خانه / اخبار ایران / پروازهای ایران – مالزی افزایش یافت

پروازهای ایران – مالزی افزایش یافت

بیا تو مالزی - پروازهای ایران – مالزی از پنج به هفت پرواز در هفته افزایش یافت.

مدیركل دفتر امور حقوقی و بین‌المللی هوانوردی سازمان هواپیمایی كشوری از تنظیم یادداشت تفاهم افزایش مسیر پروازی میان ایران- مالزی به هفت پرواز در هفته خبر داد.
‘معصومه ابراهیمی’ گفت: در طی هفته گذشته با سفر هیات مالزیایی به ایران، افزایش فركانس پروازی بین دو كشور مورد مذاكره قرار گرفت و یادداشت تفاهمی تنظیم شد كه براساس آن مسیر پروازی مزبور از پنج به هفت پرواز در هفته افزایش یابد.
وی با بیان اینكه در مسیر هوایی ایران – مالزی تعداد مسافران ایرانی چشمگیر و از توجیه اقتصادی لازم برای شركت‌های هواپیمایی برخوردار است، افزود: به منظور پاسخ به تقاضای فزاینده در این مسیر، افزایش فركانس پرواز در دستور كار قرار گرفت.
ابراهیمی اظهار داشت: همچنین از این پس، شركت‌های مالزیایی برای استفاده از سایر نقاط پروازی می‌توانند با شركت‌های ایرانی قرارداد بازرگانی امضا كرده و نقاط بیشتری را مورد استفاده قرار دهند.
مدیركل دفتر امور حقوقی و بین‌المللی هوانوردی با اشاره به آنكه در زمان حاضر، پرواز ایران – مالزی از شهرهای مشهد، شیراز و تهران به كوالالامپور انجام می‌شود، گفت: پروازهای مسیر مالزی و ایران توسط شركت‌های هواپیمایی داخلی ایران ایر، ماهان و شركت مالزیایی ایرایشیا صورت می‌گیرد ضمن اینكه شركت مالزی ایرلاین نیز قصد دارد پروازهایش در مسیر مزبور را برقرار كند.
ابراهیمی یادآور شد: طی مذاكرات انجام شده با هیات مالزیایی در صورت تقاضای برقراری و یا افزایش پرواز از سوی شركت‌های هواپیمایی دو كشور به صورت مكاتبه‌ای با درخواست آنها موافقت خواهد شد.

منبع:ایرنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب