پنج شنبه , 1 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / ژاپن فن آوری صرفه جویی انرژی در اختیار مالزی قرار می دهد

ژاپن فن آوری صرفه جویی انرژی در اختیار مالزی قرار می دهد

بیا تو مالزی -

“یوکیو هاتویاما “، نخست وزیر ژاپن روز دوشنبه در دیدار با ” نجیب عبدل رزاق ” همتای مالزیایی خود آمادگی این کشور را برای ارایه فن آوریهای صرفه جویی انرژی و ساخت پروژه های زیست محیطی به مالزی اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری کیودو، بر اساس بیانیه مشترک که در زمینه مسایل زیست محیطی و انرژی میان ژاپن و مالزی به امضا رسید و شامل 20 برنامه ویژه است، ژاپن امتیازات ویژه ای در ارتباط با فن آوری و کمک به ایجاد سیستم بازیافت توسعه بیو اتانول و دیگر منابع تجدید پذیر انرژی و حفظ تنوع گیاهی در اختیار این کشور قرار می دهد.
به گزارش ایرنا به نقل از کیودو، هاتویاما و رزاق در این دیدار با تقویت تلاشهای منطقه ای برای شکل گیری یک اتحادیه شرق آسیا که از سوی ژاپن و کشورهای عضو آسه آن از آن حمایت می کنند، موافقت کردند.
هاتویاما در نشست خبری مشترک ، گفت که در دیدار با رزاق حمایت خود را از تلاشهای کشورهای عضو اتحادیه جنوب شرق آسیا برای ایجاد مجمع آ.سه.آن تا سال 2015 اعلام کرده است .
رزاق نیز در این نشست خبری گفت که وی در دیدار با هاتویاما ابراز امیدواری کرده که شرکتهای ژاپنی میزان سرمایه گذاریهای خود را در مالزی که تحت تاثیر بحران اقتصادی جهانی قرار گرفته بود، بیش از پیش ارتقا دهند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب