خانه / اخبار مالزی / پلیس مالزی به خانه وبلاگ نویس مخالف دولت یورش برد

پلیس مالزی به خانه وبلاگ نویس مخالف دولت یورش برد

بیا تو مالزی -

پلیس مالزی روز گذشته به منزل مسکونی یک وبلاگ نویس حامی احزاب مخالف دولت این کشور یورش برد…به گزارش روز شنبه خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، پلیس این کشور اعلام کرد: هدف از یورش به منزل مسکونی "راجا پترا کمرالدین" نویسنده وبلاگ "مالزی امروز" در راستای تسهیل تحقیقات در خصوص بیانیه رسمی پزشک معاینه کننده "سیف البخاری ازلان" شاکی پرونده اخلاقی انور ابراهیم رهبر ائتلاف اپوزیسیون مالزی بوده است.

بر اساس این گزارش، در این وبلاگ برای نخستین بار اظهارات یک پزشک میانماری و اعلامیه رسمی وی در باره این پرونده منتشر شده است.

این گزارش می افزاید: دکتر "محمد عثمان عبدالحمید" در تاریخ اول ماه اوت سال جاری (11 مرداد) با صدور بیانیه رسمی اعلام کرد در معاینات انجام گرفته از سیف البخاری که مدعی است توسط "انور ابراهیم" رهبر ائتلاف اپوزیسیون این کشور مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته، هیچ مدرکی دال بر تایید ادعاهای وی یافت نشده است.

پلیس مالزی در حمله به منزل این وبلاگ نویس، رایانه و مدارک متعددی را ضبط کرد.

"کوه هوک سونگ" رییس اداره تحقیقات جنایی فدرال مالزی نیز ضمن تایید خبر یورش پلیس به محل اقامت کمرالدین اعلام کرد: این وبلاگ نویس پس از برگزاری انتخابات میاندوره ای پارلمان مورد بازجویی قرار خواهد گرفت.
به گزارش ایرنا، انور ابراهیم اوایل ماه گذشته میلادی ازسوی یک جوان 23 ساله به داشتن رابطه غیراخلاقی جنسی متهم شده است.

به دنبال این اتهام، پلیس کوالالامپور تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کرد.
انور، قدرتمندترین رقیب حزب حاکم مالزی است که یکبار دیگر نیز درتاریخ 14 آوریل 1999 میلادی به اتهام فساد مالی و اخلاقی ازسوی دادگاه کوالالامپور به انفصال از خدمت، شش سال زندان و محرومیت از فعالیت سیاسی محکوم شده بود.

وی، ازجمله نزدیکترین و با نفوذترین افراد در دوران زمامداری ماهاتیرمحمد نخست وزیر سابق این کشور محسوب می شد و تا پیش از محکومیت ازسوی دادگاه، سمت معاون نخست وزیر و وزیر اقتصاد مالزی را در اختیار داشت.

انور ابراهیم هم اکنون علاوه بر سمت مشاور حزب اپوزیسیون پ.ک.آر که رهبری آن را همسر وی برعهده دارد، از سوی احزاب مخالف داپ و پاس مالزی نیز به رهبری ائتلاف حزبی اپوزیسیون این کشور انتخاب شده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب