دوشنبه , 10 آذر 1399
خانه / اخبار ایران / پیام رییس‌جمهور به مناسبت پرتاب ماهواره امید

پیام رییس‌جمهور به مناسبت پرتاب ماهواره امید

بیا تو مالزی -

رییس جمهور با تبریك پرتاب موفقیت آمیز ماهواره ملی-امید> به ملت بزرگ ایران آن را رخدادی بزرگ و افتخار آمیز در تاریخ كشورمان دانست..رییس جمهور با تبریك پرتاب موفقیت آمیز ماهواره ملی-امید> به ملت بزرگ ایران آن را رخدادی بزرگ و افتخار آمیز در تاریخ كشورمان دانست و گفت:
پرتاب ماهواره ملی-امید> جایگاه كشورمان را ارتقاء داده و فرصت‌های زیادی را پیش روی ملت عزیز ایران قرار خواهد داد.

به گزارش ایرنا، دكتر احمدی نژاد پس از پرتاب موفقیت آمیز ماهواره ملی – امید> به وسیله ماهواره بر -سفیر ‪ <۲‬تقارن آن را با ایام الله دهه فجر و میلاد امام كاظم(ع) فرخنده و مبارك دانست و اظهار داشت: كار بسیار عظیمی توسط دانشمندان ، جوانان عزیز و متخصصین برومند ایران در این ایام فرخنده به ثمر رسیده است كه آن را به مردم عزیز ایران صمیمانه تبریك عرض می‌كنم رییس جمهور قرار گرفتن ماهواره ملی -امید> را در مدار زمین هدیه بزرگی برای ملت ایران دانست و گفت:این رخداد بزرگ پس از ماهها تلاش پیگیر ، تحقیق و پژوهش و محاسبه‌های پیچیده ریاضی انجام و ساخته شده و با موشكی كه آن هم به طور كامل توسط متخصصین و دانشمندان كشورمان ساخته شده است، به فضا پرتاب شد .

دكتر احمدی نژاد با بیان اینكه ماهواره ملی -امید> با الطاف الهی و عنایات حضرت ولی عصر(عج) در مدار پیش بینی شده قرار گرفته است، اظهار داشت: این رخداد افتخار آمیز را صمیمانه به همه ملت ایران ، جوانان، متخصصین،دلسوزان و عاشقان ایران زمین و همه عدالت طلبان تبریك می‌گویم.

رییس جمهور با تاكید بر اینكه امروز در فضا نیازمند پیچیده‌ترین و پیشرفته‌ترین فناوری‌های روز دنیا است خاطر نشان كرد : چندین مجموعه بزرگ دست به دست هم دادند تا این كار عظیم با موفقیت انجام شود.

دكتر احمدی نژاد در ادامه با اشاره به ویژگی‌های ماهواره ملی امید گفت :
موشكی كه پرتاب شده دو مرحله‌ای است به این معنی كه تا مسافت روشنی را موشك اول طی می‌كند و سپس موشك دوم از دل موشك اول رها می‌شود و ماهواره را تا مسیر بالاتری حمل می‌كند. درنقطه معینی نیز مجددا ماهواره با اهرمهایی به سمت مسیر تعیین شده پرتاب می‌شود .

رییس جمهور افزود: فناوری ماهواره امید كه باید بتواند در مدار حركت كرده و اطلاعاتی كه انتظار داریم به زمین منتقل كند همه ساخت متخصصین داخلی كشورمان است . البته فعلا همه كارآیی‌های مورد نیاز در این ماهواره نصب نشده است و صرفا فن پرتاب و قرار دادن آن در مدار زمین مد نظر بوده است .

دكتر احمدی نژاد در ادامه با اشاره به اینكه ایستگاه‌های زمینی كه ماموریت دریافت پیام از ماهواره را بر عهده دارند گفت: ایستگاه‌های زمینی دو ماموریت اصلی دارند و آن ردیابی مسیر ماهواره و دریافت پیام از آن است و اكنون ایستگاه‌های ثابت و متحرك فراوانی در داخل كشور و بعضی كشورها قرار گرفته است تا پیام‌ها را از ماهواره دریافت كنند كه تكنولوژی های بكار رفته در این ایستگاه‌ها نیز به طور كامل ساخت ایران است .

رییس جمهور با بیان اینكه كشورمان مجموعه كامل تكنولوژی ماهواره را در اختیار دارد تصریح كرد: از این به بعد كار متخصصین كشورمان ارتقای آن از لحاظ افزایش وزن و ارتفاع بیشتر ماهواره است .

دكتر احمدی نژاد با اشاره به اینكه ماهواره‌ای كه توسط كشورمان به فضا پرتاب شده در مقایسه با بسیاری از كشورها كم هزینه تر و سریع تر انجام گرفته است خاطر نشان كرد : برخی از كشورها نه مرحله را طی كرده‌اند تا به نقطه‌ای كه متخصصین كشورمان تنها با سه مرحله به آن رسیده‌اند ، برسند.

رییس جمهور در ادامه با بیان اینكه پیشرفت‌های علمی كشورمان صلح آمیز و در راستای تقویت دوستی و برادری در جهان است ، اظهار داشت: ملت ایران علم را در خدمت صلح ، عشق و برادری و كمال جامعه انسانها دنبال می‌كند و نگاه ما به علم و فناوری‌های علمی با نگاه توسعه طلبان و قدرت مداران متفاوت است چرا كه ما نگاه توحیدی به علم داریم و نگاه آنها شیطانی است.

دكتر احمدی نژاد با اشاره به تبلیغات منفی دشمنان علیه فناوری‌های علمی كشورمان گفت: این گونه تبلیغات طبیعی است چرا كه آنها سی سال تلاش كرده اند كه القاء كنند جمهوری اسلامی نمی‌تواند پیشرفت كند ولی وقتی امروز بر عكس حرف آنها، ملت ایران روز به روز قله‌های پیشرفت و تعالی را در عرصه های مختلف طی می‌كند ،طبیعی است كه آنها ناراحت باشند . البته امیدواریم آنها از اینگونه اقدامات خود دست بردارند چرا كه هیچ كس در دنیا حرف آنها را علیه ملت ایران نمی‌پذیرد .

رییس جمهور با بیان اینكه همه ملت‌ها پیشرفت ملت ایران را متعلق به خود می دانند گفت: مطمئن هستم وقتی این خبر منتشر شود همه ملت‌ها خوشحال خواهند شد چرا كه ارتباط ایران با سایر ملت‌ها یك ارتباط عاطفی است و حرف های دشمنان نه تنها نمی‌تواند خدشه‌ای به این جایگاه وارد كند بلكه آن را عمیق تر و برجسته تر هم خواهد كرد.

رییس جمهور خاطر نشان كرد: پرتاب ماهواره امید این باور را در انسان تقویت می‌كند كه هر هدفی برای ملت ایران دست یافتنی است و هیچ مانعی نمی تواند از پیشرفت كشورمان ممانعت كند . در عصر اندیشه و فرهنگ دیگر نمی توان با زبان صدا و تحریم با ملت‌ها بخصوص ملت ایران حرف زد .

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب