چهارشنبه , 30 مهر 1399
خانه / اخبار جهان / یک فتوا: زنان می‌توانند هر ضربه شوهرانشان را با 2 ضربه پاسخ دهند

یک فتوا: زنان می‌توانند هر ضربه شوهرانشان را با 2 ضربه پاسخ دهند

بیا تو مالزی -

"شیخ عبدالحمید الاطرش" رییس كمیته استفتاء دانشگاه الازهر مصر که بالاترین نهاد صدور فتوا در این کشور است افزود زنان حتی می توانند برای دفاع از خود دست به خشونت علیه همسران خود بزنند…رییس شورای فتوای مصر در دانشگاه الازهر مصر گفت زنان در دفاع از خود می توانند شوهرانشان را کتک بزنند.

به گزارش شیعه آنلاین، روزنامه اشتاندارد چاپ اتریش در این باره نوشت: روحانی اهل تسنن در مصر با تاکید بر حمایت از زنان در برابر خشونتهای خانوادگی گفت زنان نیز حق دارند در مقابل شوهرانشان از خود دفاع نمایند. "شیخ عبدالحمید الاطرش" رییس كمیته استفتاء دانشگاه الازهر مصر که بالاترین نهاد صدور فتوا در این کشور است افزود زنان حتی می توانند برای دفاع از خود دست به خشونت علیه همسران خود بزنند.

به گفته وی: کتک زدن شوهر برای دفاع از خود حق مسلم هر زن است. به اعتقاد این روحانی برجسته هر فرد بدون توجه به جنسیتش حق دفاع از خود را دارد. در همین حال روزنامه "المصر الیوم" گزارش داد صدور این فتوا از جانب الاطرش واکنشهای مختلفی را در میان کارشناسان مسائل اجتماعی و خانوادگی موجب شده است.

در همین حال "فتح الله گولن" روحانی و نویسنده ترکیه ای حتی یک گام هم از مفتی مصری فراتر رفته و گفته است هر زن که مورد خشونت از جانب شوهرش قرار می گیرد در برابر هر ضربه می تواند دو ضربه به او وارد کند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

چین تسلیم تحریم‌های نفتی آمریکا می‌شود؟

بیا تو مالزی - واردات نفت چین از ونزوئلا در ماه سپتامبر که شرکت‌های بزرگ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب