خانه / دانش و فناوری / پژوهشگر ایرانی IBM نمایشگر لمسی ساخت

پژوهشگر ایرانی IBM نمایشگر لمسی ساخت

بیا تو مالزی -

آفتاب-شهرام ایزدی، محقق آزمایشگاه شركت مایكروسافت موفق به ابداع نمونه اولیه از یك صفحه نمایشی لمس تعاملی شده است كه می‌تواند حركات دست افراد و یا هر چیز دیگری را در نزدیكی سطح خود مشاهده كرده و شناسایی كند… 

به گزارش ایسنا، این صفحه نمایشی به عنوان یك میانجی لمسی با دو دست و یك دوربین مادون قرمز عمل می‌كند و كاربران می‌توانند آن را با دو دست خود به كار بیندازند.

این صفحه قابلیت شناسایی حركات ویژه‌ دست و اشیایی را كه در فاصله یك سانتی‌متری از سطح كاربری آن قرار می‌گیرند، دارد.

به گفته‌ شهرام ایزدی پژوهشگر اصلی این پروژه، صفحه نمایش مذكور اشیایی بیش از انگشتان دست را حس می‌كند و در حقیقت یك اسكنر و دوربین با وضوح عادی است.

وی افزود: این صفحه نمایش حتی می‌تواند با استفاده از فن‌آوری مادون قرمز به طور بی‌سیم با دستگاه‌های موجود در نزدیكی خود ارتباط برقرار كند.

ایزدی خاطر نشان كرد كه این فن‌آوری موسوم به ThinSight را با افزودن یك لایه اضافی الكترونیكی به یك صفحه نمایش معمولی لپ تاپ طراحی كرده است. با این كار تنها چند سانتیمتر به ضخامت صفحه نمایش افزوده می‌شود اما توانایی‌های آنها به طور كامل تغییر می‌كند .

صفحه‌ مذكور با استفاده از شبكه‌ای از حسگرهای مادون قرمز و فرستنده‌هایی كه در قسمت بك‌لایت صفحه‌ LCD لپ‌تاپ قرار دارند قادر به مشاهده است. 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

آلودگی کاربران ایرانی به باج‌افزار سایبری/ نفوذ به «ریموت دسکتاپ»

بیا تو مالزی - مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نسبت به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب