خانه / اخبار ایران / یک محقق ایرانی مقیم آمریکا تشخیص سریع وضعیت بیماران قلبی را امکانپذیر کرد

یک محقق ایرانی مقیم آمریکا تشخیص سریع وضعیت بیماران قلبی را امکانپذیر کرد

بیا تو مالزی -

دکتر آرمین ارباب زاده محقق ایرانی دانشگاه جان هاپکینز آمریکا با همکاری چند پژوهشگر بین المللی دریافته‌اند با استفاده از سی.تی.اسکنهای قلبی به انجام تکنیکها و یا حتی جراحیهای تهاجمی قلبی برای تشخیص گرفتگیهای قلبی عروقی نیازی نخواهد بود و وضعیت بیماران قلبی در اندک زمانی مشخص می‌شود…تحقیقات جامع انجام شده از سوی دکتر ارباب زاده و تیم همراهش نشان می دهند سی.تی.اسکن های 64 قطعه ای (بخشی) که برای نخستین بار در سال 2005 در آمریکا ارایه شد و اولین بار نیز بررسی های آزمایشگاهی آن در دانشگاه جان هاپکینز صورت گرفت، جایگزین نیاز به بررسی دقیق شریان های قلبی به وسیله تکنیک تهاجمی cardiac catheterization که به آن آنژیوگرافی قلبی-عروقی نیز می گویند، نمی شود اما این تکنیک (سی.تی.اسکن های 64 قطعه ای) به متخصصان قلب کمک می کند تا آن دسته از بیماران را که نیازی به تحمل تکنیک های تهاجمی ندارند، سریعا شناسایی کنند.

مطالعات این محققان نشان می دهد بالغ بر 25 درصد از 1.3 میلیون مورد تکنیک تهاجمی آنژیوگرافی قلبی-عروقی که هر سال در آمریکا انجام می شود، غیرضروری است.

به گزارش خبرگزاری مهر، تحقیقات این محقق ایرانی و تیم همراهش همچنین نشان می دهند که شناسایی های اولیه با استفاده از سی.تی.اسکن های 64 قطعه ای، سیستم پیش بینی کننده مناسبی است که با استفاده از آن می توان دریافت چه بیمارانی به آنژیوگرافی و انجام عمل بازکردن شریان فرعی خونی نیاز دارند.

نتایج این مطالعات همچنین نشان داده اند 91 درصد از بیماران دارای انسداد شریان های قلبی -عروقی با استفاده از تکنیک سی.تی.اسکن های 64 قطعه ای شناسایی می شوند.
به عقیده دکتر ارباب زاده و تیم همراهش ، ضریب دقت و قابل اطمینان بودن نتایج حاصل از استفاده از تکنیک سی.تی.اسکن برای قلب و شریان های اطراف آن، دسته کمی از سایر تکنیک های تهاجمی بررسی دقیق قلب ندارند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب