چهارشنبه , 5 آذر 1399
خانه / اخبار جهان / یک ایرانی قهرمان مردم لس​آنجلس

یک ایرانی قهرمان مردم لس​آنجلس

بیا تو مالزی -

بازداشت آتش​افروز نامرئی توسط وکیل ایرانی…

بحران آتش‌سوزی‌های زنجیره‌ای در لس‌آنجلس که همه را به وحشت انداخته بود از سوی یک افسر 30 ساله ایرانی خاتمه یافت. شروین لاله‌زاری که وکیل املاک و مستغلات است به صورت داوطلبانه و در ازای حقوق یک دلار در سال معاون کلانتر لس‌آنجلس بوده که به یک قهرمان تبدیل شده است. از چندی پیش ساکنان لس‌آنجلس در ایالت کالیفرنیای امریکا با آتش‌سوزی‌های عمدی به وحشت افتادند.
در کمتر از سه شب، 50 آتش‌سوزی در محله‌های وبست وودت و «سن فرناندوولی» صورت گرفت و هدف آتش افروزهای نامرئی خودروهایی بودند که در برابر خانه‌ها یا پارکینگ‌های آپارتمان‌ها پارک شده بودند.
کریسمس در لس‌آنجلس شیرینی همیشگی را نداشت و همزمان با عملیات‌های آتش‌نشانان تیم‌های پلیسی مأمور ردیابی عاملان این حریق‌ها شدند. لس‌آنجلسی‌ها مرتب صدای آژیر خودروهای آتش‌نشانی را می‌شنیدند و هیچ کس نمی‌دانست آتش‌افروزهای نامرئی چه کسانی هستند و چه انگیزه‌ای دارند. بررسی‌ها نشان می‌داد که آتش‌سوزی‌ها عمدی و زنجیره‌ای بوده‌اند و فیلم‌های دوربین مداربسته در یک گاراژ تصاویری ثبت کردند که یک مرد با لباس سیاهرنگ و موهایی که از پشت سر بسته گاراژی را به آتش کشیده است.
دستگیری آتش‌افروز نامرئی
پلیس و بازرسان لس‌آنجلس به بن‌بست کوری برخورده بودند تا اینکه در ساعات بامدادی دوشنبه – 12 دی‌ ماه سال جاری – معاون کلانتر لس‌آنجلس که مرد 30 ساله ایرانی به نام شروین لاله‌زاری بوده و به صورت داوطلبانه پلیس افتخاری شده بود در گشتزنی پنهان و در حالی که تنها بود در غرب لس‌آنجلس توانست مرد آتش‌افروز را ردیابی کند.
شروین که در سال حقوق یک دلاری دارد دوشنبه شب 3 ساعت پس از شیفتش -که از 4 بعد از ظهر تا نیمه شب بود – در وست‌ هالیوود به یک خودروی مرموز برخورد و همزمان با تعقیب سرنشین آن از همکارانش درخواست نیروی کمکی کرد.
وقتی مأموران خودروی مرموز را محاصره کردند یک جوان آلمانی به نام «هری بورخات» را به دام انداختند و بازرسی از خودرویش نشان داد که وی قصد آتش‌افروزی دیگری را داشته است.

«شروین لاله‌زاری» که وکیل املاک و مستغلات است پس از خاتمه دادن به این بحران به یک قهرمان دوست داشتنی تبدیل شده و همه مقامات خصوصاً شهردار لس‌آنجلس از وی قدردانی کرده است.
آنتونیو ویلد، شهردار لس‌آنجلس خسارات این حوادث را سه میلیون دلار تخمین زد و گفت: «این آتش‌سوزی‌ها در تعطیلات سال نوی میلادی و با توجه به اینکه شبانه یا اوایل صبح انجام می‌شد آرامش و شادی را از مردم لس‌آنجلس گرفته بود.»
شروین لاله‌زاری نیز در حالی که کنار لی‌باکا کلانتر لس‌آنجلس بود، گفت: «با دیدن خودروی ون که شباهت زیادی به خودروی آتش‌افروز در فیلم آتش‌سوزی گاراژ بود به وی مظنون شدم بعد از دقایقی دیدم رفتار راننده‌اش مرموز‌تر است و تصمیم گرفتم وی را دستگیر کنم.»
کلانتر لس‌آنجلس نیز گفت: «مطمئن هستیم که جوان آلمانی همان آتش‌افروز است که اقدامش از شورش‌های سال 1992 میلادی تاکنون بدترین آتش‌سوزی‌ها در لس‌آنجلس بود.»

 

منبع:روزنامه ایران

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

چین تسلیم تحریم‌های نفتی آمریکا می‌شود؟

بیا تو مالزی - واردات نفت چین از ونزوئلا در ماه سپتامبر که شرکت‌های بزرگ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب