چهارشنبه , 30 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / کاهش 24 درصدی حجم صادرات و واردات مالزی در 7 ماه اول سال جاری

کاهش 24 درصدی حجم صادرات و واردات مالزی در 7 ماه اول سال جاری

بیا تو مالزی - مرکز توسعه و تجارت مالزی اعلام کرد که حجم کل صادرات و واردات مالزی در 7 ماه اول سال جاری میلادی با 9/23 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل به 151 میلیارد و 900 میلیون دلار رسید.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، این مرکز در گزارشی که نسخه ای از آن را در اختیار ایرنا مالزی قرار دارد، اعلام کرد: بر طبق آمار منتشره توسط وزارت صنعت و تجارت بین المللی صادرات طی این مدت با کاهش 3/23 درصدی مواجه بوده و به 85 میلیارد و 530 میلیون دلار رسیده است.
این گزارش همچنین میزان واردات مالزی طی 7 ماه اول سال جاری را 66 میلیارد و 380 میلیون دلار ذکر کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 7/24 درصد کاهش نشان می دهد.
با این وجود، این گزارش حاکی است که در ماه جولای سال جاری این کشور برای یکصد و چهل و یکمین ماه متوالی شاهد مازاد تراز تجاری بوده است. مازاد تراز تجاری مالزی از نوامبر سال 1997 تا کنون پیوسته ادامه داشته است.
گزارش وزارت صنعت و تجارت بین المللی مالزی نشان از رشد 4/8 درصدی صادرات این کشور در ماه جولای سال جاری نسبت به ماه قبل از آن داشته است.
2/42 درصد صادرات ماه جولای مالزی را محصولات الکتریکی و الکترونیکی تشکیل می دهند و روغن نخل، مواد و محصولات شیمیایی، گاز طبیعی مایع و محصولات تصفیه شده نفتی جزء اقلام اصلی صادراتی مالزی در این ماه بوده اند.
سنگاپور، چین، آمریکا، ژاپن و هنگ کنگ به ترتیب پنج مقصد اصلی صادرات مالزی در ماه جولای بوده و چین، ژاپن، آمریکا، سنگاپور و تایلند نیز به ترتیب پنج مبدا اصلی واردات مالزی در ماه جولای به شمار می روند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب