دوشنبه , 5 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / یک مسوول مالزیایی:شش هزار دانشجوی ایرانی در کشور مالزی تحصیل می کنند

یک مسوول مالزیایی:شش هزار دانشجوی ایرانی در کشور مالزی تحصیل می کنند

بیا تو مالزی - دارشام داوود سه شنبه شب در حاشیه اولین نمایشگاه دانشگاه های مالزی در‏ مشهد افزود:این دانسجویان در یکصد رشته و مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد‏ و دکتری تحصیل می کنند.

‏ به گزارش خبرنگار ایرنا،وی با بیان اینکه ویزا و اقامت در مالزی رایگان‏ است،گفت:پایین بودن هزینه های اقامت و تحصیل از ویژگی های دانشگاه های مالزی‏ است وبرای دانشجویانی که به زبان انگلیسی تسلط ندارند دوره های سه ماهه،‏ شش ماهه و نه ماهه آموزش زبان انگلیسی برگزار می شود.

‏ او افزود:در حال حاضر 82 هزار دانشجوی خارجی از 150 کشور در مالزی‏ مشغول به تحصیل هستند که 75 درصد آنان را آسیایی ها تشکیل می دهند.

‏ دارشام داوود با اشاره به رشد حضور دانشجویان ایرانی در مالزی گفت:‏ امسال جذب دانشجویان ایرانی در دانشگاه های مالزی نسبت به سال گذشته 18‏ درصد رشد داشته است.

‏ وی افزود:اعزام دانشجویان مالزیایی به ایران برای ادامه تحصیل در رشته هایی چون پزشکی و تبادل اطلاعات علمی با اعضای هیات علمی دانشگاه ها از‏ برنامه های وزارت علوم و آموزش مالزی است.

‏ مسوول برگزاری اولین نمایشگاه دانشگاه های مالزی در مشهد نیز گفت:در این‏ نمایشگاه 12 دانشگاه دولتی و غیر دولتی از کشور مالزی شرکت دارند.

‏ مصطفی بزرگواری استقبال از این نمایشگاه دو روزه را که شب گذشته پایان‏ یافت، بی نظیر توصیف کرد و افزود:با توجه به استقبال و روند رو به افزایش‏ دانشجویان ایرانی در مالزی،این نمایشگاه با هدف ارتقای آگاهی و اطلاعات‏ خانواده های ایرانی و متقاضیان تحصیل در کشور مالزی برگزار شده است.

‏ وی با بیان اینکه این نمایشگاه طی روزهای آتی در تهران نیز برگزار‏ می شود،گفت:در این نمایشگاه 30 عضو هیات علمی و مسوولین دانشگاه های مختلف‏ مالزی حضور دارند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب