سه شنبه , 11 آذر 1399
خانه / اخبار مالزی / کوالالامپور از قطعنامه شورای امنیت در مورد فلسطین ناخرسند است

کوالالامپور از قطعنامه شورای امنیت در مورد فلسطین ناخرسند است

بیا تو مالزی -

وزیر امور خارجه مالزی ابراز ناخرسندی و ناامیدی دولت متبوع خود را از قطعنامه 1860 شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد فلسطین اعلام کرد…به گزارش روز شنبه خبرگزاری رسمی مالزی (برناما) ، رئیس یتیم در گفت وگو با خبرنگاران افزود: ‌قطعنامه شورای امنیت یک قطعنامه متملقانه آمریکایی است که به بسیاری از خواسته های جامعه بین المللی بی توجه است.

وی تصریح کرد : این قطعنامه اگرچه مورد تأیید روسیه ، چین و فرانسه نیز قرار گرفت ، اما بسیاری از توقعات جامعه جهانی که خواسته هایی بیش از صرف برقراری آتش بس داشتند ، در آن نادیده گرفته شده است.

وی با بیان اینکه این قطعنامه تنها خواستار توقف جنگ و برقراری آتش بس شده ، از اینکه هیچ اشاره ای به خروج کامل نیروهای اسرائیلی از سرزمینهای اشغالی تحت نظارت ناظران بین المللی نشده، بشدت انتقاد کرد.

به گفته رئیس یتیم این قطعنامه همچنین هیچ اشاره ای به کمکهای بشردوستانه بین المللی برای مردم غزه نداشته و در برابر آن سکوت اختیار کرده و لذا باید به دنبال تصمیم گیری در این زمینه بویژه نقض حقوق بشر از سوی اسرائیل در دیگر مجامع بین المللی بود.

برناما در عین حال با انتشار خبر دیگری به نقل از معاون نخست وزیر مالزی، خواستار احترام اسرائیل به قطعنامه شورای امنیت شد.

بنا به این گزارش، نجیب عبدالرزاق با ابراز تأسف از وقوع جنگ در فلسطین و کشتار بی رحمانه ساکنان نوار غزه، از اسرائیل خواسته است تا هرچه سریع تر قطعنامه شورای امنیت مبنی بر لزوم توقف فوری جنگ را اجرا کرده و به حملات خود پایان دهد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب