خانه / اخبار مالزی / پروژه شهر دریایی خلیج فارس جایزه ویژه را از آن خود کرد

پروژه شهر دریایی خلیج فارس جایزه ویژه را از آن خود کرد

بیا تو مالزی -

تیم 21 نفره مخترعان ایرانی در مسابقات جهانی ITEX مالزی، 15 مدال و 3 جایزه ویژه دریافت کردند…

دکتر هاشمیان سرپرست تیم مخترعان و نوآوران اعلام کرد: تیم 21 نفره ایران با حمایت موسسه پژوهشی تاریخ و تمدن شرق موفق شد در بیست و یکمین دوره مسابقات جهانی مخترعان و نوآوران (ITEX) مالزی، 6 مدال طلا، 2 نقره، 7 برنز و 3 جایزه ویژه دریافت نماید.

وی افزود: تیم ایران با حضور 21 نفره خود بین شرکت‌کنندگان کشورهای مختلف که حضور گسترده‌ای در مسابقات داشتند، موفق شدند از نظر کیفی در این مسابقات بدرخشند و با افتخار مورد توجه شرکت‌کنندگان دیگر و رسانه‌های بین‌المللی قرار گیرند.

رئیس موسسه پژوهشی تاریخ و تمدن شرق در ادامه اظهار داشت: پروژه شهر دریایی خلیج فارس در مالزی موفق شد به عنوان پروژه‌ای زیست‌محیطی در خاورمیانه، جایزه برتر را به خود اختصاص دهد.

وی در پاسخ به اینکه هزینه حضور شرکت ‌مخترعان ایرانی در این مسابقات چگونه تامین شده است، گفت: موسسه پژوهشی تاریخ و تمدن شرق جهت حمایت از مخترعان کشور و حضور دانشمندان در محافل جهانی، تمامی هزینه‌ها را پرداخت کرد تا بدینوسیله پاسدار سهم ناچیزی در سرافرازی و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در جهان باشد.

دکتر هاشمیان، در پایان ضمن تقدیر از دولت خدمتگزار اظهار امیدواری کرد تا دولت و وزارت صنایع با حمایت‌های خود بسترهای لازم را فراهم نمایند تا اینگونه اختراعات به تولید تجاری رسیده و منافع اقتصادی را برای کشور به همراه آورد.

 

منبع : وب سایت ایران مالزی

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب