان نسبت به پرداخت 200 میلیارد تومان اقدام كنند.
وی تاكید كرد: تمدید مهلت یكماه به سه ماه شایعه‌ای بیش نیست.
معاون سازمان خصوصی در رابطه با وضعیت پرداخت این مبلغ گفت: خریداران سهام بلوكی ملی مس مبلغ 200 میلیارد تومان وجه نقد معامله را به سازمان خصوصی نمی‌دهند بلكه بر اساس حساب پایاپای بورس یك فقره چك را به كارگزار فروشنده تحویل می‌دهند.

*عرضه 8 درصدی سهام ملی مس

عقدایی با اشاره به این مطلب كه عرضه بلوك دوم ملی مس منتفی است و این بلوك 20 درصدی دوم به سهام عدالت واگذار می‌شود به فارس گفت: اگر بازار سهام از شرایط مناسبی برخوردار باشد و اصطلاحا كشش داشته باشد نسبت به عرضه یك بلوك 5 درصدی از سهام ملی مس اقدام خواهیم كرد.
وی ادامه داد: 3 درصد دیگر نیز در قالب عرضه تدریجی به فروش خواهد رسید.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب