سه شنبه , 29 مهر 1399
خانه / اخبار ایران / پروفسور سمیعی:ایرانیان مقیم خارج همگی علاقه‌مند خدمت به ایران عزیز هستند

پروفسور سمیعی:ایرانیان مقیم خارج همگی علاقه‌مند خدمت به ایران عزیز هستند

بیا تو مالزی -

پروفسور " مجید سمیعی " جراح سرشناس و برجسته ایرانی مقیم آلمان‌گفت: به نظر من همه ایرانیان مقیم خارج علاقه مند خدمت به وطن عزیز خود ایران هستند…

به گزارش ایرنا ، پروفسور سمیعی كه در چین بسر می‌برد ، در گفت وگویی اظهار داشت : با وجود اینكه مقیم آلمان هستم اما همواره ارتباط خود را با ایران حفظ كرده‌ام و همكاری من با ایران عزیز سابقه‌ای بیشتراز‪ ۴۰‬سال دارد.

وی بااشاره به‌كنگره‌های علمی كه با حضور وی در دانشگاههاو مراكز تخصصی و درمانی ایران برگزار شده است ، گفت : طی چهل سال گذشته شاگردان بسیاری را در عرصه علوم اعصاب و جراحی مغز تربیت كرده‌ام و همواره به شاگردان ایرانی خود افتخار كرده‌ام.

پروفسورسمیعی گفت:ماه گذشته نیزسمت استادی افتخاری دانشگاه‌شهید بهشتی به من اعطا شد وبااین دانشگاه نیز ارتباطات وهمكاری‌های علمی خواهم داشت.

رییس مركز علوم اعصاب چین همچنین با اشاره به دریافت جایزه افتخاری دولت چین ویژه متخصصین خارجی گفت : همكاری و ارتباط علمی من با چین به دو دهه قبل باز می‌گردد و در این مدت با برگزاری دوره‌های آموزشی و بازپروری گام‌های اولیه‌ای را در رشته جراحی مغز و اعصاب ، جراحی قاعده جمجمه و جراحی زیرمیكروسكوپی و پیوند عصب در چین برداشته ایم.

سمیعی گفت: همچنین در ماه اواخر نوامبر امسال برای شركت در یك همایش علمی – تخصصی و انجام عمل جراحی به چین سفر خواهد كرد.

وی گفت : قرار است در پكن ساختمانی همانند مركز بین الملی علوم‌اعصاب هانوفر احداث شود و من نقشه این ساختمان را به دانشگاه پكن هدیه كرده‌ام.

یادآور می‌شود ، عالی‌ترین نشان افتخاری دولت چین ویژه متخصصین خارجی شنبه گذشته به پروفسور"مجید سمیعی" استاد ایرانی مشهور جراحی مغز و اعصاب جهان اعطا شد.

این نشان،به‌پاس ‪ ۴۰‬سال خدمات و تلاش‌های پروفسور سمیعی به جامعه پزشكی بویژه تلاش‌های وی در اعتلای دانش جراحی مغز و اعصاب چین توسط"زنگ پی یان" معاون نخست وزیر چین به‌وی اعطا شد.

پروفسور سمیعی همچنین یكشنبه گذشته در مراسمی كه به مناسبت بزرگداشت روز ملی چین با حضور " ون جیابائو " نخست وزیر این كشور برگزار شد ، حضور یافت.

این پزشك ایرانی مقیم آلمان ، در سال ‪ ۱۳۱۶‬خورشید در شهرستان رشت دیده به جهان گشود ودرسن ‪ ۳۳‬سالگی به درجه پروفسوری در رشته مغز و اعصاب مفتخر گردید.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب