سه شنبه , 4 آذر 1399
خانه / اخبار ایران / کشف 230 داوطلب مشکوک به تقلب در کنکور کارشناسی ارشد 87

کشف 230 داوطلب مشکوک به تقلب در کنکور کارشناسی ارشد 87

بیا تو مالزی -

رئیس سازمان سنجش با تشریح تخلفات صورت گرفته از سوی داوطلبان در آزمون کارشناسی ارشد گفت: نرم افزار تقلب یاب در این آزمون 230 نفر را که مشکوک به تقلب بودند، کشف کرد و این افراد که می توانستند مجاز به انتخاب رشته باشند از فرایند انتخاب رشته حذف شدند…

دکتر عبدالرسول پورعباس در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد سال 1387 گفت: نتایج اولیه این آزمون فردا بعد از ظهر اعلام می شود و 148 هزار و 142 نفر مجاز به انتخاب رشته در این آزمون می شوند.

رشد 100 درصدی قبولیهای کنکور کارشناسی ارشد 87 نسبت به سال 84

وی تعداد ظرفیت های آزمون کارشناسی ارشد را 34 هزار و 754 نفر اعلام کرد و رشد قبولی های این کنکور را در مقایسه با سال 84 ، 100 درصد دانست.

تعداد متقلبین و متخلفین آزمون کارشناسی ارشد 87

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به تعداد متقلبین و متخلفین آزمون کارشناسی ارشد 87 که توسط سازمان شناسایی شده اند، گفت: نرم افزار تقلب یاب سازمان سنجش در این آزمون 230 نفر را که مشکوک به تقلب بودند، کشف کرد و این افراد که می توانستند مجاز به انتخاب رشته نیز باشند از فرایند انتخاب رشته حذف شدند.

پورعباس ادامه داد: این نرم افزار متقلبین و متخلفینی را که دو به دو و یا دو به سه با یکدیگر تبانی کرده بودند تا در زمان آزمون به یکدیگر کمک کنند، شناسایی کرده است و می تواند هر گونه تشابه غیر متعارف را در پاسخنامه های داوطلبین کشف کند لذا از این بابت این نوید به داوطلبان داده می شود تا با خیال آسوده ای نسبت به امنیت آزمون انتخاب رشته کنند.

وی درباره تکلیف این 230 نفر که مشکوک به تقلب در کنکور هستند، گفت: به طور حتم پرونده این افراد بررسی می شود و طبق قانون از این افراد در تابستان آزمون مجدد گرفته می شود. در صورتی که نتایج این آزمون با آزمون قبلی داوطلبین اختلاف فاحشی داشته باشد، رای کمیته تخلفات کنکور در مورد این افراد صادر می شود.

متخلفین کنکور کارشناسی ارشد که توسط حوزه های آزمونها شناسایی شده اند

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به سایر متخلفینی که توسط حوزه های برگزاری امتحان شناسایی شده اند، گفت: تعداد متخلفین آزمون کارشناسی ارشد 87 که توسط حوزه های امتحانی به سازمان سنجش گزارش شده، انگشت شمار است و تخلف آنها محرز است.

پورعباس افزود: تخلف این افراد در رابطه با استفاده از تلفن همراه در جلسه آزمون بوده است که حکم آنها محرومیت از یک تا 10 سال از آزمون این مقطع خواهد بود و پرونده آنها در هیئت تخلفات کنکور بررسی خواهد شد.

اعلام زمان انتخاب رشته در آزمون کارشناسی ارشد 87

وی با بیان اینکه امیدوارم داوطلبین آزمون کارشناسی ارشد امسال با روحیه ای شاد نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند، گفت: انتخاب رشته آزمون از 5 خرداد آغاز می شود و در 8 خرداد ماه به اتمام می رسد.

رئیس سازمان سنجش در مورد فرایند انتخاب رشته اینترنتی این آزمون گفت: فرایند انتخاب رشته مانند سال گذشته اینترنتی و توسط نرم افزاری هوشمند که نقاط ضعف آن نسبت به سال گذشته برطرف شده است، صورت می گیرد.

پورعباس با اشاره به وجود برخی مغایرت ها در معدل های اعلامی از سوی داوطلبین با معدل واقعی آنها در کنکور ارشد سال گذشته گفت: برای برطرف شدن این مشکل در فرم انتخاب رشته کنکور امسال معدل، محل تحصیل و رشته تحصیلی داوطلبان در مقطع کارشناسی از داوطلب پرسیده می شود و داوطلب باید نسبت به تایید یا عدم تایید این اطلاعات اقدام کند.

وی اضافه کرد: در صورت تایید اطلاعات ارائه شده در فرم انتخاب رشته توسط داوطلب، سازمان سنجش نیز همین اطلاعات را در قبولی داوطلب دخالت می دهد و در غیر این صورت ظرف مدت معین اطلاعات صحیح از دانشگاه محل تحصیل اخذ و به صورت پستی در اختیار سازمان سنجش قرار می گیرد.

تاثیر معدلهای تراز شده بر روی قبولی 8/18 درصد داوطلبان

رئیس سازمان سنجش اظهار داشت: هم اکنون معدل های تراز شده بر روی نتیجه قبولی 18.8 دهم درصد داوطلبین تاثیر مثبت گذاشته است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب