چهارشنبه , 30 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / چمدان‌های افیونی

چمدان‌های افیونی

بیا تو مالزی -

شخصیت زشت هفته :قاچاقچیان مواد مخدر كه باعث بدنامی ایرانیان در كشورهای شرق آسیا شده اند و روند رو به رشدی نیز دارند.

 

قاچاق مواد مخدر صنعتی یكی از جرایمی است كه باعث بدنامی برخی ایرانیان در كشورهای شرق آسیا شده و به نظر می‌رسد اخیرا تعداد ایرانیانی كه به این اتهام در فرودگاه‌ها بازداشت می‌شوند روبه افزایش گذاشته است. به همین خاطر نیز همه این افراد به ویژه متهمانی كه اخیرا بازداشت شده‌اند به عنوان شخصیت زشت هفته انتخاب شدند.

یكی از این ایرانیان مردی 34ساله به نام «حمیدرضا- ج» است كه دو هفته قبل به جرم حمل 5/1 كیلوگرم مواد مخدر متامفتامین مایع معروف به یخ در فرودگاه بانكوك دستگیر شد. او مواد مخدر را در قوطی‌های شامپو جاسازی كرده بود. این مرد ایرانی با شركت هواپیمایی قطر ایر و از مبدا تهران به دوحه و از دوحه به بانكوك سفر كرده بود و سرانجام حین عبور از گمرك فرودگاه این شهر به دام افتاد.

مقامات گمرك فرودگاه بانكوك ارزش تقریبی مواد كشف شده از حمیدرضا را 180 هزار دلار برآورد كرده‌اند. علاوه بر حمیدرضا 3 ایرانی دیگر به نام‌های مهدی پ – 28 ساله، مجتبی س- 25 ساله و علی آ- 25 ساله به جرم حمل بیش از یك كیلو مواد مخدر متامفتامین – معروف به یخ – در فرودگاه بین‌المللی «سارانابومی» در تایلند دستگیر شدند. آنها كپسول‌های محتوی مواد مخدر را بلعیده بودند.

پلیس مالزی نیز یك مرد 26 ساله ایرانی را به جرم حمل 2 كیلو شیشه به ارزش 500 هزار رینگیت (معادل 160 هزار دلار) در فرودگاه بین‌المللی كوالالامپور بازداشت كرد.

و ….

بنا به آمار منتشر شده در سال جاری میلادی 89 ایرانی به جرم حمل مواد مخدر در مجموع به ارزش 6 میلیون رینگیت (معادل یك میلیون و 930 هزار دلار) توسط پلیس مالزی دستگیر شده‌اند.

عثمان هارون، معاون دایره تحقیقات جنایی مواد مخدر پلیس مالزی می‌گوید: بیشترین تعداد قاچاقچیان مواد مخدر دستگیر شده در مالزی  از کشورهای میانمار ،ایران ، تایلند ، اندونزی و نیجریه میباشند كه این مواد را برای فروش به دانشجویان و گردشگران هموطن خود به این كشور وارد می‌كنند.

منبع:جام جم

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب