دوشنبه , 3 آذر 1399
خانه / اخبار ایران / چند حادثه شیرین در سال 90

چند حادثه شیرین در سال 90

بیا تو مالزی -

حوادث تنها رخدادهای تلخی نیستد كه هر روز در صفحات حوادث روزنامه‌ها خودنمایی می‌كند…

گاه در دادسراها و مراجع انتظامی پرونده‌هایی مطرح می‌شود كه برای مسوولان رسیدگی به این قبیل پرونده‌ها نیز تا مدت‌ها به عنوان خاطره باقی می‌ماند. با این نگاه و همگام و همراه با شما چند نمونه از این خبرها كه طعم شیرینی دارد را مرور می‌كنیم.

دزد خودشیفته

برخی از سارقان، گاه دچار خودشیفتگی‌های مزمن می‌شوند كه نمونه یكی از این دزدها را سال گذشته هنگامی كه با لباس‌های صاحبخانه عكس یادگاری می‌گرفت شاهد بودیم. اقدام سارق جوان برای گرفتن عكس یادگاری هنگامی لو رفت كه مرد صاحبخانه به اتفاق خانواده از سفر به خانه بازگشته بود. اعضای خانواده با دیدن سارق كه با لباس صاحبخانه به خواب خوش فرورفته بود او را طناب‌پیچ كرده و بعد هم ماموران انتظامی را برای تحویل سارق به محل فراخواندند. متهم در تحقیقات گفت: اول این كه دزد سابقه‌دار هستم. دوم این كه صندوق صدقات هم سرقت می‌كنم و سوم این كه بعد از ورود به خانه مالباخته و دیدن لباس‌های شیك، آنها را یكی پس از دیگری به تن كرده و از خودم عكس می‌گرفتم.

وی ادامه داد: می‌دانستم كه صاحبخانه به مسافرت رفته است و باور كنید در این یك هفته برای خود آشپزی كرده و احساس راحتی می‌كردم و… .

دزد ناشی و سرقت اتوبوس شركت واحد

رانندگی با اتوبوس گواهینامه پایه یك و تمرین می‌خواهد؛ همین‌طور الله‌بختكی كه نمی‌شود پشت اتوبوس نشست و با فشار پا به پدال گاز در خیابان‌های تهران مردم را خانه‌خراب كرد.

باور بفرمایید گاهی‌ اوقات بعضی از سارقان وقتی وسوسه می‌شوند تا سرقت‌های به یاد ماندنی انجام دهند. برای نمونه یكی از این دزدها كه احتمالا هوس رانندگی به سرش زده بود در پایانه آزادی یك دستگاه اتوبوس شركت واحد را سرقت كرد و با سرعت سرسام‌آور به سمت كرج متواری شد. دقایقی بعد از سرقت ماموران اطلاع یافتند سارق اتوبوس در جاده مخصوص كرج پس از درهم كوبیدن چندین دستگاه خودرو اتوبوس را نیز واژگون كرده است. با حضور ماموران در محل حادثه سارق كه درون اتوبوس گرفتار شده بود دستگیر و روانه زندان شد.

مرد معتاد دوربین بانك را هم دزدید

جوان معتادی كه دوربین‌های مداربسته چند بانك را در شرق تهران سرقت كرده بود دستگیر و علاقه به دوربین را انگیزه سرقت عنوان كرد. مرد سارق پس از دستگیری در تحقیقات اعتراف كرد: از كودكی علاقه‌ وافری به دوربین داشتم و با دیدن دوربین‌ بانك وسوسه سرقت وجودم را فرا می‌گرفت و سرانجام نیز دوربین مداربسته چند بانك را سرقت كرده و هنگامی كه دنبال مشتری برای فروش بودم، دستگیر شدم.

با این اعترافات، ماموران در بازرسی از خانه متهم دو دستگاه دوربین متعلق به بانك را نیز كشف و ضبط كردند.

عروس و داماد قلابی

عروس و داماد قلابی كه پس از مصرف قرص اكس با سرعت سرسام‌آور در خیابان حركت می‌كردند، دستگیر و روانه زندان شدند.

ماموران انتظامی هنگام گشت در غرب تهران با مشاهده حركت‌های غیرمتعارف یك ماشین كه به سبك خودروی عروس‌و دامادها تزئین شده بود، آن را متوقف و در بررسی‌ها معلوم شد دختر و پسر جوانی كه درون خودرو هستند، عروس و دامادهای قلابی بوده و پس از مصرف قرص روانگردان به یكباره تصمیم به تزئین خودرو عروس كردند تا به قول خودشان ادای عروس و دامادها را دربیاورند.

ماموران با توقیف خودرو، عروس و داماد قلابی را تحویل مراجع قضایی دادند.

 

منبع:جام جم

 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب