دوشنبه , 5 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / پیش شرطهای حضور سهام ملی مس در بورس مالزی

پیش شرطهای حضور سهام ملی مس در بورس مالزی

بیا تو مالزی -

 خبرگزاری فارس: رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: برای عرضه 25 درصدی سهام ملی مس در بورس مالزی دو رویكرد در نظر گرفته شده است…

علی صالح آبادی در گفت‌ و ‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال كه برای عرضه 25 درصدی از سهام ملی مس در بورس مالزی آئین‌نامه 9 بند «ج» كه براساس ماده 15 قانون برنامه چهارم تنظیم و حداكثر 10 درصد از سهام شركت های ایرانی قابیلت واگذاری به سرمایه‌گذار خارجی دارند اظهار داشت: در جلسه روز سه‌شنبه گذشته اصل 44 كه با حضور رئیس جمهور و برخی از اعضاء هیئت دولت برگزار شده بود موضوع واگذاری سهام ملی مس در بورس مالزی مطرح شد كه بعد از بحث و بررسی در این خصوص دو رویكرد در نظر گرفته شد.
وی ادامه داد: رویكرد اول این است كه در صورت ابلاغ قانون اصل 44 مرجع تصمیم‌گیری‌ها شورای عالی اصل 44 خواهد بود و این شورا درباره عرضه 25 درصدی سهام ملی مس تصمیم خواهد گرفت.
صالح‌آبادی افزود: رویكرد دوم نیز این است كه با توجه به تصویب آئین‌نامه‌های مربوطه توسط هیئت دولت، اصلاحاتی در آیین نامه های مربوط به درصد سهام شركت ها به سرمایه گذاران خارجی توسط این هیئت انجام و اعمال تا این مانع قانونی برطرف شود.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار خاطرنشان كرد: با توجه به حضور و موافقت رئیس جمهور و اعضاء هیئت دولت با حضور ملی مس در بورس مالزی ، زمان فرایند تجدید نظر در آئین‌نامه مربوطه چندان طولانی نخواهد بود.
صالح آبادی تصریح كرد: طی روزهای آتی هیئتی از بورس مالزی برای بررسی‌های همه جانبه وارد تهران خواهند شد.
وی ادامه داد: مدیران شركت ملی مس به شدت پیگیر این موضوع هستند تا هر چه سریعتر مقدمات حضور این شركت در بورس مالزی فراهم شود.
صالح آبادی در پاسخ به این سوال كه حدودا" چه زمانی این اتفاق رخ خواهد داد به فارس گفت: به نظر می‌رسد تا نیمه اول سال آینده یا پاییز 87 شركت ملی مس در تابلوهای معاملاتی بورس مالزی حاضر باشد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب