پنج شنبه , 1 آبان 1399
خانه / دانش و فناوری / یاهو مخالفت کرد، مایکروسافت: 80 میلیارد دلار می‌خریم

یاهو مخالفت کرد، مایکروسافت: 80 میلیارد دلار می‌خریم

بیا تو مالزی -

منابع خبری غیر رسمی اعلام کردند، هیت مدیره کمپانی یاهو (Yahoo Inc) در آخرین جلسه خود پیشنهاد 44.6 میلیارد دلاری مایکروسافت را به آن دلیل که کمتر از ارزش واقعی این شرکت می باشد قبول نکرده است…

به گزارش واحد مرکزی خبر، در هر صورت رد و یا قبول پیشنهاد مایکروسافت توسط یاهو، خود می تواند تحرکات جدیدی را بین شرکت های موجود در صحنه و از جمله گوگل بوجود آورد.

بطور مثال، در صورتیکه یاهو پیشنهاد بزرگترین شرکت نرم افزاری دنیا را نپذیرد و مایکروسافت نیز واقعاً خواهان تملک این کمپانی باشد کارشناسان پیش بینی کرده اند این شرکت مبلغ وسوسه انگیزتری را برای مدیران یاهو مطرح می نماید. البته باید گفت، انجام چنین کاری نیز می تواند بعدها به ضرر مدیران یاهو تمام شود زیرا مایکروسافت با اخراج هر 10 نفر آنها هزینه های صرف شده را حتماً به نحوی جبران خواهد کرد!

بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند مایکروسافت خود را آماده کرده است تا بزودی یک پیشنهاد "لذت بخش" پیش روی مدیران یاهو قرار دهد.

هم اکنون ارزش هر سهم یاهو در بازار بورس تقریباً برابر 31 دلار می باشد. تنها کافیست مایکروسافت 1 دلار قیمت خود را در ازای خرید هر سهم یاهو افزایش دهد تا ناگهان یاهو خود را در برابر یک پیشنهاد خیره کننده جدید ببیند. اما اگر بدانید که مایکروسافت عدد 35 دلار (و گفته ی برخی منابع 40 دلار) را در نظر گرفته است که معادل 80 میلیارد دلار است آیا فکر می کنید مدیران یاهو در برابر این وسوسه جدید نیز مقاومت خواهند کرد؟!

آنچه مسلم است کمپانی یاهو این روزها از همه جهت مورد انتقاد قرار گرفته است، از طرفداران گوگل و مهندسان سلیکون والی گرفته تا وبلاگ نویسانی که مخالف تملک هرچه بیشتر اینترنت توسط مایکروسافت می باشند.

 
منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

آلودگی کاربران ایرانی به باج‌افزار سایبری/ نفوذ به «ریموت دسکتاپ»

بیا تو مالزی - مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نسبت به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب