یکشنبه , 4 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / کشف محموله چهار کیلویی شیشه از یک دانشجوی ایرانی مقیم مالزی

کشف محموله چهار کیلویی شیشه از یک دانشجوی ایرانی مقیم مالزی

بیا تو مالزی -

پرونده کشف یک محموله چهار کیلوگرمی ماده مخدر شیشه در شعبه اول بازپرسی دادسرای ویژه فرودگاه های تهران به جریان افتاد…ه گزارش ایسنا روز شنبه هفته جاری ماموران مبارزه با مواد مخدر فرودگاه امام خمینی (ره) به یک جوان 24 ساله که از طریق پرواز امارات عازم کشور مالزی بود مظنون شدند و بار همراه او را مورد بازرسی قرار دادند.

در بازرسی باری که به ظاهر حاوی مواد غذایی بود ماموران موفق شدند محموله چهار کیلوگرمی ماده مخدر شیشه کشف کنند.با ارسال پرونده به دادسرا، بهروز مهاجری بازپرس شعبه اول بازپرسی دادسرای ویژه فرودگاه های تهران تحقیق از متهم بازداشت شده را آغاز کرد. این متهم در بازجویی های به عمل آمده گفت؛ در کشور مالزی دانشجوی زبان انگلیسی هستم و پس از مسافرت به این کشور با فردی آشنا شدم که امور مربوط به ویزا و اقامت را برایم انجام می داد.

به همین خاطر وقتی می خواستم از ایران به مالزی برگردم با او تماس گرفتم تا اگر چیزی نیاز دارد برایش تهیه کنم. او از من خواست یک بسته پودر را که در کشور مالزی گران تر از ایران است از دو نفر از دوستانش بگیرم و برایش به مالزی ببرم.

من هم با آن دو نفر در غرب تهران قرار گذاشتم و در ازای دریافت هشت هزار دلار بسته را برای بردن به مالزی تحویل گرفتم. بازپرس مهاجری با تایید این خبر گفت؛ نکته مبهم موجود در این پرونده آن است که معمولاً مواد روانگردان مانند شیشه را از کشورهای جنوب شرق آسیا وارد ایران می کنند در حالی که این شخص قصد داشته این ماده را از ایران به مالزی ببرد. به همین دلیل در دستورات قضایی صادره از ماموران پلیس فرودگاه امام (ره) خواستیم این موضوع را مورد بررسی قرار دهند و مشخص کنند متهم به چه دلیل می خواسته این مواد را به مالزی ببرد. وی با هشدار به شهروندان خاطرنشان کرد؛ لازم است مسافران در مورد بارهایی که به صورت امانت تحویل می گیرند مراقب باشند و تا زمانی که کاملاً صاحب امانت را نشناخته اند اقدام به این کار نکنند زیرا در صورت وقوع چنین مواردی دفاعیات آنها پذیرفته نخواهد شد و به عنوان متهم اصلی بازداشت می شوند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب