دوشنبه , 5 آبان 1399
خانه / اخبار ایران / ‌پیشنهاد ایران برای تأسیس صندوق سرمایه‌گذاری در گردشگری‌ 8 كشور

‌پیشنهاد ایران برای تأسیس صندوق سرمایه‌گذاری در گردشگری‌ 8 كشور

بیا تو مالزی -

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نخستین اجلاس وزرای گردشگری D8 به‌ 8 كشور مصر، تركیه، نیجریه، پاكستان، بنگلادش، اندونزی، مالزی و ایران پیشنهاد تأسیس صندوق سرمایه‌گذاری در گردشگری‌ را داد…‌به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، اسفندیار رحیم مشایی، صبح امروز در نخستین اجلاس وزرای گردشگری D8 در محل تالار حافظیه مجموعه فرهنگی ـ تاریخی سعد آباد گفت 8 كشور عضو D8 ‌جمعیتی معادل 900 میلیون نفر را دارا هستند كه با مدیریت این جمعیت می‌توان جریان مؤثری را در دنیا ایجاد كرد و به همبستگی بزرگی در جامعه اسلام دست یافت. البته در این همبستگی به هیچ وجه به دنبال فصل بندی و خط كشی در جامعه جهانی نخواهیم بود.

وی در ادامه افزود: كشورهای عضو D8 ‌می‌توانند از این فرصت برای حمایت از سرمایه‌گذاری در بخش‌های گردشگری كشورها استفاده كنند.

معاون رئیس‌جمهوری در این اجلاس ادامه داد: دنیای آینده دنیای حضور نزدیك مردم در كنار هم است. اگر این دنیای امروز را به ‌خوبی رصد نكنیم این حضور نزدیك‌ ممكن است به چالش‌هایی نوین منجر شده و به انسان‌ها تحمیل شود.
 چالش‌هایی كه به خوبی از امروز ارزیابی نشده باشند.

مشایی گفت: نگاه مدیریت آینده باید نگاهی عادلانه به تمام دنیا باشد و تعلقات جهانی ملت‌ها را افزایش دهد. مدیریت آینده باید مناسبات آینده را به گونه‌ای شكل دهد كه منافع تمام ملت‌ها تضمین شود.

وی تصریح كرد: ما راهكار تحقق مدیریت آینده را به طور اجتناب‌ناپذیر در مشاركت همه ملت‌ها جست‌وجو می‌كنیم. باید بكوشیم ارتباط بین ملت‌ها را زیاد كنیم، منافع ملت‌ها را به هم گره بزنیم و ما باید سرنوشت همه ملت‌ها را به هم گره بزنیم. در واقع این مسئولیت همه مدیرانی است در دنیا كه دل‌هایشان با نام خدا آرامش می‌گیرد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت: توسعه جهانگردی توسعه رابطه بین ملت‌هاست و تأثیر شگرف آن این است كه به شناخت جوامع می‌تواند بینجامد.

مشایی ادامه داد: متقدم جهانگردی یكی از مؤثرترین‌، كوتاه‌ترین و روشن‌ترین راه‌هایی است كه برای مدیریت آینده جهانی راهگشا خواهد بود. راهی كه ساده، سهل، ارزان، كم هزینه، بی‌واسطه و مستقیم برای برقراری ارتباط بین ملت‌هاست.

وی گفت: گردشگری جهانی امنیت ملی در كشورها را تعقیب می‌كند و امنیت ملت‌ها به نحوی امنیت همگانی می‌شود. در جهانگردی امنیت مصر امنیت ایران، امنیت پاكستان، امنیت اروپا و امنیت همه دنیا است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب