یکشنبه , 4 آبان 1399
خانه / اخبار ایران / کشورهای شرق آسیا برای سرمایه گذاری در ایران اعلام آمادگی کرده اند

کشورهای شرق آسیا برای سرمایه گذاری در ایران اعلام آمادگی کرده اند

بیا تو مالزی -

معاون سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران گفت :کشورهای توسعه یافته شــرق آسیا برای سرمایه گذاری در ایران اعلام آمادگی کرده اند…به گزارش ایرنا، " محمود علی آبادی " چهارشنبه شب در حاشیه نخستین روز از سیمنار ملی سرمایه گذاری در استانهای کمتر توسعه کشور در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: کشورهای هند، مالزی ، چین ، ژاین و اندونزی از جمله کشورهایی هستند که برای سرمایه گذاری در ایران ابراز تمایل کرده اند.

وی با بیان اینکه " سرمایه گذاری ها در بخش صنعت و معدن و بخش پتروشیمی از سوی سرمایه گذاران خارجی هدف گذاری شده است" ، تصریح کرد: کشورهایی اروپایی نیز قبلا برای سرمایه گذاری در ایران قدم برداشته بودند،اما روند حرکت اروپایی ها نسبت به کشورهای آسیای شرقی کمرنگ تر است.

معاون سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران گفت : راهبردی که این سازمان برای سرمایه گذاری ارایه داده ، تمرکززادیی از پایتخت است و ترغیب سرمایه گذارها برای حضور در مناطق دیگر کشور است.
علی آبادی یادآور شد: سازمان های امور اقتصاد و دارایی استانها نیز به امور سرمایه گذاران در سراسر کشور رسیدگی می کنند و خدمات فنی ارایه می دهند.

وی خاطرنشان کرد: بانک توسعه اسلامی در بخش های مختلف ایران از جمله پروژه های زیربنایی نظیر راه ، توسعه بهداشت تامین اعتبار کرده است.

معاون سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران با بیان اینک"میزان سرمایه گذاری در دولت نهم رشد چشمگیری داشته است" ، تصریح کرد: در دولت نهم بودجه عمرانی به دلیل توجه ویژه رییس جمهوری اسلامی ایران ، افزایش یافته و بخش خصوصی نیز به دلیل به میدان آمدن دولت ،برای سرمایه گذاری ترغیب شده است.

علی آبادی گفت:در دولت نهم هرروز برای رفع موانع سرمایه گذاری بخش خصوصی گام برداشته و رفع این موانع بهترین مشوق برای این بخش است .

به گزارش ایرنا،این سینمار ملی با حضور مسوولان 11 استان آذربایجان غربی ، اردبیل ، ایلام ، خراسان جنوبی ، خراسان شمالی ، کهکیلویه و بویراحمد، کرمانشاه ، سیستان و بلوچستان ، کردستان ، بوشهر، لرستان و چهارمحال و بختیاری در حال برگزاری است .

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب