دوشنبه , 5 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / گزارشی کامل از حضور دانشگاههای مالزی در نمایشگاه تهران

گزارشی کامل از حضور دانشگاههای مالزی در نمایشگاه تهران

بیا تو مالزی - امسال سومین دوره نمایشگاه آشنایی با فرصتهای تحصیلی مالزی در تهران (ادوتکس 2007) برگزار شد…

در افتتاحیه این نمایشگاه علاوه بر سفیر مالزی در ایران، دکتر طاها هاشمی و چند تن از مقامات علمی و سیاسی دو کشور حضور داشتند. سفیر مالزی که سال گذشته از کیفیت پایین نمایشگاه عصبانی شده و سالن را به اعتراض ترک کرده بود در سخنان امسال خود نیز مجدداً برگزار کننده مالزیایی این نمایشگاه را به شدت مورد عتاب قرار داد.

او ابتدا به این که دانشگاههای کشور های دیگری غیر از مالزی در این نمایشگاه حضور دارند در حالی که سفرای کشور های دیگر حضور ندارند اعتراض کرد و گفت روی سخنش تنها با نمایندگان دانشگاههای مالزی می باشد.

این همه در شرایطی است که پس از نمایشگاه ضعیفی که سال گذشته در تهران برگزار شده بود، امسال دبیر دوم سفارت مالزی تلاش فراوانی برای نظارت بر نحوه برگزاری به انجام رسانده است.

در عین حال سفیر مالزی داتو سید مونشی افزرالدین در مراسم گشایش سومین نمایشگاه بین المللی آموزشی مالزی در هتل لاله تهران با اشاره به افزایش تعداد دانشجویان ایرانی در مالزی افزود: سرمایه گذاری دولت مالزی تنها به گردشگری محدود نمی شود و در بسیاری از زمینه های علمی و آموزشی نیز فعالیت خود را در کشور ایران گسترش داده است.

وی برگزاری نمایشگاه بین المللی آموزشی مالزی در ایران را تلاش برای افزایش کیفیت این نمایشگاهها دانست و گفت: استقبال ایرانیان برای تحصیل در دانشگاههای مالزی همه ساله افزایش می یابد که این مسئله ناشی از ارائه خدمان منحصر بفرد آموزشی در کنار شهریه و خدمات مناسب زندگی برای علاقمندان تحصیل در دانشگاههای مالزی است.

پس از پایان سخنان سفیر مالزی، دکتر طاها هاشمی نیز بر تلاءلو فرهنگ و تمدن ایرانی در گذشته های دور تاکید گذاشت و نوید  از جهشی نوین را به یاری خداوند و تلاش مردم داد.

 

پس از مراسم افتتاحیه نمایندگان به غرفه ها مراجعه نمودند. محل برگزاری بخش کوچکی از لابی هتل بود که نتیجه آن به هم چسبیدگی بیش از حد غرفه ها و فضای محدود بود. در طول برگزاری نمایشگاه تقریباً 400 نفر از این نمایشگاه دیدن کردند.

                                              

اغلب بازدید کنندگان در گفتگو با خبر نگار ایران مالزی از کیفیت پائین اطلاع رسانی برخی دانشگاهها گلایه داشتند و عنوان می کردند که اطلاعات ارائه شده توسط این دانشگاهها نیاز های علاقمندان را پاسخ نمی گوید.

از طرف دیگر دانشگاهها و مراکز آموزشی از کشورهای هند، انگلستان و یکی از حاشیه نشین های جنوب خلیج فارس موسوم به دوبی نیز در نمایشگاه  حضور داشتند که با استقبال سرد بازدیدکنندگان مواجه شدند. این در حالی بود در فیلم تبلیغاتی یکی از مراکز آموزشی جنوب خلیج فارس به طرز سخیفانه ای واژه مجعول خلیج عربی مورد استفاده قرار  گرفته بود که در کمال تعجب با بی تفاوتی و عدم عکس العمل مناسب  برگزارکنندگان مواجه شد.

                                                    

روی هم رفته شلوغ ترین غرفه نمایشگاه به دانشگاه   UiTM   اختصاص داشت که عمدتاً پاسخگوی متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بود. این در حالی بود که چند دانشجوی دختر و پسر این دانشگاه با شور و انرژی فراوان به کمک به متقاضیان می پرداختند.

غایبان بزرگ نمایشگاه امسال دانشگاههای مالتی مدیا MMU  و اینتی INTI  بودند احتمالاً عدم موفقیت مالتی مدیا در نمایشگاه سال گذشته عامل مایوس شدن این دانشگاه شده است. از طرفی دانشگاه اینتی که به شدت از طرف برخی موسسات ایرانی مورد تبلیغ قرار می گرفت به دلایل مختلف با عدم استقبال دانشجویان ایرانی مواجه شده است و احتمالاً به همین دلیل از شرکت در نمایشگاه امسال صرفنظر نموده است.

در مجموع نمایشگاه امسال از نظر برگزاری تا حدی رشد کرده بود اما از جهت شرکت دانشگاههای مطرح همچنان با افت شدید و عدم اطلاع رسانی لازم برخوردار بود.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب