یکشنبه , 4 آبان 1399
خانه / اخبار جهان / کشف بزرگترین کلاهبرداری تاریخ در انگلیس

کشف بزرگترین کلاهبرداری تاریخ در انگلیس

بیا تو مالزی -

بزرگترین کلاهبرداری تاریخ با استفاده از کارت های اعتباری به طور اتفاقی در انگلیس کشف شد….به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از روزنامه اینترنتی روسی اوترا، پنج کلاهبردار موفق به سرقت مبالغ کلانی با استفاده از کارت های اعتباری شده بودند که بعد از دستگیری انها پلیس تنها به هفده میلیون پوند ان پی برده است. این افراد با استفاده از پول های سرقتی با هواپیماها و قطار های درجه یک سفر و در بهترین و گرانقیمت ترین نقاط جهان استراحت می کردند و قصد داشتند فعالیت خود را ادامه دهند اما به طور کاملا اتفاقی به دام افتادند.
بر اساس این گزارش یک افسر مبارزه با تروریسم در انگلیس فردی را به منظور بازرسی متوقف کردکه چهل کارت تلفن همراه در اختیار داشت و زمانی که کنترل این کارت ها را اغاز کرد متوجه شد که انها حاوی فهرست شماره های هزاران کارت اعتباری ربوده شده امریکایی هستند.
این روزنامه می افزاید طی تحقیقات بین المللی که هیجده ماه طول کشید سی و دو هزار شماره کارتهای اعتباری به دست امد و کارشناسان متوجه شدند کلاهبردارانی از کشورهای لهستان، استونی، امریکا و روسیه در این زمینه فعالیت می کرده اند.
به گفته پلیس این افراد اطلاعات مربوط به کارتهای اعتباری افراد را از رایانه دریافت و نسخه برداری می کردند و سپس مبالغ کلانی به جیب می زده اند و این کلاهبرداری از نظر مقیاس از همه کلاهبرداری های قبلی متمایز می شود و اگر پلیس موفق به کشف ان نمی شد کلاهبرداران خسارت های به مراتب بزرگتری به دارندگان کارت های اعتباری وارد می کردند. همه دستگیر شدگان به حبس محکوم شده اند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

چین تسلیم تحریم‌های نفتی آمریکا می‌شود؟

بیا تو مالزی - واردات نفت چین از ونزوئلا در ماه سپتامبر که شرکت‌های بزرگ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب