خانه / اخبار مالزی / کشف هویت عاملان حملات اینترنتی در مالزی

کشف هویت عاملان حملات اینترنتی در مالزی

بیا تو مالزی -

هویت هکرهای سایتهای دولتی مالزی جهت برخورد قانونی، به پلیس گزارش شده است.

 

معاون وزیر علوم و فنآوری مالزی از کشف هویت چندین تن از عاملان حملات اینترنتی که طی هفته گذشته موفق به هک و ایجاد اختلال در سایت دولت و چندین سایت دولتی در این کشور شدند خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه استار چاپ مالزی، “فضیلت یوسف” در گفتگو با خبرنگاران این حملات اینترنتی را درسی برای دولت جهت بالا بردن امنیت وبسایت های خود عنوان کرد و گفت: هویت این هکرها به پلیس گزارش شده تا اقدامات لازم جهت برخورد قانونی با آنها انجام شود.

وی در ادامه با اعلام اینکه دولت از این پس هیچ وب سایت دیگری را در صورت نقض نکردن قوانین کشور مسدود نخواهد کرد از هکرهای اینترنتی خواست دست از فعالیت های خرابکارانه خود برداشته و با دولت برای ساختن فضای اینترنتی امن و مثبت همکاری کنند.
یوسف در رابطه با مسدود کردن سایت های اینترنتی فیلم و موسیقی گفت: صاحبان و سهامداران صنایع تولید کننده فیلم و موسیقی شکایت هایی را درباره تخطی حقوق خود تنظیم کرده بودند که ما را ناچار به مسدود کردن این سایت های اینترنتی کرده بود.

دولت مالزی هفته گذشته 10 سایت اینترنتی اشتراک گذاری فایلهای اینترنتی را که به اعتقاد کارشناسان دولتی بیشتر برای ذخیره و استفاده غیر مجاز فایلهای مختلف از جمله فیلم و آلبوم های موسیقی استفاده می شود را مسدود کرد.

این گروه هکر ناشناس در پیام ویدیویی خود در اینترنت اقدامات دولت مالزی در سانسور و مسدود کردن سایتهای اینترنتی را علت اصلی این حمله اعلام کردند و سانسور فیلم ها و برنامه های تلویزیونی و محدود کردن اینترنت توسط دولت مالزی را ناقض حقوق اولیه انسانی دانسته بودند.

منبع:خبرگزاری مهر

 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب