سه شنبه , 6 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / کرسی زبان فارسی در ایستک مالزی تأسیس می‌شود

کرسی زبان فارسی در ایستک مالزی تأسیس می‌شود

بیا تو مالزی -

رایزن فرهنگی ایران در کوالالامپور پیشنهاد کرد تا کرسی زبان فارسی در موسسه بین المللی فکر و تمدّن اسلامی مالزی (ایستک) تأسیس شود….

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، محمد حسن واحدی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کوالالامپور، آمادگی خود را برای همکاری و کمک به تأسیس کرسی زبان فارسی در «موسسه بین المللی فکر و تمدن اسلامی مالزی» (ایستک) اعلام کرد.

واحدی که 19 دی ماه در جلسه افتتاحیه اجلاس بین المللی علوم اسلامی و جهان معاصر شرکت کرده بود، در حاشیه این اجلاس ضمن دیدار با دکتر ذکرگو استاد هنر و دکتر محمد ابراهیم الزین رئیس ایستک، این پیشنهاد را اعلام کرد.

وی در این دیدار گفت: با توجه به اهمیت گسترش زبان و ادبیات فارسی در انتشار فکر و اندیشه تمدنی کهن کشور بزرگ ایران و معرفی قله های علم، ادب و عرفان این مرز و بوم ضمن پیشنهاد تأسیس کرسی زبان فارسی در «ایستک» آمادگی خود را برای هرگونه کمک و همکاری با این واحد آموزشی در جهت ایجاد این کرسی در موسسه مذکور اعلام می کنم.

دکتر محمد ابراهیم الزین رئیس ایستک نیز ضمن استقبال از این پیشنهاد گفت: موضوع را بررسی می کنم و نتیجه را به رایزن فرهنگی ایران اعلام خواهم کرد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب