خانه / اخبار مالزی / یك مقام حزب حاكم مالزی: آینده برپایه آرای مردم رقم می‌خورد

یك مقام حزب حاكم مالزی: آینده برپایه آرای مردم رقم می‌خورد

بیا تو مالزی -

معاون شاخه جوانان حزب حاكم مالزی (آمنو) گفت كه آینده این كشور از طریق آرای مردم و نه تظاهرات خیابانی رقم می‌خورد…

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، "خیری جمال‌الدین" در سخنانی در همایش یك‌روزه "ثبات سیاسی و دولتمداری خوب پیش نیازهای ساخت یك كشور" با تاكید بر اینكه ‪ ۷۴‬درصد مالزیایی‌ها در یك نظرسنجی انتخابات این كشور را عادلانه دانسته‌اند، افزود: این محتوای صندوق‌های رای هستند كه آینده این كشور را رقم می‌زنند و نه تجمع‌های غیرقانونی.

وی با بیان اینكه حقوق هندوها كه تظاهرات اخیر مالزی برای حمایت از آن صورت گرفت به هیچ وجه توسط دولت و به‌نفع نژادی خاص مورد تعرض قرار نگرفته، حضور تظاهركنندگان در راهپیمایی اخیر این كشور را ناشی از تطمیع آنان به پول نسبت داد.

خیری جمال‌الدین كه پیشتر سمت دستیار ویژه "عبدالله احمد بداوی" در زمان معاونت نخست وزیری وی را بر عهده داشت، با تاكید بر حفظ هویت نژادی و مذهبی اقوام مختلف مالزی، یكپارچگی سیاسی و جمع‌گرایی را لازمه حفظ ثبات سیاسی و اقتصادی كشور دانست.

وی اقدامات مهم رهبران گذشته و حال این كشور در زمینه یك دولتمداری خوب را شامل تقسیم عادلانه قدرت، سیاست‌های جدید اقتصادی، ریشه‌كنی فقر و عدم تبعیض به نفع نژادی خاص ذكر كرد.

خیری چالش‌های پیش روی مالزی در مسیر توسعه و پیشرفت را نیز مواردی همچون شناخت هویت نژادی اتباع كشور، بردباری مذهبی، اقتصاد، جهانی‌سازی و جریان باز اطلاع‌رسانی دانست.

معاون شاخه جوانان حزب آمنو، اظهار داشت: در هر كدام از این موارد، دولت باید برنامه و روش مناسبی برای كنترل و مدیریت بحرانهای ناشی از آن داشته باشد در غیر این صورت هر یك از این چالش‌ها به تنهایی قادر است ثبات سیاسی كشور را متزلزل كند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب