خانه / اخبار ایران / گزارش خبرگزاری فارس از فروشگاه هایپر استار (carrefour) در تهران

گزارش خبرگزاری فارس از فروشگاه هایپر استار (carrefour) در تهران

بیا تو مالزی -

گزارش خبرگزاری فارس از فروشگاه هایپر استار  (carrefour)  در تهران
و قبول ضمنی مدیریت صحیح تر و علمی تر فرانسوی ها در فروشگاه های زنجیره ای.

 

 

 

 

گزارش خبرگزاری فارس از فروشگاه هایپر استار در تهران
و قبول ضمنی مدیریت صحیح تر و علمی تر فرانسوی ها در فروشگاه های زنجیره ای


خبرگزاری فارس در تاریخ سه شنبه 7 مهر گزارشی اختصاصی از فروشگاه هایپر استار تهران وابسته به شركت فروشگاه‌های زنجیره‌ای هایپراستار  در سایت خود درج كرد كه متن كامل آن به این شرح است.

تهرانی‌ها در هایپراستار به دنبال كدام ستاره می‌گردند؟

انتهای خیابانی در غرب تهران كه به معنای باغ بهشت است به فروشگاهی ختم می‌شود كه مردم به آن‌جا هجوم برده و در پر كردن سبدهای كالا از هم سبقت می‌گیرند، هر مراجعه‌ كننده‌ای برای بار اول با دیدن این صحنه‌ها با این پرسش مواجه می‌شود كه به راستی تهرانی‌ها به دنبال كدام كالا هستند كه در فروشگاه‌های وطنی نمی‌یابند؟

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، تاریخچه خرید ایرانی‌ها از فروشگاه‌های زنجیره‌ای حدوداً به بیش از 60 سال پیش یعنی زمان تأسیس تعاونی مصرف سپه برمی‌گردد‌ اما با این سابقه نسبتاً طولانی هنوز تمایلی برای خرید تمام مایحتاج زندگی از نزدیك‌ترین فروشگاه‌ زنجیره‌ای محل زندگی نداریم و ترجیح می‌دهیم برای خرید هر ملزوماتی از یك سر شهر به سمت دیگر شهر سفر كنیم.
حال آن كه افتتاح یك شعبه از یك فروشگاه زنجیره‌ای به نام هایپراستار در غربی‌ترین نقطه تهران توانسته است مركز توجه اكثر شهروندان تهرانی شود جای تعجب و بیش‌تر از آن تأمل دارد.
این روزها تهرانی‌ها از قیمت‌های ارزان، تنوع بالا و اجناس شیك این فروشگاه می‌گویند. ترغیب می‌شویم كه سری به این فروشگاه بزنیم. نشانی فروشگاه به راحتی قابل دسترس است تقریباً اكثر تهرانی‌ها در عرض این یك ماه یا از این فروشگاه خرید كرده‌اند یا حداقل نشانی آن را می‌دانند.
بر خلاف تمام مراكز خرید در تهران كه معمولاً بیش‌تر از ساعتی كه در مركز خرید به سر می‌بری باید به دنبال محلی برای پارك خودرو بگردی به طبقه زیرین این فروشگاه برای پارك خودرو راهنمایی می‌شوی؛ پاركینگی 2 طبقه كه هیچ هزینه‌ای برای پارك خودرو ‌دریافت نمی‌كند.
از پاركینگ زیر همفك تا طبقه مركز خرید به جای آسانسورهای معمولی كه معمولاً در فروشگاه‌های ما وجود دارد و گاهی در برخی فروشگاه‌های خیلی مدرنمان دیوار‌ شیشه‌ای دارند از ریل‌های مورب در حال حركتی استفاده شده است‌ كه معلولان و جانبازان ‌به راحتی می‌توانند از آن بهره ببرند.
وارد طبقه مركز خرید كه می‌شوی مغازه‌های متعددی از برندهای مختلف پوشاك، خارجی و چرم‌، صرافی و چندین رستوران و كافی‌شاپ وجود دارد جلوتر كه می‌روی با ده‌ها صندوق خرید كالا مواجه می‌شوی كه این‌جا همان فروشگاه غربی پر مخاطب تهران است. صف‌های طولانی از مردم رو‌به‌روی هر صندوقی تشكیل شده است. در كنار هر صندوقی كالاهای خریداری شده توسط كاركنان فروشگاه درون كیسه‌ها گذاشته شده و تحویل مشتری داده می‌شوند. از كنار صندوق‌ها می‌گذری تا پروژه پیچیده خرید را شروع كنی علی‌رغم حضور جمعیت بسیار در فروشگاه سیستم تهویه بسیار مطلوب است به حدی كه حتی بوی محصولات را متوجه نمی‌شوی چه ‌رسد به این‌كه بوی نامطبوع خارجی در محوطه فروشگاه، مردم را آزار دهد. سقف فروشگاه بلند است و بالای هر بخشی از فروشگاه عنوان محصولات اعم از پوشاك مردانه، زنانه، بچگانه، لوازم آرایشی، كفش، كتاب، طلا و جواهرات، مواد شوینده، میوه، گوشت، مرغ، فرش، گل مصنوعی و طبیعی، كیف، لوازم برقی، گوشی ‌همراه، فرش، عطاری، لوازم كشاورزی و … نصب شده است.
یكی از فاكتورهای مهم در جذب مشتری در فروشگاه‌ها تنوع و تازگی محصولات است كه در این فروشگاه به سلیقه مخاطبان احترام ویژه‌ای گذاشته است به طوری كه مشتری برای خرید میوه تمام فصول هم می‌تواند میوه بسته‌بندی شده خریداری كند هم میوه‌ای وجود دارد كه می‌تواند به راحتی آن‌ها را دستچین كند و هم امكان خرید آب میوه تازه را در همان محل دارد‌ یا این‌كه مشتری در این فروشگاه ماهی زنده را كه در آب غوطه‌ور است انتخاب ‌و مانند برخی فروشگاه‌های داخل شهر پس از پاك شدن و خرد شدن آن را خریداری می‌كند.
حدود 80 درصد كالاهایی كه در این فروشگاه به فروش می‌رسند اجناس داخلی و ایرانی هستند كه حدود 15 درصد از قیمت درج شده روی كالا هم ارزان‌تر فروخته می‌شوند.
فروشگاه هایپراستار نخستین فروشگاه زنجیره‌ای خارجی در زیربنای‌ 9 هزار متر مربع است كه 25 درصد سهام آن متعلق به گروه فرانسوی كرفور و ‌75 درصد آن متعلق به شركت اماراتی است.
تاكنون 60 میلیون دلار در این فروشگاه سرمایه‌گذاری شده ‌كه قرار است به 400میلیون دلار برسد. گردانندگان این فروشگاه‌، زمین فروشگاه را برای مدت 20 سال از شهرداری تهران اجاره كرده‌اند.

*نام شركت كرفور از روی بند كارت‌های شناسایی كاركنان پاك شد

مارك كوربیون مدیر عامل فرانسوی شركت فروشگاه‌های زنجیره‌ای هایپراستار درباره قیمت محصولات در فروشگاه می‌گوید: با دولت ایران توافق كردیم و هر كاری بتوانیم انجام می‌دهیم تا قیمت‌ها را كاهش دهیم تا مشتری‌ها از ما راضی‌ باشند.
وی در پاسخ به پرسشی درباره علت تغییر نام از كرفور به هایپراستار تصریح می‌كند: گروه اصلی سرمایه‌گذار گروه مجید الفوت امارات است و كرفور تنها 25 درصد سهام این شركت را در اختیار دارد. به دلیل چالشی كه در روابط ایران و فرانسه وجود دارد، تصمیم گرفتیم كه از آغاز از نام كرفور استفاده نكنیم اما كرفور برای سرمایه‌گذاری در ایران موافقت كرد و از ما خواسته شد كه فعلاً در ایران و پاكستان از اسم كرفور استفاده نكنیم و از برند یا مارك دیگری استفاده كنیم.
علی‌رغم اظهارات مدیر عامل فرانسوی‌ها هایپراستار لباس‌های متحد‌الشكلی كه برای كاركنان این فروشگاه در تهران در نظر گرفته شده است از همان رنگ سورمه‌ای كه كاركنان كرفور در لباس‌هایشان در سراسر جهان به كار می‌برند، است. این شركت در 35 كشور دنیا حدود 15 هزار و 500 فروشگاه زنجیره‌ای و‌ 500 هزار نفر حقوق‌بگیر دارد. این شركت در بین فروشگاه‌های اروپا مقام اول و در دنیا پس از والمارت مقام دوم را دارد.
یكی از مدیران داخلی هایپراستار كه خواست نامش فاش نشود درباره فرانسوی بودن این فروشگاه به خبرنگار فارس می‌گوید: شك نكنید كه بخشی از سهام این فروشگاه در تهران متعلق به شركت كرفور فرانسه است اما به دلیل روابط تیره ایران و فرانسه تلاش می‌كنند كه این موضوع اعلام عمومی نشود به طوری‌كه خود ما در روزهای نخست باز شدن این فروشگاه روی بند كارت‌هایی كه به سینه داشتیم به انگلیسی نوشته شده بود carefore اما به ما اعلام كردند كه باید هر نامی از كرفور از ظواهر فروشگاه برداشته شود.
مدیر عامل فرانسوی شركت فروشگاه‌های زنجیره‌ای هایپراستار می‌افزاید: ما برای 400 میلیون دلار سرمایه‌گذاری در ایران برنامه‌ریزی كرده‌ایم و در تهران،‌ كرج، مشهد، اصفهان و شیراز شعبه خواهیم داشت و روی 7 سال برای بازگشت سرمایه خود حساب كرده‌ایم چرا كه ما زمانی كه جایی سرمایه‌گذاری می‌كنیم و سود می‌بریم آن سود را مجدداً سرمایه‌گذاری می‌كنیم.
وی با بیان این‌كه فعلاً برنامه‌ای برای استفاده از مشاركت سرمایه‌گذار ایرانی نداریم، می‌گوید: بازار مصرف ایران بسیار بزرگ است اما به خوبی سازماندهی نشده و بسیار گران است و ما با تولید‌كننده‌ها مذاكره می‌كنیم تا قیمت‌های پائینی را در فروشگاه خود ارائه كنیم. با دولت ایران توافق كردیم تا قیمت‌ها را پائین بیاوریم و هر كاری بتوانیم انجام می‌دهیم تا قیمت‌ها را كاهش دهیم تا مشتری‌ها از ما راضی‌تر باشند اما در محصولات الكترونیكی چون مالیات می‌پردازیم قیمت‌های ما گران‌تر است.
در حال حاضر پرسشی كه مطرح می‌شود این است كه چطور شركت‌های خارجی می‌توانند بازار ایران را تحت كنترل خود قرار دهند اما فروشگاه‌هایی چون شهروند كه سال‌ها در ایران فعالند هنوز كالاهای خود را گران تر از بازار در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند.
شركت مجری راه‌اندازی این فروشگاه در تهران قرار است شعبه‌های دیگری از هایپراستار را در ایران احداث كند اما آیا فكری برای فشاری كه به خرده‌فروشان در اطراف این فروشگاه‌ها وارد می‌شود، شده است؟
یك مغازه‌دار در حوالی این فروشگاه كه فروشنده مرغ است درباره راه‌اندازی این فروشگاه در منطقه غرب تهران می‌گوید: این فروشگاه ما را بیچاره كرده است مردم منطقه ترجیح می‌دهند به جای این كه مرغ یخی را از مغازه من بخرند مرغ تازه را با قیمت ارزان‌تری از این فروشگاه خریداری كنند. مسئولان باید واقعاً فكری كنند.
یكی از سوپرماركت‌داران منطقه نیز تصریح می‌كند ‌مردم محله از ما خرید جزیی می‌كنند اما ترجیح می‌دهند خرید عمده را از این فروشگاه داشته باشند و از زمان راه‌اندازی این فروشگاه مردم به هیچ وجه مواد شوینده را از ما خریداری نمی‌كنند چون در این فروشگاه مواد شوینده از قیمت درج شده بر روی كالا هم ارزان‌تر به فروش می‌رسد.
یكی از میوه‌فروشان منطقه هم تصمیم دارد مغازه میوه فروشی خود را تبدیل به سوپرماركت كند چون مردم ترجیح می‌دهند میوه‌های تازه تمام فصول را در این فروشگاه با صرف هزینه كم‌تری خریداری كنند.
سبدهای خرید اكثر مردمی هم كه به این فروشگاه مراجعه كرده‌اند حاكی از آن است كه مردم بیش‌تر از قسمت‌های خوراكی این فروشگاه استقبال كرده‌اند به گونه‌ای كه در این فروشگاه گوشت تازه دام به فروش می‌رسد و به شكلی مورد تمایل مشتری باشد چرخ شده یا خرد می‌شوند یا انواع نان‌ها و كیك‌های تازه در همان محل فروشگاه پخته می‌شوند كه تمام این موارد در جذب مشتری برای خرید مؤثر است.
خانم جوانی كه در قسمت سبزیجات مشغول خرید است و تنها دسته‌های كوچكی از سبزیجات متنوعی را خریداری كرده است می‌گوید فاصله منزل ما تا فروشگاه بسیار كم است به همین دلیل هرگاه نیاز به خرید محصولی داشته باشیم سریعاً به این فروشگاه مراجعه می‌كنم و تازه‌ترین محصولات را خریداری می‌كنم.
یكی از فروشندگان قسمت میوه در این فروشگاه در حالی كه مشغول جدا كردن میوه‌های لك‌دار از بین سایر میوه‌هاست درباره تازگی میوه‌ها در این فروشگاه می‌گوید: ما هر روز میوه‌ها را تعویض می‌كنیم یعنی این طور نیست كه اگر میوه‌ای امروز باقی بماند فردا دوباره آن در فروشگاه به فروش برسانیم میوه‌های قدیمی در خارج از فروشگاه در محل دیگری فروخته می‌شوند.
یكی از مشتریان هایپراستار می‌گوید: اگر روزهای اول به هایپراستار آمده باشید و با این روزها مقایسه كنید قیمت بعضی محصولات افزایش یافته مثل میوه‌ها كه دیگر ارزان نیست. میوه فروشی این فروشگاه تنها حسنی كه دارد این است كه می‌توانید خودتان میوه‌ها را انتخاب كنید.
مشتری دیگری به تابلوهای «كم‌ترین قیمت» در فروشگاه اشاره می‌كند و می‌گوید: تابلو‌های كم‌ترین قیمت به شما كمك می‌كند تا در انتخاب كالا، كالایی كه قیمت آن از همه كم‌تر هست را سریع پیدا كنید و خیلی دنبالش نگردید.
«مردم به دنبال اجناس فرانسوی در فروشگاه هایپراستار می‌گردند» این بخشی از اظهارات یكی از فروشندگان این فروشگاه است، او می‌گوید: بیش‌ترین پرسشی كه مردم با ورود به فروشگاه از ما می‌پرسند این است كه در كدام قسمت فروشگاه اجناس خارجی و به ویژه فرانسوی را می‌توانند پیدا كنند، كه ما هم در پاسخ می‌گوییم تنها بخشی از خوراكی‌ها فرانسوی و اكثر محصولات ایرانی و داخلی هستند.
یكی دیگر از مشتریان به موضوع خوراكی‌هایی كه توسط مردم در همان محل فروشگاه بدون این كه هزینه آن را پرداخت كنند، مصرف می‌شوند، اشاره می‌كند، او می‌گوید: ما یك بار رفتیم سطل زباله بخریم، در سطل را كه باز كردیم دیدیم درون آن پر از زباله است، فهمیدیم مردم هر آن چه در هایپراستار می‌خورند زباله‌اش را درون این سطل‌ها می‌ریزند.
در بخش‌های لوازم صوت و تصویر، گوشی‌ تلفن همراه، گل‌های طبیعی و فرش در هایپراستار مردم بیش‌تر تماشاچی هستند چون قیمت‌ها گران‌تر از بیرون است. در قسمت اسباب‌بازی هم اثری از اسباب‌بازی‌های ایرانی چون عروسك دارا و سارا و … نیست عروسك تمام شخصیت‌های كارتنی خارجی به چشم‌ می‌‌خورد و قیمت‌ها بسیار گزاف است.

*مأموران مخفی فرانسوی‌ها در فروشگاه!

علی‌رغم آن‌ كه معمولاً مأموران انتظامات در هر فروشگاهی لباس فرم مشخصی دارند در این فروشگاه تعدادی از افرادی با لباس‌های معمولی با سبدهایی پر از كالا تردد می‌كنند و به محض بروز هر گونه تخلفی با مردم برخورد می‌كنند. به طوری‌كه وقتی گروه گزارشگران فارس خواست از بخش‌هایی از فروشگاه با دوربین تلفن همراه خود عكاسی كند سریعاً این افراد به سراغ آن‌ها رفتند و خود را مأموران فروشگاه معرفی كردند و مانع از عكس‌برداری شدند اما واقعاً‌ چه لزومی دارد مأموران مخفیانه در این فروشگاه فعالیت كنند؟
از نكات قابل توجه در این فروشگاه تعداد زیاد كاركنان آن است، تمام كاركنان این فروشگاه بیمه هستند و در 2 شیفت ساعت 7 تا 16 و 15 تا 24 فعالیت می‌كنند و حقوقی بر اساس قانون كار دریافت می‌كنند.
از مهم‌ترین فاكتورهای جذب مشتری در این فروشگاه بزرگ در تهران را می‌توان كیفیت بالا، تنوع محصولات و قیمت ارزان عنوان كرد حال با توجه به این كه سرمایه‌گذاران این فروشگاه خارجی هستند این پرسش مطرح است كه چگونه در فروشگاهی كه حدود 80 درصد اجناس ایرانی هستند، افراد خارجی توانسته‌اند كالای مورد تقاضای مشتری را با بسته‌بندی متفاوت و ارزان‌تر از قیمت كارخانه‌ تولید كنند محصول عرضه كنند؟ آیا غیر از این است كه این فروشگاه به دلیل خرید یك جا از كارخانه‌های تولیدی تخفیف می‌گیرد و محصولات را در انبارهای بزرگ برای رفع نیاز مشتری ذخیره می‌كند؟
‌مردم ما در دنیا شهره هستند كه یكی از بزرگ‌ترین و لذت‌بخش‌ترین ‌تفریحاتشان «خرید‌» است بهتر نیست قبل از آن‌كه سرمایه‌گذاران خارجی از این فرصت‌های مردم ایران استفاده كنند و بازارهای رنگارنگی كه بدون شك همراه با بار فرهنگی بیگانه است را به این مردم تزریق كنند خود ایرانی‌ها چنین اقداماتی انجام دهند یا حداقل سرمایه‌داران ایرانی كه در سایر كشورها زندگی می‌كنند برای راه‌اندازی چنین فروشگاه‌هایی در كشور جذب شوند و یا شهرداری كه فروشگاه شهروند را در اختیار دارد از شیوه‌های مدیریت بازار در این فروشگاه‌ها الگوبرداری كند.
بی‌شك با توجه به استقبال مردم از این فروشگاه روزانه سود سرشاری عاید گردانندگان هایپراستار می‌شود آیا بهتر نبود این سود در همین آب و خاك باقی می‌ماند؟‌

گزارش خبرگزاری فارس از فروشگاه هایپر استار (carrefour) در تهران

ورودی به فروشگاه هایپر استار

گزارش خبرگزاری فارس از فروشگاه هایپر استار (carrefour) در تهران

محل عرضه فروش نان در فروشگاه هایپر استار

گزارش خبرگزاری فارس از فروشگاه هایپر استار (carrefour) در تهران

عرضه گوشت های بسته بندی در فروشگاه هایپر استار

گزارش خبرگزاری فارس از فروشگاه هایپر استار (carrefour) در تهران

محل عرضه فروش نان در فروشگاه هایپر استار

گزارش خبرگزاری فارس از فروشگاه هایپر استار (carrefour) در تهران

فروش كالاهای خارجی در فروشگاه هایپر استار

گزارش خبرگزاری فارس از فروشگاه هایپر استار (carrefour) در تهران

پاركینگ خودرو در فروشگاه هایپر استار

گزارش خبرگزاری فارس از فروشگاه هایپر استار (carrefour) در تهران

تصاویر چهره های خارجی بر روی كیف مدرسه در قسمت فروش لوازم التحریر فروشگاه هایپر استار


نظرات كاربران فارس درباره فروشگاه هایپراستار

درج شده در تاریخ پنجشنبه 9 مهر

پس از انتشار گزارش فارس درباره فروشگاه هاپیراستار كاربران زیادی با ارسال پیام نظرات خود در این خصوص را مطرح كردند.

به گزارش خبرگزاری فارس، نظرات كاربران فارس به شرح زیر است:

– تحقیق كنید ببینید چند درصد از مراكز خرید، اماكن عمومی و خصوصی، مساجد، درمانگاه‌ها و … نظیر این فروشگاه برای جانبازان ‌قابل دسترسی است؟ همیشه حق با مشتری است.

– ‌مگر الآن فروشگاه زنجیره‌ای كم داریم كه می‌گویید بهتر نبود ایرانی‌ها خودشون این‌كار را انجام می‌دادند؟ ما به سود كم‌تر از‌ 10 درصد قانع نیستیم، می‌گویید نه! بروید یك سری به فروشگاه‌های شهروند، رفاه و … بزنید.

– این‌ محصولات‌ همه‌ به انواع ‌مواد‌ شیمیایی ‌برای قشنگ و تازه نشان دادن آن‌ به چشم مشتری‌ آلوده شده‌اند حتی مواد‌ شیمیایی‌ برای‌ مزه‌ خوب‌ در دهان‌ به كار ‌رفته‌ و ‌همه‌ این‌ مواد به كار رفته ‌سرطان‌‌زاست و ‌حتی ‌مصرف‌ دائمی آن تأثیر‌ ژنتیكی‌ دارد و ‌نوزادان‌ ممكن‌ است‌ ناقص‌ به دنیا‌ بیایند، اگر باور ندارید‌ آن‌ها را بخرید ‌و ‌در آزمایشگاه ‌تجزیه كنید تا ببینید‌ چه ‌راهی‌ را ‌داروسازان‌ غربی‌ می‌روند تا با مریض كردن مشتری با به اصطلاح غذای مرغوب فرنگی ‌نه ‌تنها‌ جیب‌ او را ‌خالی‌ بلكه خانواده‌هایی‌ را ‌داغ‌دار ‌كنند.

– سلام آقا یاد بگیرید.

– چرا نیروی انتظامی با مسئولان این فروشگاه كه اقدام به فروش كیف‌های خارجی با عكس خوانندگان در حال رقص عرضه می‌‌كنند، برخورد نمی‌كند؟

– پس از افتتاح این فروشگاه از نظر ترافیك این محدوده بسیار سنگین شده در حالی‌كه این خیابان‌ها از ترافیك ‌روانی برخوردار بوده است.

– وقتی این گزارش را می‌خواندم به خودم گفتم كه حتماً در نخستین فرصت یك سری به این فروشگاه می‌زنم‌. (با این كه مسافت زیادی را باید طی كنم) ولی وقتی به آخرش رسیدم ‌دیدم همان چیزی كه در اواسط گزارش به ذهن من رسیده بود را خودتان مطرح كردید. واقعاً چرا وقتی كه كشورهایی مثل امارات و فرانسه این قدر با ما دشمنی دارند ما باید برای بازرگانان آن‌ها درآمدزایی كنیم؟ از فارس خواهش می‌كنیم كه ابعاد این مسئله را با صحبت با مسئولان امر واضح‌تر كند. با این‌كه می‌دانم كه فروشنده‌های ایرانی (مخصوصاً در زمینه البسه و لوازم مصرفی‌) اجناس عمدتاًً چینی خود را به قیمت بسیار گزاف (گاهی تا 15 برابر‌) می‌فروشند اما هرگز راضی نمی‌شوم پولم را در جیب غیر ایرانی بریزم. این همه مطرح می‌شود‌ كه با سفر به كشورهای حوزه خلیج فارس و خریدهای بی‌انتها، ارز را از كشور خارج نكنید آن وقت خودشان مستقیماً فروشگاه‌های دوبی را به ایران می‌آورند.

– شما این فروشگاه را تبلیغ كرده‌اید.

– توجه به این گزارش این نكته را نشان می‌دهد كه فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز می‌توانند از كارخانه‌های تولید كننده با تخفیف قابل ملاحظه‌ای اجناس را تهیه كنند اما نكته اینجاست كه آن‌ها حاضر نیستند از سود سرشار خود بگذرند اما مسئولان این فروشگاه برای جذب مشتری از این موضوع استفاده كردند.

– مسئولان پاسخ دهند كه چگونه یك شركت خارجی می‌تواند محصولات تولید داخل را ارزان‌تر از قیمت درج ‌شده روی كالا به دست مردم برسانند اما مالكان فروشگاه‌های زنجیره‌ای توان چنین كاری را ندارند.

– آیا شهرداری تهران می‌تواند یك ملك را به مدت 20 سال به یك شركت خارجی اجاره دهد؟ اگر پاسخ مثبت است چرا شهرداری قبلاً جزئیات این تفاهمنامه را منتشر نكرده است؟

– نهادهای امنیتی باید نظارت كافی بر فعالیت صاحبان فرانسوی این فروشگاه داشته باشند چرا كه به نظر می‌رسد تاجران ایرانی به راحتی نتوانند در كشوری مثل فرانسه اقدام به ایجاد چنین فروشگاهی كنند.

– از آن‌جا‌ كه بعضی از خوراكی‌های این فروشگاه خارجی هستند از جمله سوسیس و كالباس این سؤال مطرح است كه چه تضمینی برای بحث ذبح شرعی دام و طیور برای تولید این محصولات وجود دارد؟

– وقتی در كشور خودمان شركت‌های معروف اقدام به تولید سوسیس و كالباس‌های غیر‌استاندارد و غیر‌بهداشتی می‌كنند مسئولان كشور ما در چنین شرایطی چگونه می‌توانند به محصولات خارجی این فروشگاه نظارت كنند؟

– متأسفانه بیش‌تر مردم آن‌هم در تهران، بیش‌تر دنبال مد و مارك هستند تا ملیت و‌ …

– چرا از جنس‌های مزخرف چینی گزارش نمی‌گیرید؟

– به جای این‌كه از وجود چنین فروشگاه‌هایی كه به مشتری احترام می‌گذارند و خدمات بهتری نسبت به فروشگاه‌های خودمان ارائه می‌كنند ناراحت ‌شویم، بهتر است در خدمات دهی خودمان تجدید‌نظر كنیم.
در ایران كسی دنبال مشتری مداری نیست، بیش‌تر دنبال فروش محصول هستند نه خدمات‌رسانی.
اگر ما در تولیدات خودمان از تكنولوژی‌های روز استفاده كنیم هزینه‌های اضافی كاهش پیدا می‌كند و قیمت‌ها پائین می‌آید.
امیدوارم به خودمان بیاییم و با این‌ها رقابت كنیم.
موفق باشید

– به نظر من این یك حركت بسیار ماهرانه در راستای جنگ نرم است. نمونه این خبر را شما درباره كوكاكولا و پپسی در جریان جنگ سرد در اتحاد جماهیر شوروی می‌توانید ببینید.
در خلال جنگ سرد برای تحقیر ملت شوروی، رسانه‌های غربی مدام این تبلیغ را برای دو نوشابه كوكا و پپسی نشان می‌دادند كه مردم شوروی در مسكو برای خرید این دو نوشابه صف بستند. بعد از مدتی این حركت را درباره لباس‌های با مارك لی و لیوایز تكرار كردند و این گونه تب جامعه را برای اجناس غربی و در نهایت فرهنگ غربی بالا می‌بردند. جای تأسف دارد كه مسئولان ما در معاملات اقتصادی این قدر بی‌فكر هستند و از سرنوشت دیگران عبرت نمی‌گیرند.

– جواب این پرسش شما در گزارش را می‌توان این‌گونه داد كه شاید به دنبال ارزان بودن اجناسی مانند برنج خارجی كه از نمونه ایرانی ارزان‌تر است، می‌گردند.

– آیا بهتر نبود این سود در همین آب و خاك باقی می‌ماند؟

ـ چرا قبل از باز شدن این فروشگاه این گزارش را ننوشتید؟

– اگر می‌شود جنس ایرانی را ارزان‌تر از آن‌چه كه هست به مردم برسانیم چرا این كار را نكنیم؟ این كه دیگر ماشین خارجی نیست كه بگوییم از خارج آمده جنس خودمان است كه خارجی‌ها با مدیریت بهتر به دست مردم خودمان می‌رسانند، مسئولان كمك كنند كه خودمان این كار را انجام دهیم. رقابت باعث پیشرفت می‌شود.

– حالا كه دیگران توانسته‌اند نباید با منفی‌نگری كار مثبت آن‌ها را زیر سوال برد.

– خیلی عجیب است كه این همه افراد و مسئولان ایرانی و تجار و بازرگانان ایرانی این همه به كشورهای خارجی سفر می‌كنند و هنوز نتوانسته بودند یك الگویی از این فروشگاه‌های بزرگ خارجی را در ایران پیاده كنند تا لازم نباشد كه كشوری خارجی در قرن بیست و یكم در كشور ما یك فروشگاه بزرگ زنجیره‌ای را افتتاح كند كه مردم ایران این طور حیرت‌زده از مرغوب بودن كیفیت آن به آن هجوم ببرند. اینها همه نشان می‌دهد كه چقدر در برنامه‌ریزی و ابتكار عمل و مدیریت عقب هستیم. آخر چگونه است كه این فرانسوی‌ها توانسته‌اند قیمت‌ها را پائین بیاورند اما ایرانی‌ها در كشور خودشان نتوانسته‌اند با تولید كنندگان به توافقی برسند و قیمت‌ها را پائین بیاورند. آخر این چگونه است كه این قدر راحت در یك فروشگاه بزرگ در داخل كشور انگار كه در كشور بیگانه‌ای هستی.
واقعا ما با این كار چه منفعتی داشته‌ایم؟ آیا اگر خودمان درست الگوبرداری كرده بودیم و فروشگاهی درست را راه‌اندازی كرده بودیم، باز هم لازم بود تا یك فروشگاهی با كاركنان خارجی در كشورمان داشته باشیم؟ كسی مخالف تجارت و گسترش پیوندهای كاری و تجاری ایران با كشورهای پیشرفته دنیا نیست اما این كه تا این حد فضای فرانسوی در فروشگاهی حاكم باشد، خیلی عجیب است.

– اگر سفری به كشورهای اروپایی داشته باشید، می‌بینید كه در فروشگاه‌های این كشورها هم با یكدیگر رقابت می‌كنند تا قیمت‌ها را پائین عرضه كنند و بتوانند مشتری‌های بیش‌تری را جلب كنند و البته بعد از مدتی كه مردم از قیمتی ارزان استفاده كردند یك تغییر و تحولاتی را در فروشگاه به وجود می‌آورند و روی قیمت بعضی از محصولات اندكی اضافه می‌كنند و از روی بعضی دیگر می‌كاهند یعنی در واقع میزان خریدها و قیمت‌ها را كنترل می‌كنند و بعد از بررسی عرضه و تقاضا تصمیم‌گیری می‌كنند. در مواقع خاصی از سال تخفیف‌های خاصی قائل می‌شوند و بعد با حساب و كتاب قیمت بعضی از محصولات را كمی بالاتر و بعضی را كمی پائین‌تر می‌آورند. مثلاً قیمت میوه‌ای را ممكن است كمی پائین بیاورند و بعد از چند ماه شاید دوباره آن را كمی بالا ببرند و از آن‌جا‌ كه مردم به مزه آن میوه عادت كرده‌اند ممكن است برخی از مردم به اندكی اضافه شدن به قیمت آن اهمیتی ندهند و همچنان به خرید آن ادامه دهند یعنی مقصود این است كه هر كاری را با حساب و كتاب و ارزیابی دراز مدت انجام می‌دهند و این‌گونه نیست كه مثل كشور ما بین تولید كننده و توزیع كننده در میدان تره بار دعوا شود و بعد قیمت‌ها بالا برود و فروشگاه‌ها هم آن محصول را گران بفروشند! خلاصه كلام این است كه بی دلیل نیست كه این خارجی‌ها موفقند چون برای موفق بودنشان زحمت می‌كشند و تحقیق می‌كنند و روی سلیقه، میزان خرید، قدرت خرید و سود و ضرر و بهره و همه عوامل خوب فكر می‌كنند و درست كار می‌كنند.
در كشور ما خیلی از عوامل دخیلند ممكن است مثلاً یك فروشگاهی مال یك فردی باشد كه فلان سلیقه سیاسی را دارد و بعد تولید كننده فرد دیگری باشد كه فلان سلیقه و عقیده سیاسی را داشته باشد و بعد با هم درگیر می‌شوند و یا این كه هزینه‌های حمل و نقل و نحوه توزیع از تولید كننده به مصرف كننده آن‌قدر پیچیده است كه خیلی از سودها و ضررها درست و حسابی ارزیابی نمی‌شوند و یا این كه حتی فضای فروشگاه را نمی‌دانند كه باید چگونه بسازند و یا چگونه باید خدمات خود را ارائه كنند و چگونه باید جلب مشتری كنند و خلاصه هزاران مشكلات دیگر.
این فروشندگان ایرانی هم كه بیچاره‌ها دارند الآن می‌نالند حق دارند و باید برایشان فكری شود‌.
به امید روزی كه ‌حواسمان هم جمع باشد كه خیلی لازم نیست‌ با موشك از ورود بیگانگان به كشورمان خودداری كنیم زیرا بیگانگان خیلی راحت‌تر از آن می‌توانند بر روی خیلی از منابع و امكانات ما دسترسی پیدا كنند چون آن‌ها زیاد اهل سر و صدا نیستند و فكرشان را به كار می‌اندازند‌.
ما اصلاً مخالف وسعت گرفتن و قوی شدن پیوندهای كاری و تجاری و اقتصادی ایران با كشورهای دیگر دنیا به خصوص كشورهای پیشرفته دنیا نیستیم و بالعكس خیلی هم افتخار می‌كنیم اما ای كاش ما هم می‌توانستیم با این همه نعمات الهی كه در كشورمان وجود دارد در كشور خودمان چنین فروشگاه‌هایی بر پا كنیم.

– ما آ‌ن‌قدر درگیر سیاست شده‌ایم كه یادمان رفته به نیازهای اساسی و حیاتی مردممان پاسخ دهیم.

– ‌بعید می‌دانم بتوانند ادامه دهند.

– سلام ما یك بار رفتیم آ‌ن‌جا را ببینیم قیمت‌ها چگونه است اما اكثر قیمت‌ها بالاتر از بازار بود و فقط جو گیر شدیم چند تا جنس خریدیم كه بیرون با نصف قیمت می‌توانستیم بخریم فقط جو ما را گرفت و برگشتیم خانه پشیمان شدیم.

– این‌قدر پایتان را در كفش سرمایه‌گذاران خارجی نكنید بگذارید سرمایه در گردش در كشور ما هم بالا برود و این كار كرفور در واقع یك رقابتی را بین دیگر مغازه‌دارهای عمده مثل شهروند و جزئی مثل بقالی‌های محل می‌كند و از طرفی باعث می‌شود حجم خرید انبوه ایرانیان از فروشگاه كارفور دوبی كم شود هیچ می‌دانید همه ایرانی‌هایی كه به دوبی می‌آیند چه مبلغ گزافی از همین موادی كه نامش را بردید از كارفور دوبی می‌خرند حداقل این طوری این سرمایه در كشور خودمان به گردش در می‌آید.

– تا چه زمانی می‌خواهیم فقط بگوئیم همه چیز باید برای ایرانی‌ها باشد، سریع نگوییم چرا سود آن را نباید ایرانی‌ها ببرند‌. بله خوب است اما كجا هست یك فكر درست؟

– تمام تجربه آقایان در فروشگاه‌های رفاه و شهروند جلوی دیدگاه مردم است.

– شدیم مستعمره امارات!

– در این فروشگاه یك چیز وجود دارد كه در فروشگاه‌های وطنی دیده نمی‌شود و آن فكر است. در طراحی فروشگاه و پاركینگ و نحوه برخورد با مشتری به مشتری احترام گذاشته شده است.

– اولاً‌ 90% اجناسی كه در آن‌جا به فروش می‌رسد در سایر فروشگاه‌های تهران هم به فروش می‌رسد، ثانیاً علت اصلی استقبال مردم به خاطر این است كه از مواد خوراكی گرفته تا پوشاك و سبزیجات و … همه در یك مكان قرار گرفته و قابل دسترس است.

– عالی بود این سؤالی است كه من خیلی وقت است از خودم می‌پرسم مخصوصاً وقتی كه در همه ساعات روز این فروشگاه شلوغ است.

– این پائین‌نگری مسئله‌ای است كه در تمام كشورهای خاورمیانه وجود دارد وقتی كودك از بچگی با خانواده‌ای مواجه می‌شود كه اجناس خارجی را به اجناس داخلی ترجیح می‌دهند بهتر از این نمی‌توان انتظار داشت.

http://www.farsnews.net/newstext.php?nn=8807080375

 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

56 دیدگاه

 1. هموطنانی که در مخالفت با این پدیده کانت گذاشته اید ؛ دقت کنید برای انسانی که به حقوق انسانی فکر می کند مسئله قیمت کالا نیست بلکه کیفیت ارائه آن کالا به اوست . شما وقتی به فروشگاههای کوچک و بزرگ مراجعه می کنید , هم پول می دهید و هم اینکه به شما احترام قائل نیستند و این امر دردناک است .ولی در این فروشگاه شما احساس می کنید که به عنوان یک انسان از حقوقی برخوردارید و آنها خود را موظف به حفظ حقوق شما می دانند .این مطلب از همه خدمات آنان ارزشمندتر است .خود بنده 30 سال است که از این حق برخوردار نبوده ام و همیشه این مسئله رنجیده ام می کرد. ولی حالا که این بندگان خدا دارند کاری می کنند که شهروندان احساس خوشایند حق با مشتری است را درک کنند لطفاً از درج اشکالهای بی پایه خودداری کنید.موفق باشید.

 2. هرچنداین فروشگاه درنوع خودبی نظیراست ولی درعرضه محصولات غذایی بسته بندی شده همچون سایر فروشگاههای شهر قادر به تشخیص اجناس غیر بهداشتی نیست وبعضی ازآنهارادر سبدخود دارد.لازم است تیم بهداشتی آن فروشگاه دقت لازم راداشته باشند

 3. به جای سنگ اندازی و گفتن غربی غربی ، نگاه کنید ببنید
  1-فرزندان این کشور در 2 شیفت در این فروشگاه کار میکنند
  2- سرمایه خارجی (یعنی پولی غیر از پول نفت) وارد این کشورشده.
  3- فضای رقابتی سالم ایجاد کرده.
  4- ….
  100-بیشتر فکر کنیم.

 4. شاید بد نباشد اشاره ای هر چند جرئی به قیمت های فروش ویژه یا همان Offer در این فروشگاه بیاندازیم!
  در هر بازه زمانی تعدادی کالای پر مصرف بعنوان Offer ارائه میشود که تخفیفی در حدود 20% دارد!
  آیا فروشگاههای ما نمی توانند چنین کار کنند؟؟ مثلاً همین اواخر 6تن ماهی شیلانه 190 گرمی رو با 20% تخفیف میداد و شاید بیش از 80% افزار از اون کالا بر میداشتند! تا حدی که کارگران هایپر زحمت خالی کردن کالا رو از روی دستگاههای مخصوص حمل بخود نمی دادند ومشتریان از روی دستگاه جنس خود را بر میداشتند!
  من همین جنس رو با همین قیمت چند ماه قبل در حوالی میدان گمرک تهیه کردم! این قیمت در آنجا عــــــادی بود! اما مغازه دار های ما حتی بیبش از قیمت درج شده اون رو میفروشند!
  فروشگاههایی مثل شهروند هم اگه خیلی بخودش زحمت بده با قیمت درج شده میفروشه! و ملت فقط بجهت تمرکز کالا از اون خرید میکنند!

  من خودم تمایل چندانی به خرید از هایپر ندارم، اما ترجیح میدم سودش به جیب خارجی بره تا به جیب ایرانی هایی که بعلت نداشتن رقیب اینطور با ملت رفتار می کنند!
  مثلاً همین همراه اول تا زمانی که ایرانسل نیومد بهر قیمتی سیم کارت رو میداد اما زمانی که داره مشتری هاش رو از دست میده …
  ایرانسل ثابت کرد که با همون هزینه های اندک اولیه میتونه شبکه ای مناسب رو در ظرف زمان کوتاهی بسازه! و هزینه های دیگه و همچنین سودش رو از مکالمات در بیاره!
  به اینها میگن استراتژی فروش!
  و بعد از اون هم همراه اول یاد گرفت و سیم کارت خانواده و سیم کارت شماره متوالی و … داد! به این میگن تقلید! که حتی اونرو هم درست بلد نیستیم!
  تا زمانی که ما خودمون بفکر خودمون نباشیم نباید انتظار داشته باشیم که پیشرفت کنیم! وقتی فروشنده ما راضی هست که روزی 20 قلم کالا با سود 50% بفروشه نباید انتظار داشت که وقتی هایپرها میان (که در روز میلیون ها کالا با سود چند درصدی میفروشه) اون فروشنده بازم فروش داشته باشه!

  مغازه ای میشناختم در پیروزی خیابون نبرد، شاید بیش از 20 متر نبود با یه انبار کوچک! یک ارزان فروش واقعی!
  تمام اجناس حداقل 10% زیر قیمت بود! شاید تا 20% هم میرسید! بالای فاکتورش که با اون پیرینتر قدیمیش چاپ میکرد نوشته بود “انصاف نیمی از دین هست” (البته یه چیز توی این مایه ها) در کسی هم ازش خرید میکرد کلی دعاش میکرد و راضی بودن! جنس ارزون، تازه، با کیفیت،…
  به این جهت من گاهی شکمیکنم که نکند همین خارجی ها از مایی که به هم رحم نمیکنیم با ایمان تر باشند!؟؟!

 5. با سلام،
  به جای شعار و بحث، رفتار مردم که مثل مور و ملخ در این محل می ریزند یک دلیل، و احساس تازه و عجیب و شگفت انگیز « انسان » بودن (!) و این که یک طایفه ای هم در دنیا پیدا می شود که کمی به حقوق افراد دیگر احترام بگذارد یک دلیل دیگر براین است که نکند مخالف خوانان این فروشگاه چشم ندارند همین یک ذره نعمتی را هم که از صدقه سر خارجی حاصل شده به این ملت ببینند؟!
  در ضمن، اظهارات آن کسی که می گوید در فروشگاه های خارج به غذا عطر ورنگ می زنند تا بهتر جلوه کند صحیح است.

 6. سلام به نظر من فقط به جای انتقاد از نکات مثبتم بگید کدوم یکی از فروشگاه های زنجیره ای وطنی یه همچین امکاناتی میده پارکینگ محل بازی کودکان قیمت مناسب و زیر قیمت بروی کالا و مهم تر از همه نحوه برخورد و احترام گذاشتن به مردم که ازهمه مهم تره و … به جای این‌كه از وجود چنین فروشگاه‌هایی كه به مشتری احترام می‌گذارند و خدمات بهتری نسبت به فروشگاه‌های خودمان ارائه می‌كنند ناراحت ‌شویم، بهتر است در خدمات دهی خودمان تجدید‌نظر كنیم.ما به جای اینکه از هایپر استار انتقاد کنیم باید کاری کنیم که مردم به خاطر امکانات بهتر فروشگاه های وطنی کمتر از این فروشگاه ها خرید کنند ولی به نظر من این فروشگاه یکی از بهترین فروشگاه های زنجیره ای یا بهتر بگم بهترین فروشگاه موجود در تهرانه

 7. تا یک اتفاق خوب توی کشور میفته همه شروع می کنند تخریـــــــــــــــــــــــب
  که اره این غربییییییییییییییییی… این کفره. این عکس بی حجاب داره رو کیف…………….
  واقعا که! من رفتم هایپر استار و واقعا فوق العاده است! دستیشون درد نکنه

 8. ما به دنبال پرینتر در بازار تهران را زیرو رو کردیم تا قیمت مناسبی را پیدا کنیم.خلاصه با کلی گشتن و چونه زدن و با بچه کوچک راه رفتن فراوان وآخرش هم کلی منت از طرف فروشنده ما یک پیرینتر باقیمت 90 هزار تومان خریدیم.وبعد دیدیم در هایپر استار هم با همین قیمت بود.تنها در این مورد هم نیست اجاقگاز و… و اصلا سوسیس وکالباسی غیر از ایران نیست .منزل ما نزدیک این فروشگاه و بیشتر خریدمان را از آتجا میکنیم دستشان درد نکنه واقعا ما که خیلی راضی هستیم.وقتی شعور ما به این چیزها قد نمیده چه اشکالی داره از دیگران یاد بگیریم.ازاین گذشته کلی زن و مردانی که به یک حقوق طبق وزارت کار و حتما بیمه احتیاج دارن.وگزارش شما عالی و قضاوت جالبی بود.ازعالی بودن فروشگاه و دلسوزی شما ازاینکه این همه امکانات چرا به عقل فروشگاهای ایرانی نیوفتاده.فروشگاهی مثل شهروند که تازه برای شهداری برای خرید و ورود به داخل فروشگاه پول میگیره…..

 9. خواهش می کنم به جای تبلیغ روی این فروشگاه، مسئولین جلوی فعالیت آن را بگیرند… جلوی ریخته شدن پول ایرانی ها به جیب دشمنانشان.

 10. چرا همش نگران هستید که نکنه 2 زار تو جیب یکی بره خوب اگه ما هم می تونیم چرا نداریم بزار این فرانسوی ها بیان ماهم یک کم ازشون یاد بگیریم یه زره هم به فکر رفاه مردم باشید حالا این پول تو جیب ایرانی ها بره یا خارجی ها نظم و ترتیب راحتی مردم حتی اگه خرید هم نکنیم بازم دوست داریم اون تو بچرخیم

 11. فروشگاه بسیار عالی هست امیدوارم به جای این همه فروشگاه رفاه (مثلاً رفاه جنساش از بیرون گران تراست)
  فروشگاه شهروند (به فكر همه هستند غیر از شهروند)همچین فروشگاههایی راه بیاندازند.
  البته قبلاً این فروشگاه اجناسش خیلی ارزان تر بود جدیداً خیلی گران تر شده

 12. بسیار فروشگاه خوبی است من نمی دانم چرا مردم همش دنبال گرفتن عیب و ایراد هستندوهر اتفاقی که می افته باید اعتراض کنندوخیلی ها این 100 تومن 200 تومن ارزانی براشون مفیده ه ه ه ه
  کلی جوون ایرانی اونجا مشغول کارند.

 13. من واقعا واسه بعضی موجودات که خیلی عقده ای هستند که با عکس های روی کیف مشکل دارند متاسفم
  انگار همه مشکلات ما تو این مملکت مزخرف همین هایپرو محصولاتش شده آدمایی مثل شماها همون برن شوش خرید کنن بهتره

 14. احتمالا حدود 5 میلیون تومانی به خاطر تبلیغ این فروشگاه عاید شما شده
  فروشگاه خیلی خوبی هست

 15. بسم الله الرحمن الرحیم
  تاهالا فکرشو کردید باوجوداینکه زعفران خراسان ایران مرغوبه ولی چرا زعفران ایتالیا انقد معروفه؟
  نه فکرشونکردید ازاونجا مشخصه که خانمایه ایرونی تویه مجالس مهمونیشون به هم فخرمیفروشن که این لباس جنسه ترکه.کفشام چرم فلان کشوره.روسریمو می گی مهلاجون قابلتو نداره اسپانیاییه.این مانتو رو از هایپراستارگرفتم قشنگه؟…صدوبیستوهشت تومنه قابلتو نداره…:-*
  اینابخشیشون صحبتایه خواهرمم هست که خونشون12متریه هایپراستاره و اعتقاد داره چون ازفلان کشورخارجیه وبه اصطلاح من کشورایه بی گانه.خواهرم میگه باکلاسه.خیلی خیلی متاسفانه…
  خب بریم به موضوع زعفران.دخترایه روستاییه بجنوردی بیچاره ازکله صبح ازخوابشون میزنن چون بایدتا قبلزطلوع خورشید پرچمهای گل زعفرونو با دستایه ظریفشون دربیارن وبایدمواظب باشن آفتاب طلوع نکنه چون دیگه زعفرون بی زعفرون.اونوقت اسم زعفرون ایتالیاخوب بیرون میادومعروف میشه.چرا چون ایتالیا زعفرونشونو تویه بسته بندی های فوق العاده شیک وقشنگ وجذاب میذارن تامشتری حال کنه واگه قراره2مثقال بگیره6مثقال میگیره.منکه رشته ام روانشناسیه این ترفندارو متوجهم وبه نظرم برا فروش خوب محصولات وطنمون بایست طرفندهایه جذب مشتری(پکیج هایه زیبا.برخوردمناسب ومهربان فروشنده هاو…)رعایت بشه.

 16. ایران یک تبعیدگاهه حالا این جونایه بدبخت یه جایی پیدا کردن که یه کم بهشون خوش بگذره از صدقه سری خارجی ها بوده حالا چشم ندارین ببینید( مطمئن باشین چند وقت دگه خبر میدن اینا که تو هایپر داره شیطان پرستی اموزش داده میشه) واقعا متاسفم.مرسی

 17. خوبه
  همین

 18. اول باید بگم این همه نگید خارجی هستند.چون الفطیم که بزرگترین بازار امارات و خاورمیانه را در درست داره .ایرانی اصل هست.هنوز هم شناسنامه ایرانی داره برای همین مشکلی نداره.من خودم امارات زندگی می کنم و تقریبا شرکت الفطیم می شناسم
  ما باید خدا شکر کنیم که حاضر شدن تو ایران به این بزرگی کنند.ایرانی یا خارجیش فرقی نمی کنه
  یه کم واقع بین باشیم.مگه پول فروشگاه شهروند.رفاه.یاس تو جیب چه کسی میره که حالا بعضی ها ناراحت شدن یکی از خارج اومده به مردم ایران خدمت بهتری میده

 19. ما اصلا دوست داریم تخریب کنیم چون عقده ای هستیم

 20. خواهشا عقده ای نباشید**این عقده های درخود فرورفته بیدادمیکند

 21. فقط امیدوارم گرونی نباشه:)

 22. ما کلی راه تا خیابون مولوی میرفتیم که هم تو طرح وهم به هیچ وجه جای پارک نیست
  فروشگاه شهروند هم که قربونش برم قیمتاش با سر کوچمون هیچ فرقی نداره .
  من نمیدونم چرا جلوی اجناس چینی رو نمیگیریم که سرمایه خودمون بابتش میره.
  من فکر میکنم بالای 70% از اجناس هایپر ایرانیه وچه بدی داره که خارجیها سرمایه گذاری کنند

 23. وقتی كسی بهتر از ما كار می كند و یا بیشتر از ما بلده، بهتره بجای انتقاد كردن، ازش یاد بگیریم . دیگه تو دنیای امروزی انحصاری كردن و حذف رقبا جواب نمی ده.

 24. در سایت ها بحث دوزدیدن دو بسته گوشت توسط یک خانم یتم دار از فروشگاه شما وانداختن او به زندان همه را منقلب کرده اگر حقیقت داشته باشد منتظر تحریم خرید از فروشگاه خود باشید

 25. بده سه هزار نفر دارن نون می خورن از هایپر استار
  دوست دارین سه هزار نفر دیگه به بیكارای ایرن اضافه بشه

 26. من صندقدار هایپرم میان می چرخن پول خر ج میکنن خسته که شدن میان پیش ما عقدهایه دوران کودکیشونو سر ما خالی می کنن (بیاییم یکم آدم باشیم)

 27. به نظر من بجای تاكید بر غربی بودن ا ین فروشگاه بهتر است سرمایه گذاران ایرانی با ا یده گرفتن از آن فروشگاههایی با كیفیت بالا طراحی كنند. این یك فرصت استثنائی برای رقابت است. این فروشگاه محیط آرامی برای خرید فراهم كرده كه میتوان به چند مورد اشاره كرد: 1-وجود پاركینگ بزرگ و مجانی و قابلیت حمل ترولی تا ماشین .2- مشتریان مجبور به رعایت نوبت در صفها میباشند هیچكس استثنا نیست پس استرس اینكه دهها نفر با عنوان اینكه من فقط همین یك جنس را دارم حقت را بخورند را نداری چیزی كه در هیچ جای دیگر رعایت نمی شود.3- وجود صندوق برای كسانیكه كمتر از ده جنس خریداری كرده اند و همچنین اختصاص صندوق برای معلولین و جانبازان 4- مودب وخشرو بودن كاركنان و جواب دادن به سوالات با احترام5- قابلیت پس دادن اجناس تا دو هفته 5- وجود تنوع اجناس و …

 28. سلام دوستان من چند روز در این مارکت بزرگ کار کردم البته مزیتهایی داره جوونهامون در این محل کار میکنن و نون میبرند ولی درشرایط بسیار سخت که حتی حق لب زدن به هیچ چیز رو ندارن ولی بهترین رقابت از نظر من رقابت سالمه اگه در همین راستا یک فروشگاه ایرانی بتونه باهمین شرایط به مردم خدمت رسانی کنه مطمئن باشید که حس وطن پرستی ایرانی ها خیلی تحریک خواهد و قطعا کسی به این مارکت نخواهد رفت وفروش این مارکت از سطح عالی به سطح معمولی تنزل خواهد کرد آنوقت است که باید ببینیم که جناب صاحبان هایپر چه سیاستی رو در پیش خواهند گرفت لابد اجناس رو به قمت خرید خواهند فروخت !!!!!!!درضمن وقتی که به این سطح رسیدند دو مزیت داره اول اینکه دیگه مسوولان غصه خروج ارز رو نمیخورد دوم اینکه مردم از قیمتها در بازار مکاره راضی خواهند بود ودعاش رو بجون مسوولان میکند که این هم در رضایت مردم از دولت نقش بسیار زیادی خواهد داشت

 29. مرده شورتونو ببرن كه همه چیز را از دریچه بد بینی به آن نگاه میكنید اتفاقا بسیار بسیار فروشگاه خوبی است و خدا كند كه از این فروشكاهها همه جا بزنن آنوقت ببینم دیگه این فروشگاههای رفاه و شهروند باز هم می توانند یكه تازی بكنند و اجناسشون را به هر قیمتی كه دلشون خواست بفروشن

 30. قضاوت با عقل عاقل امکانپذیر است/

 31. با با گلی به جمالتون که این همه فکرتون آزاده که می تونید عملکرد یک فروشگاه رو بررسی کنید بعد هم اونو تحقیر کنید بذارید مردم خودشون میرن , میبینن و تصمیم میگیرن تو خودتو تو زحمت ننداز آقا / خانم بدبین

 32. من کانلا با داشتن اقتصاد آزاد برای ایران موافقم. ما باید زمینه را برای سرمایه گذاری بیشتر خارجیان فراهم کنیم تا هر چه بیشتر سرمایه بیشتر وارد کشور بشود. و آبادانی بیشتری صورت بگیرد. در ضمن هایپر استار زمینه را برای فروش بیشتر محصولات داخلی و رونق اقتصادی را فراهم میکنه

 33. جوان بیکار ایرانی

  بابا بیخیال شید دیگه.ببینید اون چندتا جونم که دارن انجا کار میکنندو میتونید بیکار کنید>:(>:(>:(>:(

 34. بجای انتقاد یاد بگیریم عمل کنیم.بیاییدگردبنشیم راست بگوییم.من ایرانی هستم ومسلمان.رنگ رامابه میوه میزنیم یااین ملت ازخدا بیخبر کنار حیابان بوی گندماهی فروشی ها.خدمانیم سرهرکس را کلاه بگزاریم سرخودمان را که نه فکر نان کنید که خر بزه اب است.

 35. مرسی از گزارشتون به من كه خیلی كمك كرد ویه ایده خوب و پول ساز از توش دراومد.بهتره تا میتونیم درسای خوبو بگیریم و سعی كنیم بدیهاشو درست كنیم.

 36. شما را به خدا همه مسائل راقاطی سیاست نكنیم آیا شكم مردم كه با این گران فروشی هموطنان خودمان هرروز گرسنه تر از دیروز میشوند سیاست میفهمد خارجی خارجی گفتن بعضی از عزیزان این است كه این فروشگاه دست فروشگاههای زنجیره ای سیاست بازان سابق رابسته واكنون با شعار های ملی گرایانه مانع از توسعه ورونق بازار میشوند مگر ملت ودولت های ما چند سال است متقاضی ورود به بازار جهانی نیستند وحتی روسیه هم به خاطر همین مسائل در بازار جهانی جائی ندارد چونكه سیاست بازان آنها هم در همه مسائل اقتصادی چنگ انداخته اند ومیخواهند كالای آنها به سایر كشور ها برود ولی كالای مرغوب وارزان دیگران را نپذیرند مواد غذائی حتی در زمان جنگ بین متخاصمین ردو بدل میشود پس لطفاًاز شعار گفتن اجنبی سازی دست برداریم وبه فكر ورود كالای مرغوب وارزان وباكیفیت از هر كجا كه به این مملكت وارد شد باشیم مردم ومسئولین ما هیچوقت مستعمره كسی نبوده،نیستیم ونخواهیم بود شما را به خدا فكر كنید سخن بگوئید تمام دنیا به هم وصل است مگر همه دنیا از ما نفت میخرند مستعمره ماشده اند . فروشنده وبعضی سوپر ماركت ها وبقالهای خودی اگر دوبار قیمت اجناسی را از آنها بپرسیم عصبانی میشوند ومیگویند نداریم ویا مغازه تعطیل است بفرما بیرون (بفرما كه چه عرض كنم هرری بیرون )ومن شاهد بودم سوپر ماركتی در سعادت آباد نصفه شب خریدار نگون بخت كه همسرش همراه اوبود شدیداً كتك كاری كرد وچه فحاشی كه نكرد حال كسانی آمده اند كه رفتار درستی در شان ما ایرانیان در پیش دارند ومیرود كه بقالان سركوچه از آنها یادبگیرند حداقل به خاطر اینكه ورشكسته نشوند تا شاید تك وتوك مشتریان خود را حفظ كنند را به فال نیك بگیریم واینقدر منفی باف ودائی جان ناپلئونی فكر نكنیم وتئوری توطئه در این موضوع جائی ندارد .به امید اینكه همه فروشگاه های ما روزی به این بلوغ فكری برسند واز سودهای چند برابری چشم پوشی كنند وبه فكر كارمند وكارگر این مرز وبوم باشند وتوبه كنند كه احتكار نكنند .وسلام

 37. من نظرم نسبت به این فروشگاه فوق العاده است و خیلی قبولش دارم و خیلی فضاش رو دوست دارم و تمام خریدای خودم و خونه ام رو از اونجا می كنم و خیلی راضی هستم از لحاظ تنوع از لحاظ كیفیت و قیمت عالی هست مخصوضاً موارد غذایی اش كه دیگه عالی هست و زمان هایی هم كه حراج می زاره واقعاً از همیشه بهتر هست این در صورتی هست كه من هر وقت می رم از رفاه و شهروند خرید كنم لیستم همیشه ناقص می مونه به خاطر همین از خیلی وقته خریدام رو ازهایپر می كنم .

 38. یکم کبک و تحویل بگیرین بابا;D;D;D;D;D

 39. همه چیز عالیه فقط تاریخ فروش ویزه رو هم توی سایت بزنید;)

 40. بسیار عالیست.کلی جوون ایرونی مشغول کار شدند.

 41. کارمند سابق سوپر وایزر لایق مدیر شدن

  در حق کارمندان خیلی اجهاف میکنند و آدمهایی میخواهند که فقط پاچه خواری کنند نه کار. >:(>:(

 42. تو این مملکت 4تا کاسب پیدا نمیشه که 15 دقیقه این متن و حواشی اونو بخونه و سیستم مدیریتیشو مثل اینا مشتری مدار کنه ولو با یه مغازه کوچک12 متری تا ما هم پولامونو به خارجی ها ندیم؟

 43. خیلی جای باهالیه:D;)

 44. منکه هر وقت دلم میگیره میرم هایپر شده باشه یک بطری شیر میخرم و بر میگردم;)

 45. ما اگه عقل داشته باشیم تلاش میکنیم رقابت کنیم نه اینکه شعار بدیم

 46. همه چیش خوب بود فقط اگه گوجه خیار شورشم زیاد کنن خیلی میچسبه با تشکر:
  روابط عمومی بیماری های خاص

 47. به نظر من خیلی عالیه .پیشنهاد میکنم برج نور تهران حدفاصل 4راه ولیعصرو میدان ولیعصردارای سوپرمارکت8000متریه که هنوز افتتاح نشده.بسیار برای این کار مناسبه و از ازدحام اونجا هم کاسته میشه .اگه سود به جیب خارجیا میره اونا بیشتر از هموطنامون هوای مارو دارن .نوش جونشون.ماها اگه کاسب باشیم فقط به فکر تیغ زدن همدیگه ایم .به جای حسادت انصاف داشته باشید.;D;) تازه ایستگاه خط 3 مترو درست از اون قسمت ولیعصره که برای چنین فروشگاه مناسبه

 48. ;)سلام من از فروشگاه شما فوق العاده خوشم امد . از نیشابور

 49. خب شما بدبینانه نوشتید و بد قضاوت کردید/خیلی چیزها در هایپراستار دیدم که در رفاه و …. ندیدم/ من نمیگم خوشبین باشید / میگم حقیقت را بگید

 50. همه چیز عالی بود مرسی

 51. من عاشق هایپر استارم;);););)

 52. منم خیلی دوس دارمش

 53. سلام دوستان کسی میدونه ساعت کاری هایپر استار از چه ساعتی شروع وتموم میشه؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب