خانه / اخبار مالزی / کاهش 23 درصدی حجم صادرات و واردات مالزی در 9 ماه سال جاری

کاهش 23 درصدی حجم صادرات و واردات مالزی در 9 ماه سال جاری

بیا تو مالزی -

حجم کل صادرات و واردات مالزی در 9 ماه سال جاری میلادی با 2/23 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل به 200 میلیارد و 800 میلیون دلار رسید.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از مالزِی، مرکز توسعه و تجارت مالزی در گزارشی که نسخه ای از آن در اختیار ایرنا قرار گرفت، آورده است: صادرات مالزی طی این مدت با کاهش 23 درصدی مواجه بوده و به 112 میلیارد و 670 میلیون دلار رسیده است.

این گزارش همچنین میزان واردات مالزی طی 9 ماه سال جاری را 88 میلیارد و 130 میلیون دلار ذکر کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 23/5 درصد کاهش نشان می دهد.

با این وجود، این گزارش حاکی است که در ماه سپتامبر سال جاری این کشور برای یکصد و چهل و سومین ماه متوالی شاهد مازاد تراز تجاری بوده است.

مازاد تراز تجاری مالزی از نوامبر سال 1997 تا کنون پیوسته ادامه داشته است.

گزارش وزارت صنعت و تجارت بین المللی مالزی نشان از کاهش 1/1 درصدی صادرات این کشور در ماه سپتامبر سال جاری نسبت به ماه قبل از آن داشته است.

این وزارت خانه دلیل کاهش صادرات در ماه سپتامبر را کاهش صادرات نفت خام، محصولات الکتریکی و الکترونیکی، آهن و فولاد، جواهرات و صنایع نساجی و پوشاک اعلام کرده است.
40/6 درصد صادرات 9 ماه سال جاری مالزی را محصولات الکتریکی و الکترونیکی تشکیل می دهند و روغن نخل، مواد و محصولات شیمیایی، گاز طبیعی مایع و نفت خام جزء اقلام اصلی صادراتی مالزی می باشند.
عمده صادرات مالزی در 9 ماه سال جاری به پنج کشور سنگاپور، چین، آمریکا، ژاپن و تایلند بوده است.
این گزارش همچنین حاکی است که چین، ژاپن، آمریکا، سنگاپور و تایلند نیز به ترتیب پنج مبدا اصلی واردات مالزی در ماه سپتامبر بوده اند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب