چهارشنبه , 30 مهر 1399
خانه / اخبار ایران / گربه‌های تهران عقیم می‌شوند

گربه‌های تهران عقیم می‌شوند

بیا تو مالزی -

مدیر عامل شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران با اشاره به مرحله دوم طرح ناحیه مبارزه با موش كه از 15 مهر آغاز شده است، گفت: كارهای مقدماتی انجام و نتیجه طرح به زودی مشخص می‌شود…

مدیر عامل شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران با بیان اینكه قرار است با انجمن حمایت از حیوانات صحبت و گربه‌ها را عقیم كنیم، گفت: به زودی این طرح به صورت پایلوت در مناطق 7 و 11 شهرداری اجرایی می‌شود.

به گزارش فارس، محمدحسن امراللهی امروز در نشست خبری در خصوص گربه‌ها گفت: برای جمع آوری آنها باید حتماً گربه‌ها را زنده‌گیری كنیم.

وی افزود: همچنین مرحله دوم طرح مبارزه با موش در 80 محور اصلی همانند خیابان‌های شریعتی، ولیعصر، انقلاب، جمهوری، نواب و… انجام می‌شود.

مدیر عامل شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران ادامه داد: علت وجود موش عدم رعایت نظافت و موارد بهداشتی است كه باید این مشكل را برطرف كنیم.

وی با اشاره به اینكه با موافقت محمدباقر قالیباف؛ شهردار تهران و مسعود كرباسیان؛ معاون خدمات شهری شهرداری تهران طرح ضربتی مبارزه با موش به هر 3 ماه یك‌بار انجام می‌شود، گفت: برای این منظور تأمین اعتبار نیز شده است.

مدیر عامل شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران با اشاره به مرحله دوم طرح ناحیه مبارزه با موش كه از 15 مهر آغاز شده است، گفت: كارهای مقدماتی انجام و نتیجه طرح به زودی مشخص می‌شود.

به گفته امراللهی، سمومی كه برای از بین بردن موش‌ها استفاده می‌شوند، خطرناك نیست و مورد تأیید وزارت بهداشت قرار دارد.
وی ادامه داد: بعد از انجام عملیات سمومی كه مصرف نشده‌اند را جمع آوری می‌كنیم.
مدیر عامل شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران در پاسخ به این كه میزان موش‌ها در چهارراه ولی‌عصر به شدت افزایش یافته است، گفت: به دلیل انجام عملیات حفاری و زیباسازی لانه‌های تعدادی از موش‌ها خراب شده به همین دلیل به روی زمین آمده‌اند.
وی در خصوص طعمه گذاری برای موش‌ها گفت: ما سه روز طعمه‌گذاری انجام می‌دهیم، اگر طعمه‌ها خوردنی باشند موش‌ها آنها را می‌خورند و بعد از چند روز كه سموم بر روی آنها اثر گذاشته از بین می‌روند.
به گفته امرالهی، این سموم برای انسان كشنده نیست.

مدیر عامل شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران در خصوص سگ‌های ولگرد، گفت: سگ‌ها بیشتر در نواحی حاشیه‌ای شهر تهران قرار دارند و بیشترین سگ‌ها نیز در منطقه 18 به علت وجود شهرك و باغ‌های اطراف آن وجود دارد.

نظرات كاربران:
اول از همه خیلی خدا را شاكرم كه كسی پیدا شد كه بفهمد راهی دیگر هم برای كنترل این حیوانات نگون بخت هست و تنها ساده ترین و در عین حال بد ترین نوع برخورد با مسئله را (كشتن) انتخاب نكرده است.
از هر مسول محترمی كه بانی و باعث این عمل خدا پسند شده یا می شود كمال سپاسگزاری را دارم و شخصا حاضرم دستشان را ببوسم.

مسئله دیگری كه تمایل به بازگو كردن ان در اینجا را دارو برخورد با سگهای رها شده (به اشتباه ولگرد نامیده می شوند) است ای كاش و ای كاش با این حیوانات بخت برگشته نیز این كار را بكنیم و باز ساده ترین روش را انتخاب نكنیم. بر خلاف تمام تبلیغات حتی یك مورد هم ازار رسانی از طرف این حیوانات بی پناه گزارش نشده و انهایی هم روزنامه های بی مسولیت نوشتند و جو را علیه این بیگناهان مشوش كردند، بعد از مدتی اعتراف به اشتباهشان كردند.
از مسئولین محترم تقاضا دارم كه برای سگها هم این برنامه را اجرا كنند و اگر نیاز به همكاری هم دارن خیلی از مردم از جمله خودم حاضر به همكاری و حمایت بدون چشمداشت از اقدام انها هستیم.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب