دوشنبه , 5 آبان 1399
خانه / اخبار جهان / 59 کشته در پی آتش سوزی در کلوپ شبانه بانکوک

59 کشته در پی آتش سوزی در کلوپ شبانه بانکوک

بیا تو مالزی - گروه حوادث؛ آتش سوزی در یک کلوپ شبانه در بانکوک هنگام تحویل سال میلادی حداقل 59 کشته و 212 زخمی بر جای گذاشت.این حادثه در لحظات اولیه سال نو به وقوع پیوست و مقامات تایلند اعلام کرده اند احتمال افزایش تلفات وجود دارد. کلوپ شبانه سانتیکا که در منطقه تونگ لو در بانکوک قرار دارد، در شب سال نو پذیرای تعداد زیادی میهمان بود که برای تفریح و گذراندن لحظه تحویل سال در آن مکان به کلوپ دوطبقه رفته بودند اما ناگهان به دلیلی که هنوز مشخص نشده است، آتش سوزی شروع شد و به سرعت تمام کلوپ را در برگرفت.

به رغم اینکه آتش نشانان تلاش کردند حریق را به سرعت مهار کنند، مرکز تفریحی به طور کامل سوخت و تاکنون اجساد 59 نفر از آنجا خارج شده است.چاتری چارلوئن چیواکول رئیس مرکز اورژانس بانکوک درباره این حادثه گفت؛ آتش سوزی درست در لحظات اولیه سال نو به وقوع پیوست و علاوه بر 59 کشته، 86 نفر نیز در بیمارستان بستری هستند و 38 مجروح دیگر به صورت سرپایی مداوا شده اند.وی اعلام کرد؛ اکثر جان باختگان این حادثه به خاطر خفگی و استنشاق دود غلیظ جان باخته و برخی نیز زیر دست و پا له شده اند.

کلوپ شبانه در سانتیکا راه خروج اضطراری نداشت و پنجره های طبقه دوم آن نیز با حفاظ بسته شده بود. به همین دلیل بسیاری از کشته شدگان از میان افرادی هستند که در طبقه دوم حضور داشتند. از طرفی بعد از شروع حریق عده یی از میهمانان این مرکز به سمت در خروجی هجوم بردند که باعث شد تعدادی از آنها در میان جمعیت جان خود را از دست بدهند.

بنا به اعلام پلیس بانکوک در میان کشته شدگان یک تبعه سنگاپور و چند فرد ناشناس که از اتباع کشورهای استرالیا، فرانسه، ژاپن و استرالیا هستند نیز وجود دارند.در پی این حادثه نخست وزیر تایلند طی یک پیام تلویزیونی از وقوع این حادثه در شب سال نو میلادی ابراز تاسف کرد و از پلیس این کشور خواست بعد از انجام تحقیقات کامل، گزارشی در مورد علت بروز این حادثه به وی ارائه دهند.اکنون بررسی ها برای پی بردن به علت آتش سوزی در این کلوپ که هزار نفر گنجایش داشت، آغاز شده ولی نتیجه قطعی به دست نیامده است.

در عین حال برخی شاهدان آتش بازی در این محل را هنگام شروع شمارش معکوس برای تحویل سال، علت وقوع حریق دانستند. جونکراک جوتا نونت- یکی از افسران پلیس ملی تایلند- در این باره گفت؛ ماموران و کارشناسان پلیس در حال بررسی علت اصلی وقوع این حادثه هستند، هرچند نتیجه قطعی حاصل نشده است. بررسی های اولیه گفته شاهدان را تایید می کند و نشان می دهد آتش بازی و در اختیار نداشتن وسایل مناسب اطفای حریق سبب وقوع این آتش سوزی مهیب شده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

چین تسلیم تحریم‌های نفتی آمریکا می‌شود؟

بیا تو مالزی - واردات نفت چین از ونزوئلا در ماه سپتامبر که شرکت‌های بزرگ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب