دوشنبه , 29 شهریور 1400
خانه / دانش و فناوری / یك زن ایرانی قدرتمندترین وكیل تخلفات اینترنتی در آمریكاست

یك زن ایرانی قدرتمندترین وكیل تخلفات اینترنتی در آمریكاست

بیا تو مالزی -

جام جم آنلاین: یك زن ایرانی به عنوان قدرتمندترین وكیل انواع تخلفات اینترنتی و تلفن همراه در آمریكا، انگلیس و سازمان یونسكو فعالیت می‌كند…به گزارش سایت "وایرد سیفتی ‪ ،"wired safety‬این وكیل ایرانی كه "پری آفتاب" نام دارد، مدیر مشهورترین سازمان حمایت از كودكان در اینترنت (wiredsafety.org‬) و صفحه معروف و مهم "!‪ "Ask Parry‬و برنده جوایز متعددی در این زمینه است.

وی نویسنده حداقل دو كتاب معروف درباره حفاظت از كودكان و والدین در اینترنت و یك سخنران بسیار برجسته در زمینه جرایم مجازی (‪(Cyber Crime‬ در جهان است.

این بانوی ایرانی، متولد سال ‪ ۱۹۵۱‬میلادی در ایالت نیوجرسی آمریكا و از پدری ایرانی و مادری آمریكایی است.

پری آفتاب، در ابتدای فعالیت خود به عنوان یك وكیل برای حمایت از زنان در اینترنت شروع به كار كرد هرچند در آن زمان هنوز پدیده‌ای به نام جرایم اینترنتی ( ‪ ( Cyber Crime‬جدی گرفته نمی‌شد.

وی به تدریج به حمایت از كودكان در اینترنت پرداخت و سایت او به آدرس ‪ wiredsafety.org‬با همكاری دهها داوطلب و همكار توانست هزاران مورد جرایم اینترنتی و تلفن همراه علیه كودكان در سراسر دنیا را تحقیق و پیگیری كند و نتایج آن را به دادگاه‌ها ارجاع دهد.

سرویس‌های مهم اطلاعاتی و قضایی آمریكا و انگلیس و سازمان جهانی یونسكو و كشورهای مختلف از جمله سنگاپور، چین و اسپانیا از مشورت ها، مطالب و كتابهای پری آفتاب به‌عنوان مرجع استفاده می‌كنند.
پری آفتاب، در سال ‪ ۱۹۹۹‬خانه یك میلیون دلاری‌اش در آمریكا را فروخت و وب سایت داوطلبانه و خیریه ‪ wiredsafety.org‬ را به كمك دهها داوطلب راه‌اندازی كرد.

این سایت با همكاری پلیس بین‌الملل توانسته است تا كنون بیش از ‪ ۴۳‬هزار وب سایت و "چت روم" غیراخلاقی یا قاچاق كودكان (‪ (child trafficking‬در سراسر دنیا را شناسایی كند.

تخصص دیگر خانم پری آفتاب، جرایم و حملات كودكان و نوجوانان در اینترنت بر علیه یكدیگر ( ‪ (cyber bullying‬است.

گفتنی است در سالهای اخیر در بسیاری از مدارس ابتدایی و دبیرستانهای آمریكا قراردادی قانونی بین مدرسه و دانش آموزان منعقد می‌شود.

دانش‌آموزان در این قرارداد متعهد می‌شوند تا زمانیكه در آن مدرسه درس می‌خوانند، در مدرسه، خانه یا هرجای دیگری، حق استفاده از اینترنت، ایمیل، تلفن همراه، بازی‌های رایانه‌ای و هرگونه ابزار اینترنتی برای تهدید، هك و دزدیدن رمز عبور، شوخی‌های ترسناك و هیچگونه حمله مجازی به همكلاسی‌ها یا آموزگارانشان را ندارند و در غیر این‌صورت از مدرسه اخراج می‌شوند.

پری آفتاب در یكی از مطالب وبلاگش به آدرس ‪parryaftab.blogspot.com‬ نوشته است: اوایل كه اینترنت در بین مردم دنیا و بویژه آمریكا نفوذ كرد زنها در ‪ ۹۰‬درصد حملات و توهین‌های اینترنتی و ایمیلی (‪ (cyber stalking‬جزو قربانیان (هدف حملات) و ‪ ۹۰‬درصد مردها هم حمله‌كننده (‪(cyber stalkers‬ بودند.

وی می‌افزاید: اما در سالهای اخیر این خود زنها هستند كه جزو حمله‌كننده -ها شده‌اند و زن‌های دیگر و حتی مردها را به دلایلی مانند حسادتهای زنانه، رمانتیك، خانوادگی یا شغلی مورد حمله اینترنتی قرار می‌دهند.

این مشاور حقوقی درباره جرایم اینترنتی علیه كودكان می‌گوید: به فرزندان خود بیاموزید كه قبل از فرستادن هر مطلبی اعم از مشخصات شخصی یا مطالب دیگر از طریق ایمیل، مسنجر یا قرار دادن آن در وبلاگ و وب سایت، نظر شما را جویا شوند.

پری آفتاب تاكید می‌كند: برای دور از خطر نگهداشتن كودكان در اینترنت لازم است به آنها بیاموزیم یك كاربر هوشمند و مسوول هستند و به فضای مجازی مانند یك "بازی" نگاه نكنند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

آلودگی کاربران ایرانی به باج‌افزار سایبری/ نفوذ به «ریموت دسکتاپ»

بیا تو مالزی - مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نسبت به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب